Ostatnia aktualizacja: 3 czerwca 2019
Historia aktualizacji
3 cze 2019

Zmiana najlepszej myszki do gier MMO i MOBA na model Razer Naga Trinity.

7 mar 2019

Zmiana polecanej myszy bezprzewodowej.

30 sie 2018

Zmiana głównej rekomendacji na SteelSeries Rival 600.

28 maja 2018

Zmiana najlepszej myszki w kategorii cena/jakość na Logitecha G203 Prodigy, ze względu na słabą dostępność poprzedniej rekomendacji (Dream Machines DM1 Pro).

22 sty 2018

Zmiana głównej rekomendacji z Logitecha G403 na SteelSeries Rival 310.

Zmiana rekomendowanej myszki dla graczy leworęcznych z Zowie FK2 na SteelSeries Sensei 310.

14 lip 2017Pierwsza publikacja

Nie istnieje coś takiego, jak myszka doskonała, która pasuje do każdej dłoni i nadaje się do każdego gatunku gier. Jednak jeśli ma się nieograniczony budżet, to do tego ideału myszki do gier można się zbliżyć. Z naszych szczegółowych testów najlepszych myszek dla graczy wynika, że SteelSeries Rival 600 to model, któremu najbliżej do tego niedostępnego uniwersalnego ideału myszki do gier dla najbardziej wymagających. To mysz, która łączy w sobie wszystko to, co dla gracza najistotniejsze. Ale w tekście tym nie zabraknie też alternatyw dla zagorzałych graczy MMO, MOBA i osób leworęcznych.

Interesuje Cię konkretny przedział cenowy?

Jaka myszka do gier? SteelSeries Rival 600 – najbardziej precyzyjna mysz na rynku

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
69 × 131 × 43
Waga
96 g (możliwość dociążenia myszy do 126 g)
Sensor
TrueMove3+
Rozdzielczość sensora
12 000 dpi
Liczba przycisków
7 (łącznie z rolką)
Bezprzewodowa
Nie
Dla leworęcznych
Nie

Rival 600 na tę chwilę jest najbardziej precyzyjną i uniwersalną myszką do gier. Jest również dobrze wykonana i świetnie leży w dłoni. Przede wszystkim, wyposażono ją w sensor TrueMove3+. To usprawniona wersja czujnika TrueMove3, znanego choćby z Rivala 310, wyróżniająca się jeszcze niższym poziomem parametru LOD. Na tę chwilę jest najlepszym sensorem, jaki możemy znaleźć w myszkach do gier. Kolejną ogromną zaletą tej myszki są jej przyciski główne. Testowaliśmy wiele modeli myszek dla graczy ze świetnymi przyciskami, jednak żadne nie zrobiły na nas takiego wrażenia, jak przyciski główne SteelSeries Rival 600. Są wyjątkowo dynamiczne, a punkt ich aktywacji jest położony wyjątkowo płytko, dzięki czemu błyskawicznie rejestrują kliknięcie i równie szybko powracają do pozycji początkowej. Ostatnim elementem, o którym warto wspomnieć, jest system regulacji wagi. Jest on bardzo przemyślany, przez co dociążenie myszy nie ma negatywnego wpływu na poprawne rozłożenie masy.

Rival 600

Model SteelSeries Rival 600 to bez dwóch zdań najlepsza myszka do gier, jednak nawet do niej można mieć małe zastrzeżenie. W przypadku jej zakupu warto bowiem zwrócić uwagę na gumowane maty umieszczone na obu bokach urządzenia. Na minus odnotować musimy ich grubość. Są bardzo cienkie, co podczas użytkowania nie wzbudziło naszego zaufania. Trzeba podkreślić, że po długim czasie intensywnego użytkowania wspomniane gumowe wykończenie może ulec przetarciu. Element ten należy więc mięć na uwadze, ale nie wpływa on znacząco na naszą ocenę tej myszy.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Jaka myszka do gier? Razer Naga Trinity – najlepsza myszka dla fanów gier MMO i MOBA

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
74 × 119 × 43
Waga
120 g
Sensor
Optyczny 5G (PMW3389-T3QU)
Rozdzielczość sensora
16 000 dpi
Liczba przycisków
19
Bezprzewodowa
Nie
Dla leworęcznych
Nie

Jeszcze do niedawna miano najlepszej myszki do gier MMO i MOBA należało do modelu Corsair Scimitar Pro, głównie ze względu na bardzo dobre rozmieszczenie przycisków oraz świetny sensor optyczny, który deklasował czujnik głównego konkurenta Scimitara Pro, czyli Razera Naga Chroma. Najnowsza wersja modelu Naga została jednak znacznie ulepszona. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć zastąpienie laserowego sensora optycznym czujnikiem 5G (PMW3389-T3QU), w który wyposaża się jedynie najlepsze i najdroższe myszy przewodowe. To dokładnie ten sam czujnik, który występuje w jednej z najlepszych i najbardziej precyzyjnych myszek do gier, czyli w Razer DeathAdder Elite. Sprawia to, że Razer Naga Trinity to na ten moment jedyna mysz dla graczy MMO i MOBA z tak dobrym czujnikiem.

Naga Trinity

Podobnie jak większość myszek do gier MMO i MOBA, tak i Razera Naga Trinity wyposażono w dodatkowe przyciski boczne – konkretnie w dwanaście. Warto zaznaczyć, że każdy z rzędów klawiszy wyprofilowano w zupełnie inny sposób, co zauważalnie ułatwia ich użytkowanie. Co więcej, choć panel przycisków bocznych nie jest przesuwany jak w Corsair Scimitar Pro, to wewnętrzny bok wraz z klawiszami bocznymi można całkowicie zdemontować i wymienić na zupełnie inny. Tym sposobem bok z dwunastoma przyciskami dodatkowymi możemy w kilka sekund zamienić na element z siedmioma przyciskami, które przystosowano stricte do gier MOBA. Dodatek ten sprawia, że Razer Naga Trinity to obecnie najbardziej uniwersalna i zaawansowana mysz do MMO i MOBA, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających.

Razer

Naga Trinity to nie tylko świetne wykonanie i dodatkowe przyciski. To również nowe, bardzo zaawansowane oprogramowanie Razer Synapse 3.0, które w porównaniu do poprzednika umożliwia jeszcze większą personalizację. Krótko mówiąc, kupując Nagę Trinity otrzymujemy świetnie wykonaną myszkę do gier z aż 19 w pełni konfigurowalnymi guzikami, nowoczesnym i bardzo zaawansowanym oprogramowaniem Razer Synapse 3.0 oraz jednym z najlepszych sensorów na rynku. Wszystko to sprawia, że znalezienie drugiej tak dopracowanej myszy dla fanów gier MMO i MOBA jest praktycznie niemożliwe.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Razer Naga Trinity

Jaka myszka do gier? SteelSeries Sensei 310 – najlepsza myszka do gier dla leworęcznych

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
70,39 × 125,1 × 39,95
Waga
91,1 g
Sensor
Optyczny TrueMove3
Rozdzielczość sensora
12 000 dpi
Liczba przycisków
8
Bezprzewodowa
Nie
Dla leworęcznych
Tak

Duża wygoda, świetny sensor oraz spore możliwości personalizacji – tak w skrócie można opisać model Sensei 310. Myszkę do gier stworzoną z myślą o osobach leworęcznych. Jest świetnie wykonana, ma rewelacyjny sensor TrueMove3 i rozbudowane oprogramowanie. Jednak najważniejszą cechą myszy Sensei 310 jest w pełni symetryczna konstrukcja. Oznacza to, że dodatkowe przyciski umieszczono w niej po obu stronach. To świetne posunięcie, które sprawia, że bez względu na to, czy z urządzenia korzysta osoba lewo, czy też praworęczna, będzie mogła w pełni wykorzystać jego możliwości. Co ważniejsze, przyciski dodatkowe, które znajdą się po zewnętrznej stronie, są praktycznie niewyczuwalne. Jest to bardzo istotne, bowiem przy dynamicznych akcjach ich przypadkowa aktywacja mogłaby uruchomić niechcianą funkcję, a to z kolei mogłoby prowadzić do porażki. Oprócz sensora, wygody i dodatkowego oprogramowania, to właśnie ten element sprawia, że Sensei 310 jest bezapelacyjnie najlepszą myszką do gier dla leworęcznych.

SteelSeries Sensei 310

Nawet w tak udanym modelu da się jednak znaleźć niewielkie wady. Pierwszą z nich jest bryła urządzenia. Tutaj – w przeciwieństwie do modelu Rival 600 – nie jest tak uniwersalna, jak mogłoby się wydawać. Co prawda korzystać mogą z niej prawo i leworęczni gracze, miłośnicy chwytu fingertip oraz claw, ale dla osób mających duże dłonie użytkowanie tego gryzonia nie będzie komfortowe. Drugą z kolei jest tył urządzenia. Ze względu na symetrię, konstrukcji nie wyposażono w żadne charakterystyczne wyprofilowania. Im bliżej tyłu, tym mysz staje się szersza i to właśnie ten element może sprawić, że niektórym użytkownikom da się we znaki pewien dyskomfort. 

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
SteelSeries Sensei 310 - boki

Najlepsza bezprzewodowa myszka do gier – czy jest tak dobra, jak myszka przewodowa?

Jeśli jesteś zagorzałym graczem i masz nieograniczony budżet, to powinieneś pomyśleć o zakupie bezprzewodowej myszki do gier. Najlepsze myszy bezprzewodowe, takie jak na przykład rekomendowany przez nas Logitech G Pro Wireless, są na tyle dopracowane, że bez większych problemów zapewniają takie same, a nierzadko lepsze osiągi od swoich przewodowych odpowiedników. W ciągu ostatnich kilku lat znacznie poprawiono jakość połączenia bezprzewodowego gamingowych myszek z komputerem, dzięki czemu przesył informacji jest wyjątkowo spójny i nie towarzyszą mu nawet najmniejsze opóźnienia. Coraz lepiej wygląda też kwestia masy bezprzewodowych myszy. Logitech G Pro Wireless, choć wyposażony w zwiększający masę akumulator, jest jedną z najlżejszych myszy na rynku (zaledwie 80 gramów). Należy jednak pamiętać, że nie każdy model myszy bezprzewodowej spisze się tak samo dobrze i jest godny polecenia. Więcej informacji o myszy Logitech G Pro Wireless oraz porad na temat tego, jak wybrać odpowiednią mysz bezprzewodową, znajdziecie w specjalnym artykule poświęconym temu tematowi.

G Pro Wireless
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Na czym polegają testy myszek dla graczy?

Wszystkie urządzenia wskazujące testujemy według ściśle określonej procedury, w której zwracamy uwagę na następujące elementy:

Grupa myszy
 • Jakość wykonania (w tym użyte do budowy materiały, spasowanie poszczególnych elementów, ich jakość) oraz kwestie związane z ergonomią, takie jak waga, wyprofilowanie, elementy ruchome oraz wszelkie inne detale mogące wpłynąć pozytywnie bądź negatywnie na komfort użytkowania.
 • Precyzja sensora. Testy myszek przeprowadzane są za pomocą specjalnych programów w sprzyjających do tego warunkach. Są one wymagane, aby testy były w pełni obiektywne, a uzyskane wyniki zgodne z tym, na co w rzeczywistości stać sensor. To właśnie na tym etapie sensory poddaje się testom na obecność wszelkich negatywnych zjawisk (akceleracja, szumy, predykcja, interpolacja itp.). Jako że testowane przez nas myszy są urządzeniami dla graczy, wykorzystanie ich podczas rozgrywki w przynajmniej kilku tytułach z różnych gatunków jest naturalną rzeczą.
 • Funkcje przydatne w grach. W odróżnieniu od standardowych myszek, urządzenia dla graczy najczęściej wyposażone są w dodatkowe opcje, mające na celu poprawę komfortu rozgrywki, czasem nawet przez jej znaczne ułatwienie (zaawansowane makra, oprogramowanie). Wszystkie dostępne opcje dla graczy testujemy w środowisku, dla którego zostały przeznaczone, czyli w grach.

Dlaczego warto kupić myszkę dla graczy?

Wielu graczy często zadaje sobie pytanie, czy wybór droższego urządzenia przeznaczonego właśnie do gier ma jakikolwiek sens. Część z nich oczywiście stwierdza, że nie, ponieważ dotychczasowa tania mysz działa, a urządzenia dla graczy to nic innego jak przepłacanie za elementy takie jak podświetlanie. Jest to jednak błędny wniosek. Myszki dla graczy to sprzęt, który tworzony jest w taki sposób, aby jak najbardziej uprzyjemnić wrażenia płynące z rozgrywki oraz zapewnić komfort podczas najdłuższych sesji. Ważny w nich jest nie tylko sensor, ale też jakość wykonania, użyte materiały i specjalne wyprofilowanie pozwalające grać długie godziny bez męczenia dłoni.

Myszka dla graczy

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje dobór odpowiedniego sensora. To przecież od niego zależy poziom precyzji urządzenia. To, jaki sensor znajdzie się w myszy, zależy głównie od producenta, a przede wszystkim tego, w jakim przedziale cenowym umieści on swój produkt. Zrozumiałe jest to, że w myszy za 70 złotych nie znajdziemy topowego sensora, w który wyposażone są najlepsze i najnowocześniejsze konstrukcje. Ostatnim elementem wyróżniającym myszki dla graczy na tle zwykłych myszek, są możliwości personalizacji, choćby za pomocą oprogramowania. Niektóre z nich – tak jak G403 Prodigy – umożliwiają również dostosowanie wagi, a jeszcze inne – pozwalają wymienić niektóre elementy konstrukcji np. uchwyty myszy. Pamiętajcie jednak, że nawet najlepsza mysz nie wygra za nas pojedynku. Może znacznie ułatwić pewne elementy rozgrywki i zapewnić wysoki jej komfort oraz precyzję, lecz w dalszym ciągu wymaga do obsługi naszej dłoni.

Jak dopasować mysz do dłoni?

To, czy mysz komputerowa przypadnie nam do gustu, czy też nie, zależy od bardzo wielu czynników. Nasze dłonie różnią się od siebie wielkością, długością palców, więc to, co dla jednego użytkownika będzie komfortowe, dla drugiego może się okazać przeciwieństwem komfortu. Kiedy dokonamy już teoretycznego wyboru naszego urządzenia, zwracając uwagę na sensor, jakość wykonania, dodatkowe funkcje, warto udać się do najbliższego sklepu, w którym dostępne jest urządzenie, i sprawdzić je w praktyce. Wiemy jednak, że nie zawsze jest to możliwe. Istnieje jednak inna metoda, dzięki której możemy ocenić, czy dana mysz będzie odpowiadała wielkości naszej dłoni. Wystarczy zmierzyć jej długość od wysokości kciuka (środek śródręcza) do samego czubka palca środkowego, a uzyskane wymiary zestawić z interesującymi nas chwytami.

 • Kiedy Twój chwyt to palm grip (cała dłoń, łącznie ze śródręczem spoczywa na myszy – patrz obrazek poniżej), otrzymany wynik pomiaru odpowiadał będzie długości odpowiedniej dla Ciebie myszki. Pod uwagę można wziąć również myszy nieco większe oraz konstrukcje wyprofilowane, ponieważ to właśnie one zapewnią wysoki komfort podczas korzystania z myszy całą dłonią.
Palm grip
Palm grip
 • Kiedy Twój chwyt to claw grip (cała dłoń, łącznie ze śródręczem spoczywa na myszy, lecz wszystkie palce ułożone są w charakterystyczny szpon – patrz obrazek poniżej), powinieneś szukać myszy krótszej od uzyskanego pomiaru, dzięki czemu zgięte w szpon palce zrównają się z jej długością.
Claw grip
Claw grip
 • Kiedy Twój chwyt to fingertip grip (wycofany palm grip, gdzie przyciski myszy obsługujemy końcówkami palców, a śródręcze nie spoczywa luźno na myszy, lecz jest od niej oderwane – patrz obrazek poniżej), również powinieneś wybrać mysz krótszą od otrzymanego wyniku, jednak nie może być ona zbyt krótka. Najlepiej wybrać rozwiązanie pośrednie między myszką do palm oraz claw gripu. W tym wypadku dobrze sprawdzą się modele o regularnych kształtach.
Fingertip grip
Fingertip grip

Na co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru myszy dla graczy?

Jeżeli określiliście już czego oczekujecie od myszki dla graczy i przymierzacie się do jej zakupu, podstawowym elementem, na który powinniście zwrócić uwagę, jest sensor oraz jego kluczowe parametry, takie jak przyśpieszenie oraz prędkość maksymalna. Za najlepsze sensory obecnie uważa się PMW3389, Pixart PMW3360 oraz inne bazujące na nim – 3366/3361/3367. Do niewiele gorszych, lecz wciąż bardzo precyzyjnych sensorów, zaliczyć możemy natomiast czujniki S3988, Mercury oraz PMW3330, wraz z uznanym przez wielu PMW3310. Pamiętajcie również, że wyższa wartość DPI w myszy nie oznacza lepszej precyzji. W wielu przypadkach jest wręcz odwrotnie. Wyższe wartości DPI potrafią odwzorować nawet najmniejsze drgnięcia dłoni, przez co pewna i precyzyjna kontrola celownika staje się wręcz niemożliwa.

Dlaczego właśnie SteelSeries Rival 600 jest najlepsza myszką dla graczy

O przyznaniu głównej rekomendacji myszce SteelSeries Rival 600 zadecydowało naprawdę wiele czynników. Nie mamy żadnych wątpliwości, że najważniejszym z nich był kształt myszy. Widząc ją po raz pierwszy można odnieść wrażenie, że względem poprzednika – Rivala 310 – niewiele się zmieniło. Faktycznie trzeba przyznać, że model 600 nieco go przypomina, a wszystko to przez charakterystyczne wyprofilowania. Jednak zdecydowanie nie jest to zwykła kopia tańszego modelu z podniesioną ceną. Pomimo nowoczesnego wyglądu, ergonomia myszy dopracowana została do perfekcji, dzięki czemu „sześćsetka” jeszcze lepiej leży w dłoni, co bezpośrednio przekłada się na stabilność w trakcie użytkowania. To właśnie dzięki temu tak dobrze sprawdza się w dynamicznych grach FPS, co było jednym z głównych powodów wyróżnienia jej w artykule o najlepszych myszkach do Counter Strike: Global Offensive i innych gier FPS. Bardzo podobają nam się też proste rozwiązania, takie jak na przykład w pełni odpinany przewód. Dzięki niemu mysz można łatwo przetransportować, bez obaw o jej uszkodzenie. Takie rozwiązanie ma też inną, choć równie ważną zaletę. Jest nią możliwość wymiany przewodu, kiedy ulegnie on zniszczeniu. To duża zaleta, dzięki której ominą nas wysokie koszty wymiany myszy na nowy model. Wystarczy bowiem dokupić przewód, aby przywrócić myszy pełną sprawność. 

Rival 600
Gumowe maty na bokach to jedyny element, do którego mamy pewne zastrzeżenia. Mimo wszystko doskonale spełniają swoje zadanie, zapobiegając wyślizgiwaniu się myszy z dłoni.

Jednym z najważniejszych elementów myszy dla gracza jest czujnik. SteelSeries Rival 600 wyposażono w sensor TrueMove3+ i z naszych szczegółowych testów wynika, że w tej chwili jest to najlepszy czujnik na rynku. Wyróżnia się możliwie najniższym poziomem LOD (0,6 mm), prędkościami maksymalnymi dochodzącymi do nawet 10 m/s oraz świetną responsywnością.  Co prawda pod względem osiągów najlepsze czujniki na rynku są w stanie zapewnić podobną precyzję, ale żaden z nich nie gwarantuje tak szybkiej i wyrazistej reakcji na ruch naszej dłoni. To właśnie ten element ma szczególne znaczenie w grach. Pozwala on na bardzo precyzyjne poruszanie wskaźnikiem piksel po pikselu, idealnie odzwierciedlając nawet najmniejszy ruch dłonią. Dzięki temu mamy pewność, że celownik znajdzie się zawsze tam, gdzie chcemy.

Rival 600

Dużą zmianą w stosunku do poprzedników jest także możliwość regulacji wagi. Można by rzec, że nie jest to nic przełomowego, bo możemy ją spotkać w wielu innych modelach. To prawda, jednak należy podkreślić, że w przypadku Rivala 600 jest ona najbardziej przemyślana, ponieważ umożliwia rozłożenie masy tak, aby nie przeciążyć żadnej części myszy. Ma to ogromne znaczenie podczas unoszenia, gdyż dobrze wyważona mysz jest dzięki temu wyjątkowo stabilna w dłoni, co gwarantuje kontrolę w każdej sekundzie rozgrywki. Jeśli więc poszukujecie najlepszej przewodowej myszy i nie straszna Wam wysoka cena, to Rival 600 jest modelem właśnie dla Was.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Inne warte uwagi myszki dla graczy

Myszki cool

Spośród wielu rodzajów myszy wyróżniliśmy przede wszystkim te, które w swoich kategoriach są idealnym wyborem. Nie oznacza to jednak, że pozostałe urządzenia wypadają na ich tle znacznie gorzej. Na polskim rynku istnieje bardzo wiele ciekawych modeli myszek dla graczy, które jednocześnie mogą stać się dobrą alternatywą dla wyżej wymienionych. Są nimi:

 • Razer DeathAdder Elite – ulepszona wersja legendarnej myszy dla graczy. Od wersji Chroma różni się przede wszystkim zastosowaniem jeszcze lepszego sensora. Nowością, którą producent zdecydował się wprowadzić, jest przycisk do zmiany DPI w locie.
 • SteelSeries Rival 300 – Jedna z najbardziej popularnych myszy wśród graczy Counter-Strike: Global Offensive. W porównaniu do pierwszego modelu Rival, w wersji 300 producent rozwiązał problem podatnych na ścieranie boków. Wyposażona w sensor PMW3310 zapewnia bardzo wysoką precyzję.
 • SteelSeries Rival 700 – jedna z najbardziej zaawansowanych myszy dla graczy, wyposażona w wyświetlacz OLED, system wibracji oraz sensor PMW3360. To dobra mysz, jednak dla wielu osób może okazać się zbyt ciężka.
 • Razer Naga Chroma – mysz dla graczy MMO. Wyposażona w laserowy sensor PTE, który po odpowiednim skonfigurowaniu zapewnia dobrą precyzję. Wyróżnia się bardzo wygodną konstrukcją i zaawansowanym oprogramowaniem, które pozwala zaprogramować klawisze nawet podczas gry.
 • HyperX PulseFire FPS – świetna mysz dla tych, którzy szukają prostego, nieskomplikowanego urządzenia bez zbędnych dodatków. Wyposażono ją w znany i ceniony sensor PMW3310. Mysz zapewnia bardzo dobrą precyzję oraz dużą wygodę miłośnikom chwytu palm. Warto nadmienić, że ma również rewelacyjne przyciski główne. Dla niektórych minusem może być jednak brać choćby najprostszego oprogramowania oraz to, że przyciski urządzenia są jednymi z najgłośniejszych w myszkach dla graczy. 
 • Logitech G403 Prodigy – ten model, to największy konkurent naszej głównej rekomendacji. Ze względu na optyczny sensor PMW3366 oraz uniwersalną bryłę, w dalszym ciągu pozostaje jedną z najlepszych myszek dla graczy. Nie można zapomnieć również o przyciskach. Są bez wątpienia jednymi z lepszych i w grach akcji pozwalają na precyzyjną kontrolę ognia ciągłego. Jednak w dwóch aspektach wypada gorzej od Rivala 600. Pierwszym z nich jest spasowanie elementów, a konkretnie rolki urządzenia. W niektórych modelach może być zwyczajnie za luźna. Drugim elementem jest natomiast sensor. Pomimo tego, że jest naprawdę precyzyjny i należy do ścisłej czołówki sensorów dla graczy, czucie kursora jest zdecydowanie mniej ostre niż w SteelSeries Rival 600.
 • Zowie FK2 – to bardzo dobra propozycja dla graczy leworęcznych. W pełni symetryczna konstrukcja (z dwoma przyciskami po lewej i prawej stronie), świetne wykonanie oraz dobry sensor sprawiają, że na ten model szczególną uwagę powinni zwrócić użytkownicy poszukujący prostej i nieskomplikowanej myszy. Różnica między nią, a polecanym przez nas Sensei 310, jest jednak spora. Zowie FK2 przegrywa z nim niemal w każdym aspekcie. Nie jest tak dobrze wykonana, ma gorszy (lecz wciąż dobry) sensor PMW3310 i nie wyposażono jej w dodatkowe oprogramowanie, przez co jest znacznie mniej uniwersalna.