Ostatnia aktualizacja: 14 lipca 2017
Historia aktualizacji
14 lip 2017Pierwsza publikacja

Nie istnieje coś takiego, jak mysz doskonała, która pasuje do każdej dłoni i nadaje się do każdego rodzaju gier. Jednak po drobiazgowym sprawdzeniu obecnej rynkowej oferty, wielogodzinnych testach poszczególnych modeli i przeanalizowaniu ogromnej liczby komentarzy umieszczanych w sieci wynika, że Logitech G403 Prodigy Wired w tej chwili jest najbliżej tego niedostępnego uniwersalnego ideału. To mysz, która łączy w sobie wszystko to, co dla gracza najistotniejsze. Ale w tekście tym nie zabraknie też alternatyw dla zagorzałych graczy MMO i MOBA i osób leworęcznych.

Nasza główna rekomendacja: Logitech G403 Wired – najlepsza, a zarazem najbardziej uniwersalna mysz dla graczy

Logitech G403 Prodigy na tle wcześniejszych urządzeń z serii „G” już na pierwszy rzut oka wyróżnia się przede wszystkim budową. W porównaniu do Logitech G502 Proteus Core lub G402 Hyperion Fury producent zdecydował się na stworzenie myszy o dość prostej konstrukcji. Widząc ją po raz pierwszy i patrząc na nią od góry, może się wam wydawać, że jest to urządzenie symetryczne. Jest to jednak złudzenie, bowiem wystarczy położyć na niej swoją dłoń, aby wyczuć, że wewnętrzny bok został charakterystycznie zgięty do środka, oferując tym samym niewielki dołek na kciuk, co bezpośrednio przekłada się na poprawę stabilności chwytu. To właśnie dzięki temu mysz trzyma się w dłoni bardzo pewnie, a wykonywanie nawet najbardziej dynamicznych ruchów nie stanowi problemu. Wyposażenie G403 Prodigy w zarezerwowaną dla Logitecha odmianę sensora Pixart PMW3360, a mianowicie Pixart PMW3366, było najlepszym możliwym posunięciem. Zapewnia on bowiem bezkompromisowe osiągi. Co ważniejsze, G403 Prodigy występuje w dwóch wersjach. Oprócz wersji przewodowej możecie się spotkać z wersją pozbawioną kabla. Ta druga jest jednak zauważalnie droższa. Poza tym – to dokładnie te same konstrukcje.

Logitech G403 Prodigy z góry

W Logitech G403 Prodigy da się jednak znaleźć pewne minusy. Jest nimi choćby rolka urządzenia, która w zależności od egzemplarza może kołysać się na boki, lub też nie. U wielu producentów znacznie lepiej wypada również przewód i nie chodzi tu o jego jakość, bo ten – w Logitech G403 – wykonany jest należycie. Jest jednak dość ciężki, przez co niektórym użytkownikom może dać się we znaki, ograniczając swobodę ruchów.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Logitech G403 Prodigy
Logitech G403 Prodigy występuje również w wersji bezprzewodowej

Alternatywa: Dream Machines DM1 Pro – czyli świetny stosunek jakości do ceny

DM1 Pro to mysz, która wielu z was może odepchnąć od siebie przede wszystkim surowym wyglądem. To właśnie ten element początkowo wywarł na mnie nieszczególne wrażenie. Warto jednak podkreślić, że osiągi, jakie oferuje, były w stanie zrekompensować mi nie wszystkie, ale na pewno sporą część wad. To urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla oszczędnych osób szukających myszy o możliwie najwyższej precyzji w rozsądnej cenie, która w rozgrywkach sieciowych pozwoli rywalizować na równi z osobami wyposażonymi w znacznie droższe gryzonie. 

Dream Machines DM1 Pro

Wszystko za sprawą jednego z najlepszych sensorów — Pixart PMW3310. Wypada on nieco gorzej od sensora PMW3360 oraz jego modyfikacji, lecz w dalszym ciągu zapewnia dużą precyzję, będąc jednocześnie świetnym wyborem dla graczy. Należy podkreślić, że konstrukcja pozwala na użytkowanie wszystkimi trzema rodzajami chwytów (palm, fingertip, claw). Mysz chwyta się bardzo pewnie, a niska waga konstrukcji zapewnia doskonałą kontrolę. Niska cena oraz zastosowanie jednego z najlepszych sensorów to niewątpliwe plusy, lecz dla części użytkowników brak oprogramowania, a przez to pozbawienie urządzenia choćby podstawowych możliwości personalizacji, takich jak programowanie klawiszy, skreśli ją na wstępie.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Dream Machines DM1 Pro
od 138 zł
Dream Machines DM1 Pro

Alternatywa: Corsair Scimitar Pro RGB – mysz z dużą liczbą klawiszy, specjalnie dla fanów gier MMO i MOBA

To, co na pierwszy rzut oka odróżnia myszki dla graczy MMO/MOBA od typowych urządzeń wskazujących, to przede wszystkim liczba klawiszy. W tych gatunkach gier można wykonywać wiele różnych akcji i możliwość przypisania każdej z nich do oddzielnego przycisku jest bardzo pomocna. Corsair Scimitar Pro RGB to mysz z rewelacyjnym sensorem Pixart PMW3367, który bazuje na niezawodnym czujniku Pixart PMW3360.

Corsair Scimitar Pro RGB

Tym, co wyróżnia Corsair Scimitar na tle rywali, jest przesuwany panel aż 12 klawiszy bocznych przymocowany do metalowej ramy. To bardzo rozsądne, a przede wszystkim wygodne, rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu możemy dostosować położenie panelu – przesuwając go bardziej w przód, lub w tył – do ułożenia naszej dłoni. W połączeniu z bardzo zaawansowanym oprogramowaniem i pozostałymi przyciskami otrzymujemy świetnie wykonane urządzenie z aż 17 w pełni konfigurowalnymi guzikami oraz jednym z najlepszych sensorów. Pod względem precyzji konkurować może z nią SteelSeries Rival 500, ale myszka ta wypada gorzej pod względem dostępu do najdalej wysuniętych klawiszy bocznych, co dla użytkownika takiej myszy jest elementem kluczowym. Jest też cięższa, a jej specyficznie wyprofilowana konstrukcja nie przypadnie do gustu wszystkim.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Corsair Scimitar Pro RGB przesuwany panel

Alternatywa: Zowie FK2 – najlepsza mysz dla graczy leworęcznych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że gracze, którzy do obsługi myszy wykorzystują lewą dłoń, mają wiele problemów ze znalezieniem odpowiedniej myszki dla siebie. Znalezienie godnej myszy dla graczy leworęcznych jest bardzo trudne, a to głównie przez to, że urządzeń wyprofilowanych specjalnie dla nich jest niewiele. Częściej można spotkać myszy symetryczne. Pomimo tego, że większość takich gryzoni da się wygodnie chwycić, zazwyczaj wiąże się to z ograniczoną funkcjonalnością, ponieważ dodatkowe przyciski i tak umieszczane są po tej stronie urządzenia, która dla graczy leworęcznych będzie stroną zewnętrzną. Istnieje jednak mysz, która oprócz symetrycznego kształtu oferuje graczom leworęcznym nie tylko wygodę, ale funkcjonalność i wysoką precyzję działania. Jest nią Zowie FK2. W odróżnieniu od wielu symetrycznych myszek, Zowie FK2 wyposażono w dodatkowe przyciski po obu stronach obudowy. Mamy więc do czynienia z konstrukcją w stu procentach symetryczną, gdzie użytkownicy leworęczni nie muszą godzić się z ograniczoną funkcjonalnością. 

Zowie FK2

Osiągi, jakie prezentuje sensor w Zowie, są znakomite. Nie powinno to nikogo dziwić, bowiem w urządzeniu zastosowano dokładnie ten sam sensor, co we wcześniej polecanej Dream Machines DM1 Pro, czyli Pixart PMW3310. Podobnie jak i jej, tak i Zowie FK2 nie skonfigurujemy za pomocą oprogramowania. W zamian jednak gracze leworęczni otrzymują urządzenie w pełni symetryczne, bez utraty możliwości korzystania z bocznych przycisków oraz wyróżniające się wysoką precyzją. Trzeba wziąć również pod uwagę to, że jest to mysz przeznaczona dla użytkowników claw grip oraz fingertip grip, co nie każdemu przypadnie do gustu.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Zowie FK2 obrót

Kryteria doboru myszek do zestawienia

Wyłonienie najlepszych myszek dla graczy w wyżej wymienionych kategoriach nie było łatwym zadaniem, bowiem na rynku myszek dla graczy znaleźć możemy prawie 600 pozycji. Przy tak dużej liczbie urządzeń wymagane było zastosowanie pewnych filtrów. Najważniejszym, a zarazem podstawowym, było ograniczenie się tylko i wyłącznie do polskiego rynku akcesoriów dla graczy. Wiele osób zauważy pewnie, że niektóre ze starszych myszek mogłoby być dobrymi alternatywami dla propozycji wyżej wymienionych. Niektóre z nich nie zostały uwzględnione ze względu na to, że ich zakup na rynku pierwotnym jest już niemożliwy. Pod uwagę wzięliśmy również myszy, które wśród graczy cieszą się największą popularnością i tym samym są chętnie przez nich wybierane. Oprócz własnych odczuć, wiedzy i doświadczenia, liczymy się również z opinią i wynikami testów znanych polskich i zagranicznych serwisów. Dobór bardziej szczegółowych filtrów zależny był od określonej kategorii.

W kategorii najlepsza, a zarazem najbardziej uniwersalna mysz dla graczy braliśmy pod uwagę:

 • Wszystkie myszy, które wyposażone zostały w sensor Pixart PMW3310 lub inne, o co najmniej zbliżonych osiągach;
 • Wszystkie myszy o budowie zapewniającej komfort i wygodę w przynajmniej dwóch z trzech klasycznych chwytów (palm, claw, fingertip);
 • Wszystkie myszy wyposażone przynajmniej dwa dodatkowe klawisze;
 • Oferowane możliwości w stosunku do ceny.

W kategorii świetny stosunek jakości do ceny braliśmy pod uwagę:

 • Wszystkie myszy, które wyróżniają się ponadprzeciętną precyzją działania w swoich przedziałach cenowych (do 100 zł, do 150 zł, do 200 zł, do 250 zł, do 300 zł);
 • Wszystkie myszy, które wyróżniają się ponadprzeciętnym wykonaniem w swoich przedziałach cenowych (do 100 zł, do 150 zł, do 200 zł, do 250 zł, do 300 zł);
 • Wszystkie myszy, które oferują duże możliwości personalizacji w swoich przedziałach cenowych (do 100 zł, do 150 zł, do 200 zł, do 250 zł, do 300 zł).

W kategorii mysz dla fanów MMO i MOBA z dużą ilością klawiszy braliśmy pod uwagę:

 • Wszystkie myszy, które wyposażone zostały w sensor Pixart PMW3310 lub inne, o co najmniej zbliżonych osiągach;
 • Wszystkie myszy o budowie zapewniającej komfort i wygodę w przynajmniej dwóch z trzech klasycznych chwytów (palm, claw, fingertip);
 • Wszystkie myszy wyposażone w przynajmniej pięć dodatkowych klawiszy;
 • Wszystkie myszy zapewniające przynajmniej minimalne możliwości personalizacji klawiszy (programowanie, makra itp.).

W kategorii najlepsza mysz dla graczy leworęcznych braliśmy pod uwagę:

 • Wszystkie myszy, które wyposażone zostały w sensor Pixart PMW3310 lub inne, o co najmniej zbliżonych osiągach;
 • Wszystkie myszy o symetrycznej budowie (również te z dwoma przyciskami na lewym boku myszy);
 • Wszystkie myszy wyprofilowane dla graczy leworęcznych;
 • Wszystkie myszy zapewniające komfort i wygodę w przynajmniej dwóch z trzech klasycznych chwytów (palm, claw, fingertip).
Grupa myszy

Na czym polegają testy urządzeń wskazujących?

Wszystkie urządzenia wskazujące testujemy według ściśle określonej procedury zwracając uwagę na poszczególne aspekty. Są nimi:

 • Jakość wykonania (w tym użyte do budowy materiały, spasowanie poszczególnych elementów, ich jakość) oraz kwestie związane z ergonomią, takie jak waga, wyprofilowanie, elementy ruchome oraz wszelkie inne detale mogące wpłynąć pozytywnie bądź negatywnie na komfort użytkowania.
 • Precyzja sensora. Testy myszek przeprowadzane są za pomocą specjalnych programów w sprzyjających do tego warunkach. Są one wymagane, aby testy były w pełni obiektywne, a uzyskane wyniki zgodne z tym, na co w rzeczywistości stać sensor. To właśnie na tym etapie sensory poddaje się testom na obecność wszelkich negatywnych zjawisk (akceleracja, szumy, predykcja, interpolacja itp.). Jako że testowane przez nas myszy są urządzeniami dla graczy, wykorzystanie ich podczas rozgrywki w przynajmniej kilku tytułach z różnych gatunków jest naturalną rzeczą.
 • Funkcje przydatne w grach. W odróżnieniu od standardowych myszek, urządzenia dla graczy najczęściej wyposażone są w dodatkowe opcje, mające na celu poprawę komfortu rozgrywki, czasem nawet przez jej znaczne ułatwienie (zaawansowane makra, oprogramowanie). Wszystkie dostępne opcje dla graczy testujemy w środowisku, dla którego zostały przeznaczone, czyli w grach.

Dlaczego warto kupić myszkę dla graczy?

Wielu graczy często zadaje sobie pytanie, czy wybór droższego urządzenia przeznaczonego właśnie do gier ma jakikolwiek sens. Część z nich oczywiście stwierdza, że nie, ponieważ dotychczasowa tania mysz działa, a urządzenia dla graczy to nic innego jak przepłacanie za elementy takie jak podświetlanie. Jest to jednak błędny wniosek. Myszki dla graczy to sprzęt, który tworzony jest w taki sposób, aby jak najbardziej uprzyjemnić wrażenia płynące z rozgrywki oraz zapewnić komfort podczas najdłuższych sesji. Ważny w nich jest nie tylko sensor, ale też jakość wykonania, użyte materiały i specjalne wyprofilowanie pozwalające grać długie godziny bez męczenia dłoni.

Myszka dla graczy

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje dobór odpowiedniego sensora. To przecież od niego zależy poziom precyzji urządzenia. To, jaki sensor znajdzie się w myszy, zależy głównie od producenta, a przede wszystkim tego, w jakim przedziale cenowym umieści on swój produkt. Zrozumiałe jest to, że w myszy za 70 złotych nie znajdziemy topowego sensora, w który wyposażone są najlepsze i najnowocześniejsze konstrukcje. Ostatnim elementem wyróżniającym urządzenia dla graczy na tle zwykłych myszek, są możliwości personalizacji, choćby za pomocą oprogramowania. Niektóre z nich – tak jak G403 Prodigy – umożliwiają również dostosowanie wagi, a jeszcze inne – pozwalają wymienić niektóre elementy konstrukcji np. uchwyty myszy. Pamiętajcie jednak, że nawet najlepsza mysz nie wygra za nas pojedynku. Może znacznie ułatwić pewne elementy rozgrywki i zapewnić wysoki jej komfort oraz precyzję, lecz w dalszym ciągu wymaga do obsługi naszej dłoni.

Jak dopasować mysz do dłoni?

To, czy mysz komputerowa przypadnie nam do gustu, czy też nie, zależy od bardzo wielu czynników. Nasze dłonie różnią się od siebie wielkością, długością palców, więc to, co dla jednego użytkownika będzie komfortowe, dla drugiego może się okazać przeciwieństwem komfortu. Kiedy dokonamy już teoretycznego wyboru naszego urządzenia, zwracając uwagę na sensor, jakość wykonania, dodatkowe funkcje, warto udać się do najbliższego sklepu, w którym dostępne jest urządzenie, i sprawdzić je w praktyce. Wiemy jednak, że nie zawsze jest to możliwe. Istnieje jednak inna metoda, dzięki której możemy ocenić, czy dana mysz będzie odpowiadała wielkości naszej dłoni. Wystarczy zmierzyć jej długość od wysokości kciuka (środek śródręcza) do samego czubka palca środkowego, a uzyskane wymiary zestawić z interesującymi nas chwytami.

 • Kiedy Twój chwyt to palm grip (cała dłoń, łącznie ze śródręczem spoczywa na myszy – patrz obrazek poniżej), otrzymany wynik pomiaru odpowiadał będzie długości odpowiedniej dla Ciebie myszki. Pod uwagę można wziąć również myszy nieco większe oraz konstrukcje wyprofilowane, ponieważ to właśnie one zapewnią wysoki komfort podczas korzystania z myszy całą dłonią.
Palm grip
Palm grip
 • Kiedy Twój chwyt to claw grip (cała dłoń, łącznie ze śródręczem spoczywa na myszy, lecz wszystkie palce ułożone są w charakterystyczny szpon – patrz obrazek poniżej), powinieneś szukać myszy krótszej od uzyskanego pomiaru, dzięki czemu zgięte w szpon palce zrównają się z jej długością.
Claw grip
Claw grip
 • Kiedy Twój chwyt to fingertip grip (wycofany palm grip, gdzie przyciski myszy obsługujemy końcówkami palców, a śródręcze nie spoczywa luźno na myszy, lecz jest od niej oderwane – patrz obrazek poniżej), również powinieneś wybrać mysz krótszą od otrzymanego wyniku, jednak nie może być ona zbyt krótka. Najlepiej wybrać rozwiązanie pośrednie między myszką do palm oraz claw gripu. W tym wypadku dobrze sprawdzą się modele o regularnych kształtach.
Fingertip grip
Fingertip grip

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru myszy dla graczy?

Jeżeli określiliście już czego oczekujecie od myszki dla graczy i przymierzacie się do jej zakupu, podstawowym elementem, na który powinniście zwrócić uwagę, jest sensor oraz jego kluczowe parametry, takie jak przyśpieszenie oraz prędkość maksymalna. Za najlepsze sensory obecnie uważa się PMW3389, Pixart PMW3360 oraz inne bazujące na nim – 3366/3361/3367. Do niewiele gorszych, lecz wciąż bardzo precyzyjnych sensorów, zaliczyć możemy natomiast czujniki S3988, Mercury oraz PMW3330, wraz z uznanym przez wielu PMW3310. Pamiętajcie również, że wyższa wartość DPI w myszy nie oznacza lepszej precyzji. W wielu przypadkach jest wręcz odwrotnie. Wyższe wartości DPI potrafią odwzorować nawet najmniejsze drgnięcia dłoni, przez co pewna i precyzyjna kontrola celownika staje się wręcz niemożliwa.

Dlaczego właśnie Logitech G403 Prodigy?

O przyznaniu głównej rekomendacji myszce Logitech G403 Prodigy zadecydowało naprawdę wiele czynników. Oprócz wcześniej wspomnianego kształtu oraz urzekającej prostoty, mogącej przypaść do gustu wielu użytkownikom, Logitech G403 Prodigy wyposażono w najlepszy obecnie dostępny sensor na rynku. W testach sensor Pixart PMW3366 wypada wręcz bezbłędnie. Wszystkie wartości aż do 12000 DPI są natywne. Dzięki temu czujnikowi mysz może osiągać ogromne prędkości maksymalne dochodzące nawet do 7 m/s, nie przejawiając przy tym żadnych niepożądanych zjawisk, takich jak akceleracja. Sensor ten, właśnie ze względu na osiągi, pożądany jest przede wszystkim przez miłośników najbardziej dynamicznych strzelanek. Wiemy, że większość graczy nie przesunie myszy tak szybko nawet podczas grania w najbardziej wymagające gry FPS, a tym bardziej w grach innych gatunków, jednak nie chodzi tu tylko o prędkość maksymalną, a głównie to, że czujnik ten jest wolny od wszystkich zjawisk negatywnie wpływających na precyzję.

Logitech G403 Prodigy test

Wbrew pozorom dla graczy istotne powinny być również przyciski, a raczej ich dynamika. W grach liczy się przede wszystkim szybkość reakcji, która zależy również od przycisków. Te, w które wyposażono Logitech G403 Prodigy, są doskonałej jakości. Aktywują się błyskawicznie, nie wydając przy tym zbyt głośnego dźwięku, dzięki czemu – podobnie jak sensor – sprawdzą się we wszystkich gatunkach gier.

Oprócz plusów, nie można zapomnieć również o możliwych problemach z mocowaniem rolki, które wystąpić mogą w niektórych modelach, oraz dość ciężkim kablu, który w przypadku niektórych użytkowników może (ale nie musi) krępować ruchy. Niektórzy z was mogą zastanawiać się również nad tym, jakim cudem mysz z tylko dwoma klawiszami dodatkowymi może być uniwersalna. Uniwersalność przejawia się tak naprawdę na dwa sposoby. Z jednej strony jest to bez wątpienia świetny gryzoń pod praktycznie każdą dłoń, pozwalający na zastosowanie podstawowych chwytów oraz ich mieszanek, z drugiej zaś – oferuje bogate możliwości personalizacji nie tylko klawiszy za pomocą oprogramowania, ale nawet dostosowania wagi za pomocą dodatkowego ciężarka o wadze 10 gramów. Bardzo dobra jakość wykonania, rewelacyjny sensor, świetne przyciski główne oraz atrakcyjna cena na tle podobnych jakościowo konkurentów powoduje, że Logitech G403 Prodigy w pełni zasługuje na uznanie.

Inne warte uwagi myszki dla graczy

Myszki cool

Spośród wielu rodzajów myszy wyróżniliśmy przede wszystkim te, które w swoich kategoriach są idealnym wyborem. Nie oznacza to jednak, że pozostałe urządzenia wypadają na ich tle znacznie gorzej. Na polskim rynku istnieje bardzo wiele ciekawych modeli myszek dla graczy, które jednocześnie mogą stać się dobrą alternatywą dla wyżej wymienionych. Są nimi:

 • Logitech G203 Prodigy – Niewielka mysz, która w swoim przedziale cenowym jest jednym z najciekawszych wyborów. Charakteryzuje się prostą, symetryczną konstrukcją, niewielkimi rozmiarami oraz nietypowym, lecz rewelacyjnym sensorem Mercury. Produkt ten można kupić również w sklepie Amazon.pl.
 • Razer DeathAdder Elite – Ulepszona wersja legendarnej myszy dla graczy. Od wersji Chroma różni się przede wszystkim zastosowaniem jeszcze lepszego sensora. Nowością, którą producent zdecydował się wprowadzić, jest przycisk do zmiany DPI w locie. Produkt ten można kupić również w sklepie Amazon.pl.
 • Dream Machines DM1 Pro S – Zauważalnie droższa i równie dobra odmiana wyróżnionej DM Pro1. Wyższa cena usprawiedliwiona jest zastosowaniem droższego czujnika – PMW3366, zamiast PMW3310.
 • SteelSeries Rival 300 – Jedna z najbardziej popularnych myszy wśród graczy Counter-Strike: Global Offensive. W porównaniu do pierwszego modelu Rival, w wersji 300 producent rozwiązał problem podatnych na ścieranie boków. Wyposażona w sensor PMW3310 zapewnia bardzo wysoką precyzję. Produkt ten można kupić również w sklepie Amazon.pl.
 • SteelSeries Rival 700 – jedna z najbardziej zaawansowanych myszy dla graczy, wyposażona w wyświetlacz OLED, system wibracji oraz sensor PMW3360. To dobra mysz, jednak dla wielu osób może okazać się zbyt ciężka.
 • Razer Naga Chroma – Mysz dla graczy MMO. Wyposażona w laserowy sensor PTE, który po odpowiednim skonfigurowaniu zapewnia dobrą precyzję. Wyróżnia się bardzo wygodną konstrukcją i zaawansowanym oprogramowaniem, które pozwala zaprogramować klawisze nawet podczas gry. Produkt ten można kupić również w sklepie Amazon.pl.