Ostatnia aktualizacja: 7 września 2018
Historia aktualizacji
7 wrz 2018Pierwsza publikacja

Dysponując kwotą 250 złotych można pozwolić sobie na zakup prawie dowolnej myszy dla graczy, ale nie wszystkie są tego warte, więc – zgodnie z zasadą, że droższe nie zawsze równa się lepsze – trzeba uważać, bo zakup nawet najdroższej myszy może okazać się wpadką. Jak jej uniknąć? Z naszych testów wynika, że w tej chwili najlepszą myszką do 250 złotych do gier jest Logitech G502 Proteus Spectrum – wyjątkowo zaawansowana mysz z wieloma funkcjami dodatkowymi. W artykule tym nie zabrakło jednak alternatyw dla miłośników rozwiązań bezprzewodowych oraz graczy ceniących proste i nadzwyczaj precyzyjne konstrukcje.

Interesuje Cię inny przedział cenowy?

Najlepsza myszka do 250 złotych do gier: Logitech G502 Proteus Spectrum – wyjątkowo zaawansowana i funkcjonalna mysz

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
75 × 132 × 40
Waga
121 g
Sensor
Optyczny (PMW3366)
Rozdzielczość sensora
16 000 dpi
Liczba przycisków
11
Bezprzewodowa
Nie
Dla leworęcznych
Nie
G502 Proteus Core

Logitech G502 Proteus Spectrum to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych myszek na rynku. Pod tym względem może się z nią równać jedynie garstka modeli, które często kosztują nawet dwa razy więcej. Do jej największych zalet zaliczyć należy przede wszystkim niestandardowy kształt, który na pierwszy rzut oka wydawać się może zbyt futurystyczny. W praktyce sprawdza się on doskonale, ponieważ idealnie dopasowuje się do dłoni, zapewniając przy tym bardzo dużą stabilność. Warto dodać, że model ten, to jedno z nielicznych urządzeń, w którym przyciski dodatkowe rozmieszczono wręcz wzorowo. Na boku urządzenia jest aż pięć klawiszy, jednak żaden z nich nie wpływa negatywnie na chwyt oraz prowadzenie myszy. Nie bez znaczenia pozostaje też jeden z najlepszych sensorów na świecie, Pixart PMW3366, który na dodatek możemy dostroić do powierzchni, na której aktualnie znajduje się mysz. W testach wypada on wręcz wzorowo i w praktyce okazuje się jedynie minimalnie gorszy od obecnie najlepszego sensora TrueMove3+. Wszystko to, w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem, unikalnym systemem rolki (w trybie nieważkość może ona kręcić się nawet 30 sekund) oraz możliwością regulacji wagi, daje nam jedną z najbardziej funkcjonalnych myszy na rynku, na która bez dwóch zdań warto zwrócić uwagę.

G502 Proteus

Mysz G502 Proteus Core to jedna z najlepszych myszy na rynku. Warto jednak wiedzieć, że nawet i ona nie jest pozbawiona wad, które dla części graczy mogą okazać się istotne. Pierwszym z nich jest masa urządzenia. Co prawda model ten wyposażono w przemyślany system jej regulacji, jednak nawet bez dodatkowych ciężarków wynosi ona 120 gramów. Urządzenie nie przypadnie też do gustu posiadaczom wyjątkowo małych dłoni lub tym graczom, którzy mysz obsługują klasycznym chwytem fingertip. Wszystko ze względu na charakterystyczny kształt, który do w pełni komfortowej obsług wymaga ułożenia całej dłoni.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Logitech G502 Proteus Spectrum
od 319 zł

Myszka do 250 złotych do gier, alternatywa: SteelSeries Rival 310 – najbardziej precyzyjna mysz do 250 złotych

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
70,1 × 127,6 × 41,98
Waga
88,3 g
Sensor
Optyczny TrueMove3
Rozdzielczość sensora
12 000 dpi
Liczba przycisków
6 (łącznie z rolką)
Bezprzewodowa
Nie
Dla leworęcznych
Nie
Rival 310 (2)

SteelSeries Rival 310 znalazł się w naszym zestawieniu nieprzypadkowo. To najbardziej precyzyjna mysz dla graczy do 250 złotych, która naszą rekomendację otrzymała również w artykule o najlepszych myszkach dla graczy CS:GO oraz innych gier FPS. Wszystko ze względu na zamontowany wewnątrz czujnik optyczny TrueMove3. To mniej zaawansowana wersja najlepszego na świecie czujnika TrueMove3+, która różni się od niego jedynie nieco wyższym poziomem LOD. W dalszym ciągu jest on jednak bardzo niski i umożliwia rywalizację na najwyższym poziomie. Na duży plus policzyć należy również prostą i nieskomplikowaną bryłę. W odróżnieniu od naszej głównej rekomendacji, jest ona bardzo uniwersalna, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w niemal każdej dłoni. Jeśli więc szukacie wyjątkowo prostej, wyposażonej w jedynie dwa przyciski dodatkowe myszy o bezkompromisowych osiągach, to SteelSeries Rival 310 jest właśnie dla Was.

Rival 310

SteelSeries Rival 310 to świetna mysz, jednak od naszej głównej rekomendacji okazuje się zauważalnie słabsza w aspekcie funkcjonalności. Mniej rozbudowane oprogramowanie oraz jedynie dwa przyciski dodatkowe sprawiają, że doskonale sprawdzi się w dłoniach osób preferujących jedynie najprostsze konstrukcje. Warto też podkreślić, że nie wyposażono jej w system regulacji wagi, a silikonowe boki umieszczone po wewnętrznej oraz zewnętrznej stronie urządzenia lubią się odklejać. Nie jest to co prawda element, przez który powinniśmy zrezygnować z zakupu tego modelu, bowiem problem odklejania rozwiążemy mocnym klejem w zaledwie kilka minut, jednak warto mieć go na uwadze i nie mamy wątpliwości, że w tej kwocie nie powinien występować.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Myszka do 250 złotych do gier, alternatywa: Logitech G603 Lightspeed – dla miłośników grania bezprzewodowego

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
68 × 124 × 43
Waga
89 g (136 g z dwoma bateriami AA)
Sensor
Optyczny (Hero)
Rozdzielczość sensora
12 000 dpi
Liczba przycisków
6
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Nie
G603

Logitech G603 Lightspeed to mysz, która pojawiła się już w naszym artykule o najlepszych myszkach bezprzewodowych. Dlaczego więc otrzymała naszą rekomendację również w materiale o myszkach dla graczy do 250 złotych? To proste. Nie dość, że to obecnie najdłużej działająca mysz bezprzewodowa dla graczy (nawet 500 godzin w trybie maksymalnej wydajności przy zasilaniu dwiema bateriami AA), to na dodatek wyposażono ją w jeden z najbardziej zaawansowanych czujników na rynku – optyczny sensor Hero. Dzięki temu może stawać w szranki z najlepszymi modelami przewodowymi, takimi jak na przykład Rival 600. Jest przy tym wyjątkowo prosta, wyróżnia się uniwersalną bryłą i ma jedne z najlepszych i najbardziej dynamicznych przycisków głównych w myszkach dla graczy. Jej ogromną zaletą jest również cena. To obecnie najbardziej opłacalna mysz bezprzewodowa, która spełni oczekiwania każdego gracza.

G603 (2)

Biorąc pod uwagę zakup modelu Logitech G603 Lightspeed warto pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwszą z nich, podobnie jak w przypadku Rivala 300, jest ograniczona funkcjonalność. Mysz działa pod kontrolą zaawansowanego oprogramowania producenta, jednak zaledwie dwa dodatkowe przyciski mogą dla wielu graczy okazać się niewystarczające. Szczególnie w przypadku gier, takich jak World of Warcraft czy Dota 2. Wiele osób rozczaruje również masa urządzenia. Pomimo tego, że jej budowa nie jest zbyt skomplikowana, a wewnątrz nie znajdziemy wbudowanego na stałe akumulatora, mysz w połączeniu z dwiema bateriami AA waży 136 gramów. To znacznie więcej od masy naszej głównej rekomendacji. 

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Jak wybieraliśmy najlepsze myszki do gier do 250 złotych

Wybór najlepszych myszek do gier do 250 złotych to nic innego, jak czasochłonne poszukiwanie najlepszych ofert, analiza komentarzy oraz opinii znanych zagranicznych portali, takich jak TweakTownTechradarTom's Hardware i Rocket Jump Ninja, zwieńczone wieloma godzinami testów w naszym laboratorium testowym. Jak wspomnieliśmy już na samym początku, 250 złotych to kwota, która pozwala kupić niemal każdą istniejącą przewodową myszkę dla graczy. Przetestowanie ich wszystkich zajęłoby niezliczoną ilość czasu. To właśnie dlatego tak ważne było przyjęcie odpowiednich kryteriów, na podstawie których wybraliśmy potencjalnych kandydatów do miana najlepszej myszki do 250 złotych. Oprócz przyjętej przez nas kwoty, istotny jest fakt, że pod uwagę braliśmy jedynie modele nowe i łatwo dostępne w większości polskich sklepów.

Wszystkie urządzenia wskazujące testujemy według ściśle określonej procedury, w której zwracamy uwagę na następujące elementy:

  • Jakość wykonania – zarówno w przypadku sprzętu dla graczy, jak i prostych urządzeń, jakość wykonania to jeden z najważniejszych elementów. To właśnie od niej zależy wygoda użytkowania myszki i jej wytrzymałość. 
  • Precyzja i działanie – testy myszek (również tych bezprzewodowych) przeprowadzamy za pomocą specjalnych programów, takich jak: Enotus Mouse TestMouse Tester i Mouse Rate Checker. Pozwalają one na dokładne sprawdzenie urządzenia nie tylko pod względem precyzji, ale również negatywnych zjawisk mogących wpłynąć na użytkowanie. Testy urządzeń wskazujących przeprowadzamy zawsze w ten sam sposób. Dzięki przyjętej przez nas metodyce oraz dużej powtarzalności testu mamy pewność, że otrzymane wyniki przedstawiają realne osiągi urządzenia, co pozwala nam łatwo porównać je ze sobą.
  • Funkcje dodatkowe – zapewniają one nie tylko wygodę wykonywania niektórych czynności, ale pozwalają też na ich przyspieszenie. Podczas testów sprawdzamy nie tylko to, czy działają poprawnie, ale określamy też ich przydatność i funkcjonalność w realnym użytkowaniu.

Warto podkreślić, że myszy komputerowe, to wbrew pozorom skomplikowane urządzenia, a nasze testy nie kończą się na rzeczach wymienionych powyżej. Czym dokładnie są negatywne zjawiska sensora? Jak ważna potrafi być jakość wykonania i na co zwrócić uwagę w przypadku zakupu myszek bezprzewodowych? Odpowiedź na te pytania oraz więcej informacji na temat myszek dla graczy znajdziecie w oddzielnym, rozbudowanym poradniku.

Czy mysz do gier za 250 złotych spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy?

Mając do wydania 250 złotych na mysz do gier można mieć już naprawdę wysokie wymagania co do jakości jej wykonania, precyzji oraz funkcjonalności. Na rynku możemy jednak znaleźć myszy jeszcze droższe. Niektóre przewodowe modele potrafią kosztować nawet 350 złotych. Wielu z Was zapyta więc, czy mysz dla gracza za 220 - 250 złotych jest w stanie zapewnić dokładnie to samo, co zauważalnie droższe konstrukcje? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta. Większość tego typu urządzeń z łatwością dorówna nawet najdroższym modelem –  zarówno pod względem precyzji, jak i funkcjonalności. Doskonałym przykładem jest porównanie naszej głównej rekomendacji z modelem SteelSeries Rival 600, który jest aktualnie najlepszą myszką dla graczy, dla których cena nie gra roli. Jest on zauważalnie droższy od Logitecha G502 Proteus Spectrum, jednak w praktyce różni się od niego jedynie nieco lepszym sensorem. Co więcej, Logitech G502 jest myszką nieco bardziej funkcjonalną (wyposażoną w bardziej rozbudowane oprogramowanie, więcej przycisków dodatkowych). Oprócz oczywistych elementów, takich jak waga czy kształt, osiągi obu tych modeli są na tyle zbliżone, że wygrana czy przegrana zależeć będzie jedynie od umiejętności posługujących się nimi graczy.

Logitech G502

Pamiętajmy jednak, że wyższa cena danego modelu wynika też z pewnych zazwyczaj istotnych różnic. O ile pod względem precyzji oraz funkcjonalności myszy z przedziału 220 - 250 złotych zapewnią zbliżone (często niewarte dopłaty ponad 100 złotych) osiągi, o tyle zakup droższych modeli również warto rozważyć. Niekiedy droższy model może okazać się bowiem wygodniejszy bądź zdecydowanie lepiej dopasowany do Twojej dłoni. W takim wypadku dopłata okaże się uzasadniona, ponieważ komfort użytkowania bezpośrednio przełoży się również na osiągnięcia w grach.

Czy mając 250 złotych warto rozważyć zakup myszki bezprzewodowej?

Myszki bezprzewodowe, to w środowisku graczy bardzo kontrowersyjny temat. Wielu graczy do dziś uważa, że bezprzewodowe gryzonie zapewniają znacznie gorszy poziom precyzji i nie są w stanie konkurować z najlepszymi myszkami z ogonkiem. Nie jest to jednak prawda. O ile tanie urządzenia pozbawione kabla faktycznie nie sprawdzą się podczas rozgrywki, o tyle najlepsze dostępne dziś myszki bezprzewodowe są w stanie konkurować z najlepszymi myszkami przewodowymi, oferując co najmniej zbliżone, a nierzadko nawet lepsze, osiągi. To właśnie dlatego w naszym artykule znalazł się model Logitech G603 Lightspeed. Zastosowano w nim zaawansowany i wyjątkowo precyzyjny sensor, co w połączeniu z dopracowaną techniką radiową oraz spójnym przesyłem informacji gwarantuje osiągi na najwyższym poziomie. Co więcej, Logitech G603 Lightspeed to nie jedyny godny uwagi model bezprzewodowy. Inne znajdziecie w oddzielnym artykule o najlepszych myszkach bezprzewodowych dla graczy. Warto jednak podkreślić, że za większość z nich w dalszym ciągu przyjdzie nam zapłacić nawet kilkaset złotych, a Logitech G603 Lightspeed to jedna z najlepiej wycenionych myszy bezprzewodowych na rynku, która akurat mieści się w przyjętym przez nas przedziale.

Bezprzewodowe

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą myszkę do gier do 250 złotych?

Oprócz precyzji i jakości wykonania, szczególną uwagę warto zwrócić na to, do jakich gatunków gier mysz będzie wykorzystywana. Wszystko ze względu na to, że producenci myszek dla graczy coraz często wprowadzają na rynek modele specjalnie przystosowane do konkretnych tytułów. Świetnym tego przykładem są myszki dla graczy CS:GO. Są to urządzenia proste, często pozbawione wielu przycisków dodatkowych oraz oprogramowania. Przeciwieństwem są z kolei myszki do gier MMO oraz MOBA. Takie modele wyposaża się nawet w panele boczne z wieloma przyciskami oraz zaawansowane funkcje dodatkowe pozwalające na ich konfigurację. Ale to nie koniec dylematów. Który sensor wybrać? Jak dopasować mysz do dłoni bez wyjścia z domu? To tylko część pytań, na które odpowiedź znajdziecie w naszym specjalnym poradniku.

MMO

Logitech G502 Proteus Spectrum oraz pozostałe wyróżnione przez nas alternatywy to bezapelacyjnie najlepsze myszki do 250 złotych. Na rynku nie brakuje jednak modeli, które dla niektórych graczy mogą okazać się równie dobre. Niektóre z nich wyróżniają się świetnym kształtem, komfortem oraz stabilnością w niemal każdej dłoni. Inne zaś – doskonałym wykonaniem i fenomenalnymi przyciskami głównymi. Należą do nich:

  • Razer DeathAdder Elite – ulepszona wersja legendarnej myszy dla graczy. Od wersji Chroma różni się przede wszystkim zastosowaniem jeszcze lepszego sensora. Nowością, którą producent zdecydował się wprowadzić, jest przycisk do zmiany DPI w locie. Nie jest jednak tak funkcjonalna, jak nasza główna rekomendacja. Warto też wspomnieć o jej przyciskach głównych. Są doskonałe, jednak znacznie mniej wytrzymałe od mikroprzełączników zamontowanych pod przyciskami Logitech G502 Proteus Spectrum.
  • SteelSeries Rival 300 – jedna z najbardziej popularnych myszy wśród graczy Counter-Strike: Global Offensive. W porównaniu do pierwszego modelu Rival, w wersji 300 producent rozwiązał problem podatnych na ścieranie boków. Wyposażona w sensor PMW3310 wciąż zapewnia bardzo wysoką precyzję i nieźle leży w dłoni. Należy jednak podkreślić, że różnice między nim a sensorem naszej głównej rekomendacji są zauważalne. Co więcej, mysz ta zastąpiona została znacznie lepszym i dopracowanym modelem SteelSeries Rival 310.
  • Zowie ZA13 – to wciąż dobry i polecany przez wielu model. Wielu użytkowników ceni jego prostą budowę, przemyślaną bryłę oraz wzorowe wykonanie. Dobrze wypada również jego precyzja, bowiem wyposażono go w wydajny sensor PMW3310. Jego głównym problemem jest jednak cena. W kwocie tego modelu kupić możemy myszy, takie jak SteelSeries Rival 310, Logitech G403 Prodigy czy Razer DeathAdder Elite. Są to modele znacznie nowsze i po prostu lepsze. Jeśli jednak zależy wam na absolutnie wzorowym wykonaniu i prostej bryle, zakup model Zowie ZA13 może okazać się strzałem w dziesiątkę.
  • Dream Machines DM1 FPS – najnowszy model myszki od Dream Machines, który zachwyca nie tylko wykonaniem, ale również wyjątkowo niską i świetnie rozłożoną masą. Wyposażono go w bardzo zaawansowany sensor PixArt PMW3389, który w trakcie naszych testów osiągał jedne z najlepszych wyników wśród sensorów optycznych. Dlaczego więc nie znalazła się ona na liście naszych rekomendacji? Pomimo tego, że wyposażono ją w dodatkowe narzędzie personalizacji, jest zdecydowanie mnie funkcjonalna zarówno od Logitech G502 Proteus Spectrum, jak i reszty naszych alternatyw. Nie przypadnie również do gustu posiadaczom małych oraz średnich dłoni. To dobra mysz, jednak sprawdzi się w dłoni nielicznych.