Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2019
Historia aktualizacji
27 lut 2019

Aktualizacja rekomendacji i ofert.

27 kwi 2018Pierwsza publikacja

Ponieważ praca na laptopie z użyciem gładzika nierzadko jest bardzo męcząca, większość użytkowników notebooków decyduje się na zakup myszki bezprzewodowej. Jaka bezprzewodowa myszka do laptopa jest warta kupienia? Po szczegółowych testach bezprzewodowych „gryzoni” wybraliśmy dla Was najlepsze myszki do laptopa do 50, 100, 150 i 300 zł.

Myszka do laptopa do 50 zł: Logitech M171 – mała, lekka i niemal nie do rozładowania

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
61 × 98 × 35
Waga
72 g (z akumulatorem)
Sensor
Optyczny
Rozdzielczość sensora
1000 dpi
Liczba przycisków
3
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Tak
Logitech M171

Mysz Logitech M171 to konstrukcja, którą szczególnie polubią miłośnicy nieskomplikowanych urządzeń zapewniających niezbędne minimum. To, co wyróżnia M171 na tle konkurencji, to niewielkie wymiary, prostota oraz wysoka (jak na tę cenę) precyzja. Mysz wyposażono bowiem w optyczny sensor, który w wielu przypadkach spisuje się lepiej od laserowych sensorów konkurencji. Jest całkiem precyzyjny i pozwala na bezproblemową pracę w programach graficznych. Oprócz tego, jej największą zaletą jest również szacunkowy czas pracy w trybie intensywnego użytkowania, który wynosi aż 233 dni. Pod tym względem model ten deklasuje konstrukcje nawet dwa razy droższe, pozostając przy tym najtańszym, a zarazem najlepszym gryzoniem, którego bez obaw można zabrać w podróż. Pomoże w tym również dodatkowy schowek na radioodbiornik, dzięki któremu nie musimy martwić się o jego utratę. Jeśli do tego wszystkiego doliczmy dobrą jakość materiałów oraz bardzo dobre spasowanie wszystkich elementów otrzymamy idealnego kandydata dla osób ceniących minimalizm

M171 (2)

Prosta konstrukcja i niewielkie wymiary to duża zaleta, bowiem mysz ta zmieści się nawet do najmniejszej kieszeni, jednak nie będzie ona dobrym wyborem dla tych, którzy poszukują urządzenia zapewniającego wysoką wygodę oraz komfort użytkowania. Szerokim łukiem powinny też omijać ją osoby, które od myszy do laptopa oczekują wysokiej funkcjonalności i wielu użytecznych przycisków dodatkowych. Należy jednak pamiętać, że w kwocie 50 złotych ciężko znaleźć kandydata, który będzie łączył w sobie wszystkie zalety modelu M171, oferując przy tym wysoką funkcjonalność oraz wysoki komfort użytkowania. 

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Myszka do laptopa do 100 zł: Asus WT465 – dla osób ceniących niewielkie wymiary oraz wygodę

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
75 × 106 × 39
Waga
92 g
Sensor
Optyczny
Rozdzielczość sensora
1600 dpi
Liczba przycisków
5
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Nie
Asus WT465

Asus WT465 to proste i bardzo dobrze wykonane urządzenie, a przy tym jedna z nielicznych myszy bezprzewodowych o rozsądnych wymiarach, która zapewni użytkownikowi dużą wygodę. Wszystko ze względu na unikalną bryłę oraz specyficzne wyprofilowania, które sprawiają, że doskonale wpasowuje się ona w śródręcze. Dodatkowym atutem są też dwa dodatkowe przyciski na boku oraz bardzo praktyczne rozwiązanie automatycznego przejścia w stan uśpienia, które pozwala zaoszczędzić energię urządzenia. Producent postanowił wyposażyć mysz w diodę, która informuje o zmianie rozdzielczości oraz niskim poziomie energii. Funkcje te nie są żadną nowością, ale w tym modelu okazują się one wyjątkowo praktyczne, co w połączeniu z bardzo dobrej jakości materiałami, świetnym wykonaniem oraz niebywałą wygodą zapewnia tej myszy przewagę nad pozostałymi konkurentami z tego przedziału cenowego. 

Nawet najdroższa mysz ma swoje wady. Nie inaczej jest ze znacznie tańszym modelem Asus WT465. Największym rozczarowaniem może okazać się mechanizm obrotowy. O ile całość urządzenia wykonano iście mistrzowsko, o tyle mocowanie rolki zauważalnie odbiega od reszty, a w niektórych egzemplarzach może ona wyraźnie skrzypieć i kołysać się na boki. Niezadowoleni będą też miłośnicy modeli, które długo pracują na baterii. W naszych testach model ten okazał się gorszy od Microsoft Sculpt Mobile Mouse (poniżej 2 miesięcy w intensywnym schemacie użytkowania). 

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Myszka do laptopa do 150 zł: Microsoft Sculpt Mobile Mouse – myszka, która działa na każdej powierzchni

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
57 × 95 × 38
Waga
90 g
Sensor
BlueTrack
Rozdzielczość sensora
1000 dpi
Liczba przycisków
4
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Tak
Microsoft Sculpt Mobile Mouse

Kwota 150 złotych pozwala na zakup bardzo dobrze wykonanej oraz całkiem funkcjonalnej myszy bezprzewodowej, jaką bez wątpienia jest Microsoft Sculpt Mobile Mouse. Model ten najlepiej sprawdzi się wśród tych użytkowników, którzy poszukują nie tylko małej, ale przede wszystkim bogatej w funkcje myszy do laptopa. Warto zaznaczyć, że nie znajdziemy tu zaawansowanych funkcji programowych rodem z Logitech MX Master 2S, jednak te, w które wyposażono urządzenie są wystarczające i bardzo praktyczne. Jedną z nich jest unikalna rolka, która oprócz typowego przewijania w pionie, umożliwia też przesuwnie dokumentów w poziomie, będąc tym samym najbardziej praktycznym dodatkiem wśród myszek bezprzewodowych do 150 złotych. Najważniejszy pozostaje jednak czujnik urządzenia. Dzięki technice BlueTrack, mysz, podobnie jak Logitech MX Master 2S, działa na każdej powierzchni. To bez dwóch zdań najważniejszy element sprawiający, że Microsoft Sculpt Mobile Mouse wybija się ponad inne modele ze swojej półki cenowej.

Microsoft Sculpt Mobile Mouse (2)

Niestety, nie jest on zbyt precyzyjny. Co prawda bez większych problemów pozwoli na komfortową obsługę laptopa, jednak dla najbardziej wymagających użytkowników z pewnością okaże się niewystarczający (szczególnie w szybkich grach). Poza tym, kupując tę myszkę trzeba pamiętać, że nie została ona stworzona z myślą o osobach z dużymi dłońmi spędzającym przy komputerze długie godziny. Ostatnim potencjalnym minusem jest czas pracy urządzenia. Nasze testy wyraźnie pokazały, że model ten pozwoli na około dwa miesiące działania bez wymiany baterii. To dobry wynik, jednak nawet wśród tańszych konstrukcji znaleźć można modele, które zapewnią nawet trzy razy dłuższe działanie. 

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Najlepsza bezprzewodowa myszka do laptopa: Logitech MX Master 2S

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
85,7 × 126 × 48,4
Waga
145 g
Sensor
laserowy (Darkfield)
Rozdzielczość sensora
400 dpi
Liczba przycisków
7
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Nie
MX Master 2S

Logitech MX Master 2S to jedna z niewielu typowo biurowych myszy na rynku, która funkcjonalnością potrafi zawstydzić niejedną zaawansowaną mysz dla graczy. Na tle konkurentów wyróżnia ją unikalny kształt, który sprawia, że mysz doskonale wpasowuje się w dłoń. To właśnie dzięki temu nawet długie użytkowanie jej jest komfortowe. Pod względem wygody to bez wątpienia ścisła czołówka, a wpływ ma na to nie tylko kształt, ale również dobrej jakości materiały. Oprócz wygody nie sposób pominąć laserowego sensora, który pozwala na bezproblemową pracę bez względu na rodzaj powierzchni. Warto podkreślić, że jest to jeden z nielicznych modeli, którego bez większych obaw można używać na szkle. Wiele osób zadowolonych będzie też z szybkości ładowania akumulatora. Kiedy ulegnie on wyczerpaniu, wystarczy zaledwie kilkanaście minut, aby urządzenie naładowało się do poziomu umożliwiającego pracę przez cały dzień. Pod tym względem Logitech MX Master 2S wręcz deklasuje konkurencję i pozostaje jedną z niewielu myszy na świecie, która jest gotowa do działania zaledwie po kilkunastu minutach ładowania. Jeśli doliczymy do tego w pełni programowalne przyciski wraz z dodatkową rolką, zaawansowaną funkcję pozwalającą obsługiwać do trzech osobnych komputerów jednocześnie (więcej o niej piszemy w dalszej części artykułu) oraz główny mechanizm obrotowy działający w trybie standardowym i swobodnym, otrzymamy urządzenie, które sprawdzi się w dłoniach nie tylko profesjonalisty, ale i typowego użytkownika.

Logitech MX Master 2S

Logitech MX Master 2S to funkcjonalna mysz, obok której nie sposób przejść obojętnie. Warto jednak wspomnieć o elemencie, przez który już na początku może ona zostać skreślona przez niektórych użytkowników komputerów przenośnych. Jest nim główny mechanizm obrotowy, który może pracować w dwóch trybach: standardowym lub swobodnym. W trybie swobodnym rolka zapewnia możliwość wygodnego i płynnego przewijania najdłuższych dokumentów i jest przy tym bardzo cicha, jednak w trybie standardowym rolka mocno hałasuje. Na tyle mocno, że w miejscu publicznym z łatwością zwraca na siebie uwagę. To również duży minus dla tych, którzy chcieliby popracować w nocy. Warto też zwrócić uwagę na wymiary konstrukcji. Wygoda i komfort użytkowania, to w dużej mierze efekt tego, że MX Master 2S jest nieco większy niż większość bezprzewodowych myszek. O ile bez większego problemu zmieścimy ją do kieszeni plecaka, o tyle zwolennikom wyjątkowo małych urządzeń może ona nie przypaść do gustu. Wiele osób zniechęcić może również cena, która pomimo wielu plusów urządzenia, dla większości użytkowników komputerów przenośnych jest stanowczo za wysoka. 

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Na czym polegały testy myszy bezprzewodowych do laptopów

Testy myszek bezprzewodowych, zarówno tych dla graczy, jak i modeli przeznaczonych do typowego użytkowania, w praktyce niczym się od siebie nie różnią i przebiegają według naszej ściśle określonej procedury. Należy jednak pamiętać, że użytkownik typowej myszy laptopowej ma inne potrzeby niż zapalony graczy, więc podczas testów urządzeń szczególną uwagę zwracamy na to, co najważniejsze dla użytkownika sprzętu danego typu. Co jest oceniane przez nas w czasie testów?

  • Jakość wykonania – w tym użyte do budowy materiały, spasowanie poszczególnych elementów, ich jakość oraz kwestie związane z ergonomią, takie jak waga, wyprofilowanie, elementy ruchome. W końcu porządna myszka przede wszystkim musi być wygodna i solidna.
  • Precyzja i działanie – testy myszek (również tych bezprzewodowych) przeprowadzamy za pomocą specjalnych programów, takich jak: Enotus Mouse TestMouse Tester i Mouse Rate Checker. Są one wymagane, aby testy były w pełni obiektywne, a uzyskane wyniki zgodne z tym, na co w rzeczywistości stać urządzenie. To właśnie na tym etapie sprawdzamy działanie myszy na różnych powierzchniach, realny zasięg pracy oraz pobór prądu, na podstawie którego wyliczamy szacowany czas pracy na baterii. Dla użytkowników myszy bezprzewodowych są to kluczowe aspekty, których nie może zabraknąć w testach. O ile w przypadku myszek bezprzewodowych do pracy i typowego użytkowania nie wymagamy najlepszych dostępnych na rynku sensorów godnych urządzeń dla graczy, o tyle badanie precyzji oraz wpływu negatywnych zjawisk na działanie sensora jest równie ważne, ponieważ ich wysoki poziom może uniemożliwić nawet podstawowe użytkowanie.
  • Przydatność dodatków – przenośne myszy bezprzewodowe powinny być proste. Wiemy jednak, że niektóre dodatki, takie jak schowki na radioodbiornik, etui czy składana konstrukcja, mogą mieć duże znaczenie w pewnych zastosowaniach. Elementy te są przez nas dokładnie sprawdzane, a poziom ich przydatności – dokładnie oceniany.

Warto podkreślić, że oprócz niezliczonej ilości testów oraz własnego doświadczenia, wyłonienie najlepszych myszek nie byłoby możliwe, gdyby nie opinie i komentarze czytelników. Oprócz tego liczymy się również ze zdaniem najlepszych specjalistycznych witryn poświęconych testom sprzętu. Szczególnie istotne są dla nas opinie i testy publikowane TweakTown, Techradar, Rocket Jump Ninja, czy choćby Tom's Hardware. Wszystko po to, aby mieć pewność, że rekomendowane przez nas produkty są absolutnie najlepsze. 

Jeśli mysz bezprzewodowa, to z radioodbiornikiem czy z Bluetooth?

Wśród wielu modeli myszek bezprzewodowych dostępnych na polskim rynku znajdziemy też takie, które do działania z komputerem przenośnym nie wymagają użycia dołączonego odbiornika USB. Takie rozwiązanie wydaje się szczególnie atrakcyjne dla tych osób, które często podróżują. Dzięki technice Bluetooth nie musimy zajmować portu USB dodatkowym elementem myszy. Nie musimy się również obawiać o jego zniszczenie bądź utratę, bowiem połączenie myszy z komputerem odbywa się za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth. Pamiętajmy jednak, że nie każdy laptop będzie w stanie poprawnie współpracować z myszką tego typu. Przed zakupem wybranego modelu trzeba się upewnić, że producent wyposażył komputer przenośny we wbudowany moduł, który pozwoli na bezproblemową komunikację urządzeń. W nowych laptopach wewnętrzny moduł Bluetooth stał się już standardem. Na pewne problemy związane z brakiem wsparcia dla myszy Bluetooth mogą natomiast natknąć się użytkownicy starszych laptopów. Brak wsparcia dla tego typu połączenia można jednak rozwiązać w prosty sposób, a jest nim zakup dodatkowego odbiornika. Takie rozwiązanie generuje jednak dodatkowe koszty i sprawia, że pomimo posiadania myszy z Bluetooth, jeden z portów w komputerze trzeba zarezerwować na dodatkowy moduł. Warto też pamiętać, że myszki Bluetooth, pomimo podobnej funkcjonalności, są często zauważalnie droższe oraz nierzadko mniej wydajne niż typowe myszy radiowe.

Myszka Bluetooth
Myszki Bluetooth to jeszcze większa wygoda dla tych, którzy wraz ze swoim sprzętem znajdują się często w podróży. To wygodne rozwiązanie, które nie wymaga do działania żadnego dodatkowego odbiornika (pod warunkiem, że nasz laptop wyposażono we wbudowany moduł Bluetooth).

Jak wiele stracę wybierając tanią mysz bezprzewodową zamiast droższej?

Dla większości osób kupujących mysz do notebooka najważniejszą jej cechą jest... cena. Wiele osób wychodzi też z założenia, że za sprzęt tego typu nie ma sensu przepłacać i najkorzystniejszym wyjściem jest wybór najtańszego modelu. Wszystko zależy od prywatnych preferencji i potrzeb, ale warto pamiętać, że różnice w cenie poszczególnych modeli są często nieprzypadkowe i mogą one zauważalnie odbić się na komforcie użytkowania gryzonia. Czym więc tania mysz do laptopa różni się od droższej? Podstawową różnicą jest przede wszystkim jakość wykonania oraz to, jak spasowane zostały ze sobą poszczególne elementy urządzenia. W tańszych myszkach nie ma co liczyć na dobrej jakości gumę przeciwpoślizgową pokrywającą boki, a nawet twardy, ale przyjemny w dotyku plastik, który nie tylko pomoże zachować stabilny chwyt, ale zmniejszy szansę uszkodzeń na przykład podczas upadku. Niższy koszt zakupu odbija się również na jakości elementów wewnętrznych, takich jak czujnik i przełączniki pod przyciskami myszy. Większość osób zgodnie stwierdzi, że do typowego użytkowania oraz prostych prac biurowych zaawansowany sensor nie jest wymagany. Pamiętajmy jednak, że czujniki montowane w najtańszych urządzeniach mogą okazać się na tyle słabe, że nie pozwolą na wykonywanie nawet najprostszych operacji, a także nie będą skutecznie działały na każdej powierzchni.

M171 (3)
Logitech M171 to jedna z niewielu tanich i prostych, ale solidnych propozycji. 

Ostatnia przewaga droższych myszy nad tańszymi, to dodatkowe funkcje, które mogą okazać się bardzo użyteczne nawet podczas najprostszych działań. W najtańszych myszkach na próżno szukać przycisków dodatkowych z możliwością ich programowania, czy też funkcji dostosowania rozdzielczości sensora do własnych potrzeb. Dla wielu osób elementy te okażą się zbędne, a do pracy oraz typowego użytkowania wystarczy im jedynie prosta i niewielka mysz bezprzewodowa. Jeśli jednak zależy Ci na takich dodatkach, to powinieneś szukać ich w zdecydowanie droższych modelach.

Dlaczego to właśnie Logitech MX Master 2S jest najlepszą myszką bezprzewodową do laptopa?

Uniwersalna i wygodna konstrukcja, najwyższa jakość wykonania oraz błyskawiczne ładowanie — to tylko niektóre z licznych zalet modelu MX Master 2S, które sprawiają, że z pewnością jest to urządzenie godne uwagi. Dlaczego jednak model ten zasłużył na miano najlepszej myszy bezprzewodowej do laptopa? Wszystko ze względu na unikalną funkcję Logitech Flow. To jedna z najciekawszych i najbardziej użytecznych funkcjonalności, dzięki której z myszką połączyć możemy nawet trzy osobne komputery. Co więcej, jeśli znajdują się one w zasięgu tej samej sieci internetowej, użytkownik będzie mógł z łatwością poruszać się między ich pulpitami oraz kopiować i przenosić treści z jednego na drugi. Wszystko to bez potrzeby przepinania i podłączania urządzenia do każdego komputera z osobna. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w pracy, jeśli jednak będziemy chcieli z naszego laptopa przenieść wybrane okna przeglądarki na oddalony, ale podpięty do pobliskiego komputera, telewizor, funkcja ta z pewnością okaże się przydatna.

MX Master 2S

Jeśli zastanawialiście się, czy mysz Bluetooth to rozwiązanie właśnie dla Was, ale przyzwyczailiście się do tradycyjnej myszy bezprzewodowej z odbiornikiem, być może warto rozważyć zakup właśnie Logitech MX Master 2S. Oprócz funkcji Logitech Flow, urządzenie to wyposażono też w tryb podwójnej łączności. Oznacza to, że bez większych problemów model ten połączymy z komputerem za pomocą Bluetooth (pod warunkiem, że wyposażono go w wewnętrzny moduł). Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, urządzenie to może komunikować się z komputerem przenośnym za pomocą tradycyjnego odbiornika. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują starszymi laptopami (bez wbudowanego modułu Bluetooth), ale w przyszłości zamierzają kupić nowszy, pozbawiony takiego braku. Obie funkcje (Logitech Flow, podwójna łączność), są bez wątpienia najbardziej zaawansowanymi, ciekawymi oraz praktycznymi rozwiązaniami wśród bezprzewodowych myszek do laptopów. Ich połączenie z pozostałymi zaletami konstrukcji nie pozostawia wątpliwości, że Logitech MX Master 2S to bezapelacyjnie najlepszy model myszki bezprzewodowej do laptopa. 

MX Master 2S (4)

Doszukiwanie się jakichkolwiek minusów w modelu MX Master 2S to jedynie czepianie się na siłę. Nie zapominajmy jednak, że urządzenie to nie należy do najtańszych, a więc powinno być dopracowane i reprezentować najwyższą dostępną na rynku jakość. Dla wielu osób cena urządzenia będzie już wadą samą w sobie. Oprócz niej warto pamiętać o wymiarach bryły. Mysz jest trochę większa niż wiele innych, zazwyczaj tańszych, konstrukcji bezprzewodowych do laptopów. Dzięki temu zapewnia wygodę i mimo wszystko zmieści się niemal wszędzie, ale dla osoby poszukującej możliwie najmniejszej myszy bezprzewodowej do laptopa urządzenie to nie będzie najlepszym wyborem. Model ten wyposażono w jeden z najlepszych czujników w myszkach bezprzewodowych, ale warto podkreślić, że poziom jego precyzji jest daleki od tego, do czego są zdolne najlepsze sensory stosowane w urządzeniach dla graczy. Co prawda pozwoli na bezproblemową pracę w zaawansowanych programach graficznych, a nawet rozgrywkę w bardziej skomplikowane gry komputerowe, jednak w rękach najbardziej zapalonych graczy urządzenie to z pewnością się nie sprawdzi

Pozostałe modele myszek bezprzewodowych, którym czegoś zabrakło

O miano najlepszych myszek bezprzewodowych walczyło wiele modeli. Zwycięzców może być tylko trzech, jednak niektórzy z uczestników mogą okazać się ciekawą alternatywą i z pewnością warto wziąć je pod uwagę przy wyborze idealnej myszy bezprzewodowej do swojego laptopa. 

  • Lenovo N70 – jedna z ciekawszych myszy bezprzewodowych do 50 złotych. Wyróżnia ją składana konstrukcja, dzięki której po skończonej pracy można z łatwością zapakować ją do dołączonego do zestawu etui i łatwo przetransportować. Jej charakterystyczna i składana konstrukcja nie wszystkim przypadnie do gustu, bowiem mysz jest dość niewygodna, co w ostateczności może prowadzić do bólu dłoni. 
  • HP Bluetooth Mouse Z5000 – model zauważalnie droższy od Lenovo N70. Charakteryzuje się płaską budową oraz niewielkimi wymiarami, które ułatwiają transport i pozwalają wsunąć urządzenie do każdej kieszeni. Może okazać się dobrym wyborem dla osób, które poszukują myszy zdolnej komunikować się z komputerem za pomocą techniki Bluetooth. Należy jednak wspomnieć, że pod względem precyzji mysz ta wypada znacznie gorzej od wielu tańszych konkurentów. 
  • Trust GXT 130 – ten gamingowy  „gryzoń” jest bez dwóch zdań najlepszą myszką bezprzewodową do 100 złotych. Nie oznacza to jednak, że będzie idealny dla wszystkich użytkowników komputerów przenośnych. To duża i ciężka, ale bardzo wygodna konstrukcja, wyposażona w aż dziewięć przycisków. Nie są one programowalne, przez co ich funkcjonalność jest ograniczona, jednak umożliwiają korzystanie z fabrycznie przypisanych funkcji takich jak „dalej” oraz „wstecz”. Do plusów należy zaliczyć też dodatkowy tryb eco, który pozwala na wydłużenie czasu pracy urządzenia. Mimo wszystko dla wielu użytkowników okaże się on niewystarczający. Warto nadmienić, że mimo tego, iż urządzenie przeznaczono dla graczy, umieszczony wewnątrz sensor wypada znacznie gorzej od sensora montowanego na przykład w Logitech MX Master 2S. 
  • Microsoft Arc Touch Mouse – konstrukcja podobna do Lenovo N70. Jest od niej jednak znacznie droższa. Podobnie jak Lenovo N70 wyróżnia się charakterystycznym łukowatym kształtem, który w dowolnym momencie możemy zmienić, sprawiając, że mysz stanie się całkowicie płaska i pozwoli wsunąć się do każdej kieszeni. Oprócz tego urządzenie pozwala na precyzyjną pracę na niemal każdej powierzchni (oprócz szkła). Dużym minusem są natomiast fatalne przyciski główne oraz sam kształt, który dla niektórych użytkowników może okazać się męczący.