Ostatnia aktualizacja: 13 października 2017
Historia aktualizacji
13 paź 2017Pierwsza publikacja

Wielu użytkowników komputerów przenośnych decyduje się na zakup myszki bezprzewodowej i przeważnie ma ona być jak najtańsza. Jednak tanie myszki często są po prostu kiepskie. Jak uniknąć zakupowej wpadki? Choć żadna tania myszka bezprzewodowa nie jest pozbawiona wad, to z naszych szczegółowych testów popularnych gryzoni wynika, że w tej chwili najbliżej ideału jest Trust GXT 130. Mysz łącząca w sobie funkcjonalność i ponadprzeciętne wykonanie, która będzie świetnym wyborem dla osób pracujących przy laptopie.

Tania myszka bezprzewodowa: Nasza główna rekomendacja: Trust GXT 130 – ponadprzeciętność w przystępnej cenie

Trust GXT 130
Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
81 × 118 × 42
Waga
146 g (z akumulatorem)
Sensor
Optyczny (PAW3212)
Rozdzielczość sensora
2400 dpi
Liczba przycisków
9
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Nie

Trust GXT 130 to świetny wybór dla:

 • kogoś, kto szczególną uwagę przywiązuje do jakości wykonania i ergonomii;
 • osób szukających myszy z dodatkowymi funkcjami.

Trust GXT 130 to nie jest dobry wybór dla:

 • osób, które szukają prostej myszy o niewielkich rozmiarach;
 • kogoś, kto szuka myszy bezprzewodowej o możliwie najdłuższym czasie działania na baterii.

Wiele osób szukając urządzenia dla siebie z góry skreśla bezprzewodowe myszki dla graczy. Na samym wstępie warto zaznaczyć, że jest to duży błąd, ponieważ nawet tanie myszki gamingowe są często bardziej funkcjonalne oraz lepiej wykonane niż zwykłe tanie modele i świetnie spisują się w codziennym użytkowaniu. Najlepszym tego przykładem jest właśnie Trust GXT 130.

GXT 130

Trust GXT 130 to jedna z niewielu bezprzewodowych myszy w kwocie do 100 złotych, która zaprojektowana została z myślą o graczach. Nie oznacza to jednak, że nie nadaje się ona do codziennego użytkowania i typowej pracy z komputerem – wręcz przeciwnie. Model ten na tle innych myszek bezprzewodowych wyróżnia się przede wszystkim dużą liczbą przycisków. Jest ich aż dziewięć i sprawdzają się nie tylko podczas grania. Pod dwoma z nich producent umieścił funkcję „dalej” oraz „wstecz”, natomiast trzeci odpowiada za klawisz control, który wykorzystywany jest w wielu skrótach klawiszowych, co znacznie ułatwia i przyśpiesza nawet najprostsze czynności, takie jak przeglądanie internetu i podstawowe operacje wykonywane na komputerze. To właśnie dzięki temu Trust GXT 130 jest najbardziej funkcjonalnym modelem bezprzewodowym do 100 złotych – nawet pomimo tego, że dodatkowe przyciski nie są programowalne. Dla niektórych osób brak dodatkowego oprogramowania może być wadą, jednak tym, którzy szukają myszy gotowej do działania zaraz po włączeniu, Trust GXT 130 przypadnie do gustu. Nie bez znaczenia pozostaje również jakość wykonania myszy. Jest to poziom zauważalnie droższych modeli. Pomimo tego, że całość konstrukcji wykonana jest z plastiku, to spasowanie wszystkich elementów stoi na bardzo dobrym poziomie. Mysz w dotyku jest wyjątkowo przyjemna, a wszystko to za sprawą niewielkiej ilości gumy przeciwpoślizgowej na jej powierzchni.

Trust GXT 130 został wyprofilowany w bardzo charakterystyczny sposób. Po obu stronach myszy znajdziemy półki pozwalające wygodnie ułożyć kciuk oraz palec serdeczny. Dobre wyprofilowania oraz ogólny kształt bryły sprawiają, że z myszy korzysta się wzorowo i nawet wielogodzinne użytkowanie nie powoduje dyskomfortu. Dodatkiem, za który szczególnie należy pochwalić model Trust GXT 130, jest przełącznik trybu działania, za pomocą którego można go przełączyć w tryb ecoTo bez wątpienia jedno z najlepszych rozwiązań, z jakim spotkaliśmy się w bezprzewodowych gryzoniach. Aktywacja trybu eco wyłącza podświetlenie, dzięki czemu mysz pobiera znacznie mniej energii, co pozytywnie wpływa na długość pracy. To świetne rozwiązanie powinno być stosowane w każdej myszy bezprzewodowej wyposażonej w podświetlenie, które przecież znacząco wpływa na czas pracy i częstość wymiany baterii. Naprawdę cieszy nas fakt, że producent GXT 130 pomyślał o osobach, które podświetlenie wolą zamienić na dodatkowe godziny pracy. Wszystkie te cechy, w połączeniu z poprawnym działaniem na prawie każdej powierzchni (z wyjątkiem szkła), sprawiają, że Trust GXT130 to prawdziwy lider w swoim segmencie cenowym.

Eco
Tryb eco nie jest jednie zbędnym dodatkiem, ponieważ realnie wpływa na długość pracy urządzenia.

Również w tym modelu znaleźć można kilka wad. Jednym z najważniejszych elementów każdej myszy bezprzewodowej jest czas pracy urządzenia na baterii. W przypadku Trust GXT 130 jest on jednak bardzo ograniczony, bowiem szacunkowy czas pracy myszy podczas intensywnego użytkowania wynosi jedynie 25 dni. O ile tryb eco powinien go zauważalnie wydłużyć, to nie ma co liczyć na zaskakująco dobre osiągi. Model ten nie będzie też idealnym wyborem dla osób, które szukają małej myszy, oraz tych, którzy od czasu do czasu chcą pograć w szybsze gry akcji. Niska prędkość maksymalna urządzenia sprawia, że nawet średniej szybkości ruchy ręką wiążą się z zatrzymywaniem się kursora, co uniemożliwia rozgrywkę.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Alternatywna tania myszka bezprzewodowa: Logitech M171 – idealny towarzysz często przenoszonego laptopa

Logitech M171
Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
61 × 98 × 35
Waga
72 g (z akumulatorem)
Sensor
Optyczny
Rozdzielczość sensora
1000 dpi
Liczba przycisków
3
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Tak

Logitech M171 to świetny wybór dla:

 • osoby często podróżującej, która potrzebuje prostej myszy o niewielkich wymiarach wyposażonej w schowek na radioodbiornik;
 • osób, które szczególną uwagę przywiązują do jakości wykonania;
 • osoby szukającej modelu o jak najdłuższym czasie pracy;
 • kogoś, kto wśród tanich urządzeń bezprzewodowych do 100 złotych szuka myszy o przyzwoitej (jak na tę cenę) precyzji. 

Logitech M171 to nie jest dobry wybór dla:

 • osób o większych dłoniach;
 • kogoś, kto od taniej myszy bezprzewodowej wymaga nieco więcej i szuka urządzenia bardziej funkcjonalnego.

Logitech M171 to model, który pozbawiony został wszelkich dodatkowych funkcji i zapewnia jedynie niezbędne minimum. Już na pierwszy rzut oka widać, że producent skupił się głównie na potrzebach typowego użytkownika komputera i stworzył produkt o prostej budowie, niewielkich rozmiarach i wysokiej (jak na tę cenę) precyzji. Dla wielu użytkowników najważniejsze będzie jednak to, że szacunkowy czas pracy myszy podczas intensywnego użytkowania wynosi aż 181 dni. Jest to model, który w tym aspekcie deklasuje wszystkie bezprzewodowe myszy do 100 złotych. Warto podkreślić, że mysz wykonano w całości z plastiku, a jej spasowanie elementów stoi na bardzo dobrym poziomie. Niewielki rozmiary oraz dodatkowy schowek na radioodbiornik sprawiają, że Logitech M171 to mysz, którą bez większych obaw można zabrać w podróż.

Logitech M185 i dodatkowy schowek na radioodbiornik
Schowek, taki jak w widocznym wyżej Logitechu M185 i rekomendowanym Logitechu M171, ułatwia podróżowanie z myszą i rozwiązuje problem gubienia radioodbiornika.

W przypadku bezprzewodowych myszy prostota często jest postrzegana jako duża zaleta. Może ona jednak nie przypaść do gustu niektórym użytkownikom, którzy nawet od taniej myszy bez kabla wymagają nieco więcej. Ze względu na niewielkie wymiary, urządzenie to nie będzie również dobrym wyborem dla osób z większymi dłońmi. Niewielkie wymiary sprawiają, że mysz zmieści się nawet do najmniejszej kieszeni, lecz brak możliwości ułożenia całej dłoni na powierzchni urządzenia może być poważnym problemem i zauważalnie wpłynąć na komfort pracy. Podsumowując, Logitech M171 to dobry wybór dla kogoś, kto często podróżuje ze swoim notebookiem i pracuje na nim poza domem, ale osoby z „notebookiem stacjonarnym” lepiej zrobią wybierając naszą powyższą rekomendację, bo jest ona zdecydowanie wygodniejsza w czasie długiego, biurkowego użytkowania.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Alternatywna tania myszka bezprzewodowa: Everest KM-240 – najlepszy stosunek jakości do ceny

Everest KM-240
Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
73 × 112 × 42
Waga
86 g (z akumulatorem)
Sensor
Optyczny
Rozdzielczość sensora
1600 dpi
Liczba przycisków
6
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Nie

Everest KM-240 to świetny wybór dla:

 • kogoś, kto szuka jak najtańszej myszy bezprzewodowej do podstawowego użytkowania;
 • kogoś, kto szuka myszy bezprzewodowej o nieco większej funkcjonalności, lecz nie może pozwolić sobie na zakup droższego urządzenia.

Everest KM-240 to nie jest dobry wybór dla:

 • osób, szukających myszy, którą wykonano z wyrzymałych materiałów;
 • kogoś, kto szuka myszy bezprzewodowej o możliwie najdłuższym czasie działania na baterii;
 • osób poszukujących myszy z cichymi przyciskami.

Za 100 zł bez większych problemów można kupić dobrze wykonaną i całkiem funkcjonalną mysz bezprzewodową, ale nie zawsze droższa mysz jest lepsza. Na rynku istnieje wiele tańszych modeli, które zaskakują swoimi możliwościami, przez co są bardzo opłacalne. Najlepszym z nich jest bez wątpienia Everest KM-240. Wypada dobrze w niemal wszystkich istotnych dla użytkownika aspektach. Wyposażono go w sumie w sześć przycisków, ponieważ, tak jak Trust GXT 130, jest to mysz stworzona z myślą o grach (choć dodatkowe przyciski przydają się także poza grami). Podobnie jak w Trust GXT 130, nie są one jednak programowalne, a mysz nie obsługuje dodatkowego oprogramowania. Jest to również najtańsza mysz, która jest po prostu bardzo wygodna. Wszystko za sprawą nieco większych rozmiarów, które umożliwiają swobodne ułożenie całej dłoni na jej powierzchni. Warto wspomnieć również o jakości wykonania, bowiem, jak na tak tanie urządzenie, jest ona niezła. Podczas użytkowania myszy od razu czuć, że jest ona bardzo tania, lecz nie odbija się to bezpośrednio na tym, co najważniejsze, czyli rolce i przyciskach. Urządzenie bez większych problemów pozwoli na wykonywanie podstawowych czynności i typową obsługę komputera, a jest przy tym tanie i bardzo funkcjonalne. Jak większość myszy optycznych, również ten model umożliwia pracę na wszystkich powierzchniach z wyjątkiem szkła. 

Everest

W modelu tym znaleźć możemy całkiem sporo wad. Pomimo tego, że spasowanie elementów jest – jak na tę cenę – niezłe, mysz wykonano z najtańszych dostępnych na rynku materiałów. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że tani plastik użyty do budowy tego modelu, nie wytrzyma jego upadku na twarde podłoże. Bardzo głośne działanie przycisków, niski czas pracy na baterii (do 29 dni intensywnego użytkowania) i brak mechanicznego włącznika to kolejne wady, które mogą być problematyczne. Jednak biorąc pod uwagę cenę Everesta KM-240, jest to jednak czepianie się na siłę, bowiem Everest KM-240 jest jedną z najtańszych myszy bezprzewodowych na rynku, a w podstawowych zastosowaniach sprawdzi się dokładnie tak samo, jak wiele znacznie droższych modeli. 

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Alternatywna tania myszka bezprzewodowa: Modecom MC-WM10S Silent – gratka dla fanów ciszy

Modecom MC-WM10S Silent
Skrócona specyfikacja i funkcjonalność
Wymiary (sz × w × g)
60 × 105 × 37
Waga
88 g (z akumulatorem)
Sensor
Optyczny
Rozdzielczość sensora
1600 dpi
Liczba przycisków
3
Bezprzewodowa
Tak
Dla leworęcznych
Nie

Modecom MC-WM10S Silent to świetny wybór dla:

 • osób, które szukają prostej i wygodnej myszy o średnich rozmiarach;
 • kogoś, kto szuka myszy niemalże niesłyszalnej podczas użytkowania;
 • osób wymagających działania na prawie każdej powierzchni (z wyjątkiem szkła).

Modecom MC-WM10S Silent to nie jest dobry wybór dla:

 • osób, które szczególną uwagę przywiązują do jakości wykonania;
 • osób, które często korzystają z rolki i chcą, aby ona również była bardzo cicha.

Modecom MC-WM10S Silent to mysz, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. To prosta konstrukcja w całości wykonana z plastiku, przeznaczona dla użytkowników praworęcznych. Jej główną zaletą są przyciski. Znalezienie myszy z cichymi przyciskami, których aktywacja będzie dobrze wyczuwalna, nie jest wcale łatwe. Modecom MC-WM10S to model, który dla osób ceniących ciszę jest po prostu najlepszym wyborem. W tym modelu odgłos przyciśnięcia jest niemalże niesłyszalny. Oprócz przycisków głównych, bardzo cichy jest również przełącznik umieszczony pod rolką. To bardzo istotne, ponieważ w wielu innych modelach to właśnie przycisk rolki jest najgłośniejszy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że producent pomyślał właśnie o tym elemencie. Ze względu na wyprofilowanie wewnętrznego boku oraz średnie (jak na mysz bezprzewodową) rozmiary, jest ona bardzo wygodna. Podobnie jak większość myszy optycznych, tak i Modecom działa na prawie wszystkich powierzchniach (wyjątkiem jest szkło). Sprawdzi się więc w niemal każdych warunkach i pozwoli na komfortową pracę bez względu na powierzchnię. Wszystkie te elementy i zaskakująco niska cena sprawiają, że Modecom MC-WM10S Silent jest świetnym wyborem dla osób, które szukają wygodnej, cichej myszy do typowego użytkowania.

Modecom MC-WM10S SIlent(2)

Pomimo niewątpliwej zalety, jaką jest cicha praca, urządzenie to nie wypada dobrze pod względem jakości wykonania. O ile do spasowania elementów nie sposób się przyczepić, tak do rolki urządzenia mamy sporo zastrzeżeń. Podczas użytkowania rusza się ona na boki, a niedokładny montaż i luzy są wyraźnie wyczuwalne. Na minus należy odnotować również głośny „terkot” podczas przewijania. Szkoda, że producent pomyślał jedynie o przełączniku znajdującym się pod nią, a nie całej konstrukcji mechanizmu. W końcu przewijanie rolki to częste działanie. Cena urządzenia musiała się jednak na czymś odbić i nie mamy wątpliwości i w tej myszce padło na jakość wykonania.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Kryteria doboru myszek bezprzewodowych do zestawienia

Określenie kryteriów, jakimi kierowaliśmy się przy wyborze urządzeń do tego zestawienia, było stosunkowo proste. Najważniejszym z nich była cena. Uznaliśmy, że stosowną granicą jest 100 złotych. Poza tym, braliśmy pod uwagę jedynie urządzenia, które w tej cenie można dostać w większości polskich sklepów. Należy podkreślić, że sprawdzaliśmy jedynie sprzęt nowy, dostępny na rynku pierwotnym. Mamy świadomość, że na rynku wtórnym można znaleźć lepsze oferty, ale on rządzi się swoimi prawami, które bardzo utrudniają sensowne porównywanie ze sobą różnych modeli myszy.

Myszy

Na czym polegają testy myszy bezprzewodowych

Między tanimi myszkami bez kabla, modelami przewodowymi, a tymi, które stworzono specjalnie dla graczy, występują zauważalne różnice. Ze względu na to, że myszy te skierowane są do osób o różnych upodobaniach, podczas testów tanich modeli bezprzewodowych skupiliśmy się na rzeczach, które dla osób je użytkujących będą najważniejsze.

 • Jakość wykonania (w tym użyte do budowy materiały, spasowanie poszczególnych elementów, ich jakość) oraz kwestie związane z ergonomią, takie jak waga, wyprofilowanie, elementy ruchome oraz wszelkie inne detale mogące wpłynąć na komfort użytkowania.
 • Testy myszek (również tych bezprzewodowych) przeprowadzamy za pomocą specjalnych programów w sprzyjających do tego warunkach. Są one wymagane, aby testy były w pełni obiektywne, a uzyskane wyniki zgodne z tym, na co w rzeczywistości stać urządzenie. To właśnie na tym etapie sprawdzamy działanie myszy na różnych powierzchniach, realny zasięg pracy oraz pobór prądu, na podstawie którego wyliczamy szacowany czas pracy na baterii. Dla użytkowników myszy bezprzewodowych są to kluczowe aspekty, których nie może zabraknąć w testach. O ile w przypadku myszek bezprzewodowych do 100 złotych ciężko mówić o najlepszych dostępnych na rynku sensorach, o tyle badanie precyzji oraz wpływu negatywnych zjawisk na działanie sensora jest równie ważne, ponieważ ich wysoki poziom może uniemożliwić nawet podstawowe użytkowanie.
 • Myszy bezprzewodowe powinny być przede wszystkim proste. Wiemy jednak, że niektóre dodatki takie jak schowki na radioodbiornik, etui czy składana konstrukcja mogą mieć duże znaczenie w pewnych zastosowaniach. Elementy te są przez nas dokładnie sprawdzane, a poziom ich przydatności – dokładnie oceniany.
Tanie myszki bezprzewodowe
Przed napisaniem tego artykułu przetestowaliśmy kilkanaście modeli tanich myszy bezprzewodowych.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru myszy bezprzewodowej?

Stojąc przed zakupem bezprzewodowej myszy należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Jednym z nich – podobnie jak w przypadku myszy przewodowych – jest jakość wykonania. Ze względu na to, że mysz bezprzewodową wybiorą głównie użytkownicy komputerów przenośnych, jakość wykonania oraz materiały wykorzystane do jej budowy są bardzo istotne. Mysz, która będzie często transportowana, jest szczególnie narażona na uszkodzenia mechaniczne, bo w takich sytuacjach łatwo o otarcia i upadki. Dobrze jest więc kupić ten model, który nie rozpadnie się po pierwszym uderzeniu o podłoże. Od jakości wykonania zależy również komfort. To, że z myszy bezprzewodowej najczęściej korzysta się w terenie, nie oznacza, że można ignorować kwestię dopasowania kształtu obudowy do dłoni. Mysz bezprzewodowa powinna być mała, ale jednocześnie powinna zapewniać dostateczny komfort, dlatego zawsze warto sprawdzić ją na żywo.

Ogromne znacznie ma też to, na jakich powierzchniach działa jej sensor, bo nie każdy pozwoli na bezproblemową pracę w ulubionej kawiarni, pociągu, czy na zwykłym stole. Większość myszy optycznych zapewnia poprawne działanie na prawie wszystkich powierzchniach, z wyjątkiem szkła. Jeżeli jednak chcesz wyposażyć się w urządzenie, które poradzi sobie nawet z powierzchnią szklaną, powinieneś zwrócić uwagę na myszy laserowe, bądź te, które wyposażono w technikę Blue Track

Technologia Blue Track
Mysz Microsoft Sculpt wyposażono w technikę Blue Track, która sprawia, że można z niej bez problemu korzystać na szkle.

Nie bez znaczenia pozostaje również zasięg oraz czas pracy na baterii. Większość myszy pozwala na obsługę z komputera z odległości około 10 metrów. To bardzo dobry wynik, który powinien wystarczyć każdemu użytkownikowi. Nie wszystkie myszy zapewniają jednak tę możliwość. Dlatego przed zakupem wybranego modelu warto poszukać dokładnych informacji na temat jego maksymalnego zasięgu i sprawdzić, czy jest on satysfakcjonujący. Sytuacja ma się podobnie z czasem pracy na baterii. Większość użytkowników wybiera właśnie te modele, w których baterie zmieniać trzeba jak najrzadziej, bo konieczność częstej wymiany baterii (szczególnie w czasie pracy w terenie) dla wielu osób może być prawdziwym utrapieniem.

Jeśli mysz bezprzewodowa, to z radioodbiornikiem, czy z Bluetooth?

Większość popularnych myszek bezprzewodowych komunikuje się z komputerem za pomocą dodatkowego, podłączonego do portu USB radioodbiornika. Natomiast mniej popularne myszy Bluetooth nie wymagają dodatkowego, wyspecjalizowanego odbiornika, a jedynie tego, aby komputer był wyposażony w moduł Bluetooth. O ile w przypadku użytkowników komputerów stacjonarnych może nie mieć to większego znaczenia, o tyle użytkownicy notebooków, w których portów USB jest znacznie mniej, a moduł Bluetooth jest standardem, docenią ten sposób połączenia. Pewnym minusem tego rozwiązania jest jednak cena. Myszki Bluetooth, pomimo podobnej funkcjonalności, często są zauważalnie droższe od typowych myszy radiowych.

Bluetooth parowanie
Połączenie myszy Bluetooth z komputerem jest bardzo proste. Wystarczy wcisnąć przycisk odpowiedzialny za parowanie i dodać urządzenie z poziomu systemu operacyjnego. 

Trzeba też pamiętać, że jeśli mysz tego typu chce się sparować z komputerem, który nie jest wyposażony w moduł Bluetooth, trzeba go oddzielnie dokupić i wpiąć do portu USB, co dodatkowo zwiększa koszt zestawu.

Odbiornik Bluetooth
Dodatkowy odbiornik pozwala na podłączenie myszy Bluetooth do komputera, który nie jest wyposażony w wewnętrzny moduł. Tak, jak w przypadku typowego radioodbiornika, wymaga on podpięcia do jednego z portów USB.

Tanie myszy bezprzewodowe, a granie

Wśród wielu użytkowników myszy bezprzewodowych z pewnością znajdą się również fani gier komputerowych. Pomimo tego, że brak ograniczeń w postaci kabla kusi, myszy bezprzewodowe w kwocie do 100 złotych nie są dobrym wyborem dla graczy. Niektóre z nich są całkiem wygodne, dobrze sprawdzają się w wykonywaniu prostych czynności, ale ze względu na sensor i parametry techniczne po prostu nie nadają się do szybkich gier. Nawet testowany przez nas Trust GXT 130 ma problemy z niską prędkością maksymalną akceleracją, która jest największym wrogiem wymagających graczy. W tej kwocie do grania zdecydowanie lepsze będą myszy przewodowe, które polecamy w naszym artykule o tanich myszach dla graczy. Gwarantują one większą precyzję, mniejsze opóźnienia oraz możliwość zmiany wielu ustawień.

Pozostali uczestnicy

Powyższe modele są najlepszymi urządzeniami w swoich kategoriach. Nie oznacza to jednak, że na inne myszki nie warto zwrócić uwagi. Niektóre z nich są funkcjonalne, inne zaś – świetnie wykonane i brakło im bardzo niewiele, aby zdobyć rekomendację. Spośród wszystkich testowanych przez nas modeli wybraliśmy jeszcze kilka – naszym zdaniem – najciekawszych.

 • Microsoft Sculpt Mobile Mouse to mysz, której największą zaletą jest to, że działa na wszystkich powierzchniach – w tym na szkle. Oprócz tego, wyróżnia się świetnym wykonaniem oraz rolką, którą można przechylać na boki. Niestety, precyzja tej myszy pozostawia wiele do życzenia, a czas pracy na baterii jest co najwyżej średni. 
 • Lenovo N70 to jeden z najciekawszych modeli, z jakim mieliśmy do czynienia. Wyróżnia go składana konstrukcja. Po skończonej pracy wystarczy przekręcić tylną część myszy, aby stała się bardziej płaska, dzięki czemu można włożyć ją do dołączonego do zestawu etui i łatwo przetransportować. Jednak charakterystyczny, łukowaty kształt nie wszystkim przypadnie do gustu, ponieważ jest dość niewygodny i na dłuższą metę może męczyć.
 • HP Bluetooth Mouse Z5000 to bardzo ciekawe urządzenie. Charakteryzuje się płaską budową i niewielkimi wymiarami, dzięki czemu bez problemu można je wsunąć w nawet najmniejszą kieszeń. Ze względu na to, że model ten łączy się z komputerem za pośrednictwem Bluetooth, jest droższy od innych podobnych myszy. Pod względem precyzji wypada również zauważalnie gorzej od tradycyjnych myszy radiowych. 
 • Tracer Wingman RF jest modelem, który może okazać się dobrą alternatywą dla osób poszukujących myszy podobnych do Everest KM-240 oraz GXT 130, którym zależy na długim czasie pracy na bateriach. Producent oferuje model wyposażony w 7 przycisków, z czego przyciski boczne są programowalne. Tracer wyróżnia się też dobrą jakością wykonania, a to wszystko przy zachowaniu optymalnej ceny. Niestety, pod względem precyzji model ten nie wypada najlepiej. Nie spodoba się również osobom, które poszukują myszy o niewielkich rozmiarach.