Ostatnia aktualizacja: 8 stycznia 2019
Historia aktualizacji
8 sty 2019

Zmiana rekomendacji po przetestowaniu najnowszych modeli klawiatur.

29 maja 2018

Zmiana polecanej klawiatury z „niebieskimi” przełącznikami na Tracer Gamezone Illuminato.

7 gru 2017Pierwsza publikacja

Funkcjonalna, wygodna i świetne wykonana – taka powinna być klawiatura mechaniczna do gier. O ile w drogich klawiaturach mechanicznych bez trudu znajdziemy wszystkie te cechy, o tyle w ich tanich odpowiednikach nie jest to takie proste. W ich przypadku trzeba godzić się na pewne kompromisy. Którą tanią klawiaturę do gier wybrać, aby było ich najmniej? Nasze szczegółowe testy wykazały, że najlepszą klawiaturą mechaniczną do gier do 200 złotych jest SPC Gear GK-530 – niewielka klawiatura, która spisze się nie tylko w czasie grania, ale również w codziennym użytkowaniu. W tekście znajdziecie też inne warte uwagi alternatywy, dla ludzi ze specjalnymi wymaganiami i upodobaniami.

Interesuje Cię inny przedział cenowy?

Jeśli interesuje Cię inny przedział cenowy, to zapraszamy do jednego z poniższych artykułów:

Klawiatura mechaniczna do gier do 200 zł. Główna rekomendacja: SPC Gear GK-530 Tourament Edition

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Rodzaj przełączników
Kailh Brown, Red, Blue
Wymiary (sz × w × g)
361 × 133 × 22
Waga
900 g
Długość przewodu
1,8 m
Anti-ghosting
Pełny
Próbkowanie
1000 Hz

SPC Gear GK-530 to mechaniczna klawiatura do gier typu TKL. Oznacza to, że model ten pozbawiony został bloku klawiszy numerycznych, jednak w zamian za to wyróżnia się wyjątkowo kompaktowymi wymiarami. Trzeba przyznać, że pierwszy kontakt z urządzeniem nie zdradza, że mamy do czynienia z klawiaturą za około 200 złotych. Producent zadbał niemalże o każdy detal. Na szczególną uwagę zasługuje wzorowe spasowanie metalowego wierzchu z pozostałymi elementami konstrukcji. Nie jest to co prawda pierwsza tania klawiatura do gier, w której górna płyta wykonana została ze stali, ale warto nadmienić, że tylko w tym modelu spotkamy się z tak dobrym jej montażem. To ważne, ponieważ odpowiada ona za sztywność konstrukcji oraz stabilność przełączników. Również i pod tym względem nie można się do niczego przyczepić. Mechanizmy klawiszy zamontowano bardzo starannie, a dynamiczne użytkowanie klawiatury nie powoduje nawet najmniejszego uginania się ramy. To ogromna zaleta i trzeba to powiedzieć jasno: SPC Gear GK-530 pod względem wykonania nie odbiega od modeli nawet dwa razy droższych

GK-530

Spasowanie elementów to jedno, ale w mechanicznej klawiaturze do gier równie ważne są przełączniki. To kolejny aspekt, w którym SPC Gear GK-530 wypada najlepiej w swojej kategorii cenowej. To jedna z nielicznych klawiatur do 200 złotych, w której producent zastosował oryginalne przełączniki Kailh. Sprawdzają się one wyczuwalnie lepiej od przełączników Outemu. Są nie tylko bardziej  sprężyste, ale również zauważalnie szybsze. Da się też wyczuć zdecydowanie lepszą płynność pracy. Co więcej, są na tyle dobrej jakości, że mogą bez obaw stawać w szranki z oryginalnymi przełącznikami Cherry MX. Ważną zaletą tej taniej klawiatury do gier jest jej stosunkowo duża masa. Pomimo niewielkich wymiarów wynosi ona aż 900 gramów. Jest więc cięższa aż o 210 gramów od naszej poprzedniej rekomendacji, Genesis Thor 300 TKL. Ma to znaczenie, ponieważ połączenie wysokiej masy oraz przeciwpoślizgowych stópek na spodzie urządzenia zapewnia bardzo dużą stabilność – i to bez względu na powierzchnię, na którym spoczywa. Nam w trakcie testów ani razu nie zdarzyło się przesunąć jej choćby o milimetr, a wszystko to w trakcie bardzo dynamicznego użytkowania. Ostatni godny uwagi element to dodatkowe oprogramowanie, które odpowiada nie tylko za zmianę kolorów oświetlenia. Znajdziemy w nim bowiem możliwość tworzenia zaawansowanych kombinacji makro. Pod względem funkcjonalności oprogramowania SPC GK-530 wyprzedza niemal każdego rywala do 200 złotych. Jeżeli doliczymy do tego multimedialne klawisze funkcyjne, doskonale wyprofilowane nasadki klawiszy oraz bardzo dużą wygodę użytkowania, otrzymamy klawiaturę niemal idealną, która w starciu z wyraźnie droższymi modelami nie ma się czego wstydzić.

Przełączniki Outemu Red

SPC GK-530 Tournament Edition to dopracowany model, a doszukiwanie się w nim wad byłoby jedynie wyjątkowym czepialstwem. Warto jednak pamiętać o podstawowej rzeczy: jest to klawiatura TKL, co nie wszystkim przypadnie do gustu. Urządzenia pozbawione bloku numerycznego to rewelacyjne rozwiązanie dla graczy, zajmują bowiem mniej miejsca na biurku, dzięki czemu zyskuje się większą swobodę użytkowania myszy, czy możliwość łatwego transportu, lecz dla osób poszukujących klawiatury mechanicznej do pracy z pewnością będzie to spory minus.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Tania klawiatura mechaniczna do gier, alternatywa: Gigabyte Force K81 – dla osób, które muszą mieć blok numeryczny

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Rodzaj przełączników
Kailh Red, Blue
Wymiary (sz × w × g)
438 × 131 × 40
Waga
1100 g
Długość przewodu
1,8 m
Anti-ghosting
Pełny
Próbkowanie
1000 Hz

Klawiatura mechaniczna Gigabyte Force K81 to świetna alternatywa dla osób, które na swoim stanowisku preferują konstrukcje pełnowymiarowe. Na ten moment jest to jedna z najlepszych pełnowymiarowych klawiatur mechanicznych do 200 złotych, głownie za sprawą wysokiej jakości wykonania. Podobnie jak w naszej głównej rekomendacji, wierzchnią płytę Gigabyte Force K81 wykonano z metalu. Wraz z plastikowymi bokami urządzenia tworzy ona naprawdę solidną bazę, jednak spasowanie elementów nie jest tak dobre, jak w przypadku SPC Gear GK-530. Szczególną uwagę warto też zwrócić na wymiary urządzenia. Gigabyte Force K81 to doskonały przykład na to, że pełnowymiarowa konstrukcja może być kompaktowa. Co prawda nie ma ona szans w starciu z klawiaturami TKL, jednak wyjątkowo wąskie ramki pozwolą zaoszczędzić miejsce, umożliwiając użytkowanie jej na stosunkowo małej powierzchni.

Gigabyte

Jedną z największych zalet klawiatury od Gigabyte są przełączniki. To już druga konstrukcja w naszym zestawieniu, którą wyposażono w przełączniki Kailh. Na nas szczególne wrażenie zrobiły przełączniki brązowe. Są najbardziej uniwersalne, a płynność ich działania jest tak dobra, jak oryginalnych przełączników Cherry MX Brown. Należy też wspomnieć o świetnie działającej funkcji anty-ghosting. Spotkać możemy ją w niemal każdej klawiaturze mechanicznej dla graczy, jednak w konstrukcjach do 200 złotych nie zawsze działa ona tak, jak powinna. Umożliwia co prawda wciśnięcie nawet kilkunastu klawiszy na raz, ale użycie niektórych kombinacji mimo to może okazać się niemożliwe. Gigabyte K81 Force to jedna z nielicznych klawiatur ze wsparcie pełnego NKRO (N-Key Rollover). Oznacza to, że bez trudu wciśniemy nawet kilkadziesiąt klawiszy na raz, mając pewność, że ich aktywacja zostanie zarejestrowana poprawnie.

Gigabyte

Największą wadą tanich klawiatur mechanicznych zazwyczaj jest ich słaba funkcjonalność i brak oprogramowania. Dokładnie tak jest i w tym wypadku. Gigabyte Force K81 wypada pod tym względem gorzej od naszej głównej rekomendacji. Co prawda nie zapomniano tu o podstawowej blokadzie klawiszy Windows i dodatkowych funkcjach multimedialnych, ale oprócz tego nie znajdziemy tu niestety niczego, co mogłoby ułatwić pracę lub użytkowanie klawiatury w bardziej skomplikowanych programach. Część użytkowników narzekać może również na brak podświetlenia. Tym bardziej, że większość konkurentów zapewnia choćby podstawowe oświetlenie. Warto jednak podkreślić, że nawet mimo to Gigabyte K81 Force to jedna z najlepszych klawiatur mechanicznych w kwocie do 200 złotych i nie mamy wątpliwości, że przypadnie do gustu nawet bardziej zaawansowanym graczom.

Tania klawiatura mechaniczna do gier, alternatywa: Modecom Volcano Gamer – dla miłośników wygody

Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Rodzaj przełączników
Kailh Blue, Brown
Wymiary (sz × w × g)
445 × 139 × 42
Waga
1330 g
Długość przewodu
1,8 m
Anti-ghosting
Pełny
Próbkowanie
1000 Hz

Modecom Volcano Gamer to tania klawiatura mechaniczna do gier dla osób, którym szczególnie zależy na wygodzie użytkowania. Wszystko ze względu na podkładkę pod nadgarstki. Co prawda wykonano ją w całości z plastiku, jednak dodatkowe miejsce na ułożenie dłoni bardzo umila wielogodzinne użytkowanie klawiatury. Warto podkreślić, że wyżej wymienione rekomendacje są również bardzo wygodne, jednak nie aż tak, jak Modecom Volcano Gamer. Na dużą wygodę wpływa też specyficzna budowa klawiatury. W przeciwieństwie do naszej głównej rekomendacji oraz Gigabyte K81 Force, model Volcano Gamer to konstrukcja zamknięta. Oznacza to, że przełączniki nie zostały umieszczone na metalowej, wierzchniej płycie, ale dokładnie zabudowane. Sprawia to, że pomimo wysokiego profilu, klawisze położone są stosunkowo nisko. Jeśli do tego wszystkiego doliczymy regulacją kąta nachylenia otrzymamy najwygodniejszą klawiaturę do 200 złotych.

Volcano Gamer

Podobnie, jak w powyższych rekomendacjach, tak i tutaj zamontowano świetne przełączniki Kailh. Są znacznie lepszej jakości niż jakiekolwiek inny zamienniki oryginalnych Cherry MX. Co więcej, model ten kupić można zarówno z przełącznikami Kailh Blue, jaki i Kailh Brown. Bez względu na ich rodzaj, z urządzenia korzysta się równie dobrze. Na uznanie zasługują również nasadki klawiszy. Oprócz tego, że są delikatnie wyprofilowane, wykonano je metodą double-injection. Oznacza to, że klawisz w rzeczywistości składa się z dwóch części. Zauważalnie wpływa to na jego wytrzymałość oraz trwałość oznaczeń, które nigdy się nie wytrą. Warto podkreślić, że klawisze wykonane metodą double-injection zazwyczaj znajduje się jedynie w znacznie droższych klawiaturach do gier.

Volcano Gamer

Podobnie, jak i inne tanie klawiatury mechaniczne w naszym zestawieniu, tak i Modecom Volcano Gamer nie jest pozbawiona wad. Jedną z najważniejszych jest brak dodatkowych funkcji dla nieco bardziej zaawansowanych graczy. Od klawiatury mechanicznej za około 200 złotych trudno wymagać najbardziej nowoczesnych rozwiązań programowych, jednak nasza główna rekomendacja udowadnia, że implementacja niektórych z nich jest możliwa. Kolejnym minusem mogą okazać się drobne niedociągnięcia związane z jakością wykonania. Modecom Volcano Gamer to w dalszym ciągu jedna z najlepiej wykonanych klawiatur mechanicznych do 200 złotych, ale na mistrzowskie spasowanie elementów nie ma co liczyć i główna rekomendacja wypada pod tym względem lepiej.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Modecom Volcano Gamer
od 282 zł
klawiatury

Jak wybieramy najlepsze klawiatury mechaniczne do gier do 200 zł?

Powyższe rekomendacje bazują głównie na wynikach naszych szczegółowych testów klawiatur mechanicznych do gier, które mają ściśle ustaloną procedurę. Przyjęty przez nas schemat gwarantuje ukazanie najlepszych i najgorszych stron wybranego urządzenia, dzięki czemu możemy nie tylko porównać je ze sobą, ale ocenić, jak wypadają na tle znacznie droższych urządzeń. W czasie testów sprawdzamy:

 • Jakość wykonania (w tym użyte do budowy materiały, spasowanie poszczególnych elementów, ich jakość) oraz kwestie związane z ergonomią, takie jak waga, wyprofilowanie i inne detale mogące wpłynąć na komfort użytkowania.
 • Rodzaj przełączników oraz ich praca. To bez wątpienia najistotniejszy aspekt każdej klawiatury mechanicznej. Od niego w głównej mierze zależy komfort użytkowania urządzenia. Na tym etapie szczególną uwagę zwracamy na sposób ich działania, siłę, jaką trzeba przyłożyć, aby aktywować przełącznik, skok, deklarowaną przez producenta wytrzymałość oraz jakość ich osadzenia w urządzeniu. Nie pomijamy również oceny budowy nasadek. Zwracamy uwagę na ich wyprofilowanie, jakość tworzywa, czcionkę oraz właściwości przeciwpoślizgowe.
 • Użytkowanie urządzenia. To kolejny istotny etap testów, który dostarcza nam informacji o tym, jak urządzenie spisuje się w codziennym życiu. W tej części szczególną uwagę zwracamy na to, czy jest ono stabilne i nie ślizga się po powierzchni, czy dostęp do przycisków dodatkowych jest intuicyjny i szybki, a także jak sprawują się dodatki, takie jak podkładka pod nadgarstki. 
 • Funkcjonalność programowa. Na sam koniec ocenie poddajemy zastosowane przez producenta techniki programowe, takie jak programowalne klawisze, nagrywanie makr, tworzenie profili, anti-ghosting, integracja podświetlenia z grami.

Oprócz własnego doświadczenia i testów, na wybór rekomendacji mają wpływ opinie polskich i zagranicznych serwisów zajmujących się testami sprzętu, na przykład Tom's Hardware i TweakTown. Nierzadko sięgamy też po wiedzę, którą znaleźć można na forach Geekhack i Deskthority. Wszystko po to, aby mieć pewność, że rekomendowane przez nas konstrukcje są naprawdę godne polecenia.

Czym różnią się tanie klawiatury mechaniczne od dużo droższych modeli?

Mogłoby się wydawać, że drogie klawiatury mechaniczne różnią się od tych tańszych głównie jakością wykonania oraz materiałami, z których je zbudowano. W rzeczywistości jest jednak inaczej. Wykonanie nawet najdroższych klawiatur pozostawia czasem wiele do życzenia, a tańsze nie zawsze równa się gorsze. Szczególnie ostatnio jakość tańszych konstrukcji szybko rośnie i potrafi mocno zaskoczyć. Doskonałym tego przykładem są modele SPC Gear GK-530 i Gigabyte Force K81, które wyposażono w metalową płytę, co w tej cenie do niedawna było rzadkością. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie tanie klawiatury mechaniczne są bardzo dobrze wykonane. W większości z nich dalej dominuje najtańszy plastik, który z pewnością nie jest najlepszym wyborem, więc rekomendowane przez nas modele należy traktować jako dowód na to, że gdy się chce, to się da, a nie jako standard w tej klasie sprzętu.

Alienware
Alienware AW 768 to klawiatura, której rama jest jedynie stylizowana na aluminium. W rzeczywistości urządzenie wykonano w całości z plastiku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie cena, która wynosi prawie 600 złotych. To doskonały przykład, że droższe nie zawsze musi oznaczać lepsze.

Zdecydowanie największą różnicą między drogimi, a znacznie tańszymi klawiaturami mechanicznymi do gier, są przełączniki. Za najlepsze klawiatury mechaniczne wyposażone w oryginalne Cherry MX przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej niż za tanie modele z chińskimi zamiennikami. Spowodowane jest to jakością ich wykonania oraz działaniem. Inaczej mówiąc, oryginalne przełączniki Cherry MX są bardziej dopracowane i jeszcze trwalsze, choć ich przewaga jest teraz mniejsza niż była jeszcze kilka lat temu. Tanie klawiatury mechaniczne pozbawione są również wszelkiego rodzaju dodatkowej funkcjonalności związanej z oprogramowaniem. Zaawansowane klawiatury mechaniczne oferują możliwość nagrywania makr, programowania klawiszy oraz tworzenia profili przydatnych nie tylko w czasie grania, ale też przy codziennym użytkowaniu i pracy. Niska cena odbija się również na wszelkich dodatkach sprzętowych, takich jak: podkładki pod nadgarstki, dodatkowe przyciski makro, czy nawet komplet wymiennych nasadek o specjalnej fakturze, które wyróżnią najczęściej używane klawisze. W tanich klawiaturach po prostu ich nie ma, bo są to proste urządzenia o podstawowej funkcjonalności, dzięki czemu idealnie nadają się do rozpoczęcia przygody z „mechanikami”. Co prawda wśród wielu modeli można znaleźć też prawdziwe perełki, czego dobrym przykładem są choćby nasze rekomendacje, ale nawet one nie oferują wszystkiego, na co mogliby liczyć gracze.

Czy warto rozważyć zakup klawiatury hybrydowej?

Z pewnością wielu z Was choć raz słyszało o klawiaturach hybrydowych, które próbują konkurować z mechanicznymi klawiaturami dla graczy w niższych przedziałach cenowych. Są to konstrukcje, które mają łączyć charakterystyczną pracę przełączników mechanicznych z rozwiązaniami stosowanymi w klawiaturach membranowych, czyli z gumowymi kopułkami. Czy takie urządzenia są godne polecenia? W pierwszej kolejności należy podzielić je na dwa typy:

 • Klawiatury hybrydowe, które wyposażono w jedynie kilka przełączników mechanicznych. Pozostałe klawisze bazują na rozwiązaniach znanych ze zwykłych klawiatur membranowych.
 • Klawiatury hybrydowe wyposażone w autorskie przełączniki mechaniczne, które po naciśnięciu dociskają znajdujące się pod nimi gumowe kopułki. 

Oprócz tradycyjnych klawiatur mechanicznych, przetestowaliśmy też przedstawiciela klawiatur hybrydowych. Był to model A4Tech Bloody B188, który ze względu na niską cenę wydaje się być kuszącą propozycją. Wyposażono go w osiem przełączników mechanicznych oraz szereg bardziej skomplikowanych funkcji pozwalających nagrywać proste kombinacje klawiszy, co w tym przedziale cenowym nie zdarza się często. Jak wypadł ten model? Pamiętajmy, że jedną z głównych zalet klawiatur mechanicznych jest wytrzymałość przełączników, która często szacowana jest na nawet 50 milionów kliknięć. Wybierającą klawiaturę hybrydową rezygnuje się z największego atutu mechaników, bo hybrydy, to w znacznej części klawiatury membranowe, a klawisze z gumkami są dużo mniej żywotne. Czyli choć niektóre przyciski są tu bardzo wytrzymałe, to tego określenia nie można użyć względem całej klawiatury. Klawisze z gumkami wypadają też gorzej pod względem siły wymaganej do ich wciśnięcia, dynamiki odbicia oraz progu aktywacji. Taka mieszanka bywa więc dość frustrująca, bo czuć wyraźną różnicę w działaniu poszczególnych przycisków. A4Tech Bloody B188 jest też wykonana z kiepskich materiałów. Znajdziemy tu choćby błyszczące plastiki, które bardzo łatwo zarysować, a sama jakość wykonania zdecydowanie ustępuje rekomendowanym przez nas produktom. Podsumowując, o wiele bardziej przekonują nas do siebie klawiatury w pełni mechaniczne.

B188 przełączniki
Powyższe zdjęcie dokładnie ilustruje to, jak prezentują się mechanizmy klawiszy w klawiaturze hybrydowej A4Tech Bloody B188. Tylko osiem jej przycisków ma przełączniki mechaniczne, a reszta jest oparta na tradycyjnych gumkach znanych z klawiatur membranowych.

Inne warte uwagi klawiatury mechaniczne w kwocie do 200 złotych

 • Genesis Thor 300 TKL – klawiatura mechaniczna, która jeszcze nie tak dawno uznawana była za najlepszą klawiaturę mechaniczną do 200 złotych. To model bardzo podobny do naszej głównej rekomendacji. Jest równie dobrze wykonany i bardzo kompaktowy, jednak od SPC Gear GK-530 wypada zauważalnie gorzej w dwóch aspektach. Pierwszym z nich jest funkcjonalność. Brak rejestrowania makr dla wielu graczy może być poważną wadą. Po drugie, przełączniki. Thor 300 TKL wyposażono w chińskie przełączniki Outemu, które w praktyce sprawdzają się gorzej od przełączników naszej głównej rekomendacji. To dalej jedna z najlepszych konstrukcji mechanicznych na rynku, jednak nie ma ona większych szans w pojedynku z klawiaturami wyposażonymi w przełączniki Kailh.
 • Modecom Volcano Lanparty – dobrej jakości klawiatura mechaniczna TKL, która, podobnie jak Thor 300 TKL, ma na wierzchu metalową płytę. Pomimo świetnego wykonania znajdziemy w niej jednak przełączniki Outemu Blue, które nie wszystkim przypadną do gustu. Producent nie do końca zadbał też o czcionkę. O ile wszystkie znaki wycięto laserowo, alternatywne funkcje klawiszy oznaczono zwykłym nadrukiem, przez co po długim czasie użytkowania mogą się one wytrzeć.
 • Genesis RX75 – jedna z najlepszych konstrukcji pełnowymiarowych wśród modeli w kwocie do 200 złotych. Ceniona przede wszystkim za jakość wykonania oraz najlepsze przełączniki z rodziny Outemu (Outemu Black). Mimo wszystko nie mają one szans w starciu z przełącznikami Kailh. Również pod względem wygody model ten wypada znacznie gorzej od Gigabyte Force K81, a to za sprawą braku dodatkowej podkładki pod nadgarstki.
 • Modecom Volcano Hammer – klawiatura, którą zainteresować powinni się miłośnicy pełnowymiarowych konstrukcji. Zapewnia bardzo dobrą wygodę podczas użytkowania. Na plus policzyć należy również dostępność urządzenia z większością przełączników Outemu (Red, Blue, Brown). Jak każda konstrukcja, nie jest ona pozbawiona wad. Mimo niezłego wykonania całość ramy ugina się podczas mocniejszych uderzeń, a sama klawiatura potrafi przesuwać się po powierzchni podczas bardziej dynamicznego użytkowania. 
 • Tracer Gamezone Radiant – prosta klawiatura pełnowymiarowa z przełącznikami Outemu Blue. Na tle konkurentów nie wyróżnia się niczym szczególnym – to klasyczna konstrukcja pozbawiona wielu dodatków. Sprawdzi się więc dobrze wśród osób, które dopiero zaczynają przygodę z klawiaturami mechanicznymi. Jej największym minusem są jednak przełączniki. Outemu Blue działały w niej nieco gorzej niż w pozostałych konstrukcjach. Odczuwalne było wyraźne haczenie podczas wciskania, były też zbyt sztywne. Z tego powodu użytkowanie klawiatury oceniamy zaledwie na dostateczne. Nie wszystkim podoba się również podświetlenie urządzenia. Każdy szereg klawiszy podświetlany jest na inny kolor, co naszym zdaniem nie wpływa pozytywnie na wygląd urządzenia. 
 • Tacens Mars Gaming MK4 – bliźniacza konstrukcja Tracer Gamezone Radiant. Wyposażono ją jednak w czerwone przełączniki Outemu, przez co użytkowanie urządzenia jest znacznie przyjemniejsze. Znajdziemy tu również charakterystyczne dla tej klawiatury podświetlenie, o którym pisaliśmy już wcześniej. Dla osób, którym nie będzie ono przeszkadzało, może okazać się całkiem dobrym wyborem. Niezła praca przełączników, dobre wykonanie oraz klasyczna budowa to z pewnością jej najmocniejsze strony.