Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2020
Historia aktualizacji
8 kwi 2020

Aktualizacja listy polecanych myszek: usunięcie modelu Rival 310, dodanie modelu Glorious PC Gaming Race Model O.

7 wrz 2018Pierwsza publikacja

Dysponując kwotą 250 złotych można pozwolić sobie na zakup prawie dowolnej myszki gamingowej, ale nie wszystkie są tego warte – zgodnie z zasadą, że droższe nie zawsze równa się lepsze. Jaką więc myszkę gamingową do 250 zł kupić, aby uniknąć zakupowej wpadki? Odpowiedź znajdziecie w tym materiale.

Jaka powinna być myszka gamingowa do 250 zł?

Myszka gamingowa za około 250 powinna być przede wszystkim precyzyjna, czyli wyposażona w jeden z czujników marki PixArt (PMW3360, 3366, 3389), czujnik HERO bądź jeden z sensorów TrueMove3. Co prawda w tej kwocie da się też znaleźć modele z innymi sensorami, ale tylko wymienione są w stanie zapewnić bezproblemowe działanie nawet w trakcie najszybszych przesunięć. 

Ponadto powinna być ona możliwie uniwersalna. Oznacza to, że jej obudowa powinna być skonstruowana tak, aby sprawdzała się w przynajmniej kilku gatunkach gier. Wpływ mają na to dodatkowe, programowalne przyciski po bokach (dobra mysz powinna mieć przynajmniej dwa) oraz bardzo zaawansowane oprogramowanie, które umożliwi pełną kontrolę funkcjonowania zarówno sensora, jak i przycisków. To właśnie te elementy wyróżniają myszki gamingowe za około 250 zł od znacznie tańszych urządzeń.

Nie bez znaczenia pozostaje również jakość wykonania. Trzeba pamiętać, że to właśnie ona wpływa bezpośrednio na komfort użytkowania. Najlepsza myszka gamingowa musi być wykonana z dobrze spasowanych ze sobą elementów wysokiej jakości. Trzeszczące oraz skrzypiące elementy nie zwiastują bowiem niczego dobrego, a nawet modele za około 250 złotych mogą być źle wykonane. Przed zakupem urządzenia dobrze jest więc poszukać informacji na temat jej wykonania bądź też samemu sprawdzić mysz w jednym z najbliższych marketów.

Logitech G502 – zaawansowana myszka gamingowa za około 250 zł
Logitech G502 to jedna z najbardziej zaawansowanych i uniwersalnych myszek gamingowych do 250 złotych.

Bezprzewodowa myszka gamingowa za 250 zł?

Myszki bezprzewodowe, to w środowisku graczy bardzo kontrowersyjny temat. Wielu graczy do dziś uważa, że bezprzewodowe gryzonie zapewniają znacznie gorszy poziom precyzji i nie są w stanie konkurować z najlepszymi myszkami z ogonkiem. Nie jest to jednak prawda – a przynajmniej nie w pełni. O ile tanie urządzenia pozbawione kabla faktycznie nie sprawdzą się w ręce wymagającego gracza, o tyle najlepsze dostępne dziś gamingowe myszki bezprzewodowe są w stanie konkurować z najlepszymi myszkami przewodowymi – oferując co najmniej zbliżone, a nierzadko nawet lepsze, osiągi.

Dobrymi tego przykładami mogą być gamingowe myszki bezprzewodowe najpopularniejszych producentów. W ich produktach znaleźć można zaawansowane i wyjątkowo precyzyjne sensory, co w połączeniu z dopracowaną techniką radiową oraz spójnym przesyłem informacji gwarantuje osiągi na najwyższym poziomie. Warto jednak podkreślić, że za większość z nich w dalszym ciągu przyjdzie nam zapłacić nawet kilkaset złotych. Na szczęście istnieją jednak naprawdę dobre myszki bezprzewodowe dla graczy, które bez trudu znajdziecie w kwocie około 250 złotych.

Logitech G603 – przykład bezkompromisowej gamingowej myszki bezprzewodowej za około 250 zł
Logitech G603 to jedna z niewielu tak dobrych myszek gamingowych do 250 złotych, która działa w pełni bezprzewodowo.

Myszka gamingowa za więcej niż 250 zł – czy warto?

250 złotych to kwota, która pozwoli na zakup naprawdę świetnej myszki gamingowej. Na rynku da się jednak znaleźć wiele jeszcze droższych modeli, których cena może przekroczyć nawet 500 złotych. Czy warto zwrócić na nie uwagę i dopłacić? W większości przypadków nie. Myszki za 250 złotych to bardzo zaawansowane modele, które najczęściej są świetnie wykonane, mają najlepsze na rynku czujniki, równie dobre przyciski główne i mogą pochwalić się wsparciem nawet najbardziej rozbudowanych aplikacji. Oznacza to, że sprawdzą się w dłoniach nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Na czym więc polega różnica pomiędzy nimi, a jeszcze droższymi modelami? Pierwsza z nich dotyczy bezprzewodowości. Wiele znacznie droższych myszek to modele mogące działać zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Zapewniają bezkompromisowe osiągi, a często też najnowsze techniki ładowania bezprzewodowego, co w połączeniu z najbardziej rozbudowaną funkcjonalnością ma swoją cenę. Druga różnica to dodatki w postaci ekranów OLED, funkcji wibracji, wymiennych paneli bocznych oraz innych unikalnych rozwiązań. Za mysz z tego typu usprawnieniami trzeba zapłacić naprawdę wiele. Jeśli więc nie poszukujecie najbardziej zaawansowanej myszy bezprzewodowej na rynku, bądź też nie zależy Wam na konkretnych funkcjach specjalnych, to zakup myszki gamingowej za więcej niż 250 zł nie ma sensu.

Rival 310

Najlepsze myszki gamingowe do 250 zł

Na rynku nie brakuje myszek gamingowych za około 250 złotych. Niektóre z nich wyróżniają się świetnym kształtem, komfortem oraz stabilnością w niemal każdej dłoni. Inne zaś – doskonałym wykonaniem i fenomenalnymi przyciskami głównymi. Jedynie nieliczne łączą jednak wszystkie te cechy. Najlepsze z nich znajdziecie poniżej:

  • Logitech G502 Hero – najbardziej zaawansowana, a zarazem uniwersalna myszka gamingowa za około 250 złotych. Polecamy ją osobom poszukującym wszystkomającego modelu, który świetnie sprawdzi się w niemal każdym gatunku gier. Model ten jest praktycznie pozbawiony wad. Oprócz świetnego czujnika, bardzo dobrych przycisków i wzorowego kształtu, może pochwalić się unikalnym systemem działania rolki (w trybie „nieważkości” może kręcić się ona nawet 30 sekund) oraz systemem regulacji masy. Trudno o bardziej dopracowany i zaawansowany model w tej cenie.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Glorious PC Gaming Race Model O – jedna z najciekawszych myszek gamingowych na rynku, którą polecamy przede wszystkim zwolennikom prostych i wyjątkowo lekkich myszek do gier FPS. Mysz zachwyca nie tylko wykonaniem, ale również niską i świetnie rozłożoną masą (zaledwie 67 gramów). Wyposażono ją w bardzo zaawansowany sensor PixArt PMW3360, który w trakcie naszych testów osiągał jedne z najlepszych wyników wśród sensorów optycznych.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Glorious PC Gaming Race Model O
od 259 zł
  • Logitech G603 Lightspeed – jedna z najlepszych bezprzewodowych myszek gamingowych na rynku, a jednocześnie model, który mieści się w przyjętej przez nas kwocie. Polecamy go wymagającym graczom, którzy oczekują najwyższych osiągów, jednak chcieliby zrezygnować z przewodowych odpowiedników. Na duży plus tego modelu policzyć należy długi czas pracy na baterii (nawet 500 godzin przy użyciu jedynie dwóch standardowych baterii AA!) oraz świetne przyciski główne.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Razer DeathAdder Elite – ulepszona wersja legendarnej myszy dla graczy, którą polecamy przede wszystkim osobom szukającym modelu z absolutnie najlepszymi przyciskami głównymi. Co więcej, względem starszego modelu Chroma zostały one nieco usprawnione. Zmiany dotknęły również sensora. W środku znaleźć można jeden z najbardziej precyzyjnych czujników PixArt PMW3389. Nowością, którą producent zdecydował się wprowadzić, jest przycisk do zmiany DPI w locie. To bez dwóch zdań jeden z najlepszych modeli za około 250 złotych.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Myszki gamingowe z innych przedziałów cenowych: