Ostatnia aktualizacja: 6 kwietnia 2020
Historia aktualizacji
6 kwi 2020

Aktualizacja listy polecanych myszek do 100 zł: usunięcie modeli Genesis Krypton 500 i Dream Machines DM2 Comfy; dodanie Dream Machines DM1 Pro i Modecom Volcano GMX4 Plus.

16 paź 2018

Zmiana głównej rekomendacji na Logitecha G102 Prodigy.

21 sie 2018

Usunięcie z listy alternatyw myszy Genesis Krypton 500 i wstawienie Dream Machines DM2 Comfy.

25 lip 2017Pierwsza publikacja

Wysokiej klasy mysz to marzenie wielu fanów wirtualnej rozrywki. Jednak ceny najlepszych myszek gamingowych sprawiają, że większość osób bardziej interesują prostsze modele, za bardziej rozsądne pieniądze. Na szczęście za 100 złotych można dziś kupić naprawdę dobrą myszkę gamingową z bardzo precyzyjnym czujnikiem. O ile wie się, na co zwrócić uwagę, bo trudno odnaleźć się w setkach tanich myszy gamingowych dostępnych na rynku. Podpowiadamy więc, które myszki gamingowe do 100 zł są warte zakupu.

Jaka powinna być myszka gamingowa do 100 zł?

Myszki za około 100 są jednymi z najciekawszych na rynku. Dlaczego? Bo najlepsze z nich mają świetny stosunek ceny do jakości i pod wieloma względami nie okazują się gorsze od dwu, a nawet trzykrotnie droższych modeli. Jaka więc powinna być mysz gamingowa do 100 złotych, aby zaspokoiła potrzeby wymagających graczy?

Dobra myszka gamingowa za 100 zł przede wszystkim musi być precyzyjna, czyli wyposażona w czujnik Mercury, PixArt PMW3310, 3330 lub 3360. To obecnie najbardziej zaawansowane sensowy optyczne, które znaleźć można w najlepszych myszkach dla graczy. To właśnie dzięki nim można mieć pewność, że kursor przesunie się po ekranie dokładnie tak, jak powinien, a co za tym idzie – ostateczny wynik pojedynku zależny będzie jedynie od umiejętności gracza.

Logitech G102 Prodigy – jedna z najlepszych myszek do 100 zł
Logitech G102 Prodigy to świetny przykład na to, jak dobra może być myszka gamingowa za 100 złotych.

Bardzo przydatne są też dodatkowe funkcje sprzętowe i rozbudowane oprogramowanie. Dlatego mysz gamingowa do 100 złotych powinna mieć przynajmniej dwa dodatkowe, w pełni programowalne przyciski oraz całkiem zaawansowane oprogramowanie, które pozwoli na kontrolę każdego aspektu jej pracy. Dzięki temu zakupiona myszka jest bardziej uniwersalna i nada się idealnie zarówno do gier MOBA, jak i gier FPS.

Oczywiście tak intensywnie użytkowane urządzenie, jak myszka gamingowa, musi być też wykonane z dobrze spasowanych ze sobą elementów wysokiej jakości. Model z trzeszczącymi i skrzypiącymi częściami obudowy nie jest dobrym wyborem i jest niemal pewne, że po kilku miesiącach użytkowania będzie sprawiał problemy. Na szczęście dobra jakość wykonania nie jest dziś zarezerwowana jedynie dla najdroższych myszek gamingowych. Warto więc zwrócić na nią uwagę. Szczególnie, jeśli mysz spędzić ma u Was kilka lat.

W jakich grach myszki gamingowe do 100 zł sprawdzą się najlepiej?

Myszki gamingowe to urządzenia stworzone do grania. Mają lepsze czujniki, więcej funkcji dodatkowych niż klasyczne myszki biurowe, ale mimo wszystko nie każdy model sprawdzi się idealnie w każdym gatunku gier. Myszka do 100 złotych sprawdzi się najlepiej w grach FPS i Battle Royale. Wszystko ze względu na fakt, że większość „gryzoni” tej klasy ma bardzo prostą konstrukcję, która jest preferowana nawet przez najbardziej wymagających graczy Counter-Strike: Global Offensive czy Fortnite.

Niektóre myszki gamingowe do 100 złotych mogą pochwalić się też świetnymi przyciskami głównymi, a to właśnie te są najważniejsze w grach MOBA i RTS. W należących do tych gatunków tytułach, takich jak Dota 2 i StarCraft II, istotne mogą być też przyciski dodatkowe. Myszki tej klasy czasem są wyposażone w trzy takie guziki. Nic więc dziwnego, że są wybierane przez wielu fanów gier tego typu.

Za to myszki gamingowe do 100 złotych na pewno nie zdadzą egzaminu w zaawansowanych tytułach MMORPG (na przykład World of Warcraft). Ich ograniczona funkcjonalność oraz brak kilkunastu przycisków dodatkowych zbyt mocno utrudniają skuteczną grę.

Krypton 500
Większość myszy do 100 złotych to wyjątkowo proste urządzenia. W wielu grach prostota jest jednak najważniejsza, a kolejne dodatki mogą jedynie przeszkadzać.

Czy warto dopłacić do droższej myszki gamingowej?

Wiele osób może zastanawiać się, czy wybór myszki gamingowej za około 100 złotych to na pewno dobry pomysł i czy aby nie lepiej dopłacić do innego, droższego modelu. No właśnie, czy jakakolwiek dopłata ma sens? Naszym zdaniem tak, ale tylko w dwóch, konkretnych przypadkach.

Po pierwsze, jeśli szukacie bardzo konkretnych funkcji programowych i sprzętowych , takich jak jeszcze większa liczba przycisków dodatkowych lub  zaawansowane oprogramowanie pozwalające zarejestrować makro z przesunięciami kursora). Po drugie, jeśli priorytetem jest dla Was bezkompromisowe działanie bezprzewodowe , bo dobra gamingowa mysz bezprzewodowa to wydatek rzędu przynajmniej 200 złotych. Jeśli szukacie więc dobrze wykonanego i precyzyjnego modelu z dodatkowym oprogramowaniem, jednak nie oczekujecie niczego więcej, to myszki za około 100 złotych okażą się strzałem w dziesiątkę.

DM
Dream Machines DM1 Pro to idealny przykład prostej i taniej myszy, która świetnie sprawdzi się w dłoniach nawet najbardziej wymagających.

Najlepsze myszki gamingowe do 100 zł

Myszek gamingowych do 100 złotych znaleźć można naprawdę wiele. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę jedynie na kilka z nich. Które z nich są najlepsze? Znajdziecie je poniżej.

  • Modecom Volcano GMX4 Plus – to jedna z najtańszych myszy na rynku, którą wyposażono w sensor optyczny marki PixArt. Jest to więc jedna z najtańszych myszek do gier, do której precyzji właściwie nie można się przyczepić. Co więcej, jako jeden z niewielu modeli w tej kwocie pozwala na pełną personalizację. Jest też jedną z najwygodniejszych myszy profilowanych w swojej kategorii cenowej.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Logitech G102 Prodigy – bez dwóch zdań najbardziej uniwersalna myszka do 100 złotych. Polecamy ją przede wszystkim osobom o mniejszych dłoniach, które szukają precyzyjnej myszy ze świetnymi przyciskami głównymi. Bardzo dobre wykonanie, sensor Mercury i bardzo zaawansowane oprogramowanie gwarantują, że spodoba się ona niemal każdemu.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Dream Machines DM1 Pro – uznany model, który cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród graczy gier FPS. Prosta i uniwersalna bryła zapewnia bardzo dużą stabilność, którą dodatkowo poprawia przeciwpoślizgowe, matowe wykończenie. Co prawda zazwyczaj można ją dostać za nieco więcej niż 100 zł(około 110 złotych), jeśli jednak wykonujecie wyjątkowo szybkie ruchy i oczekujecie możliwie najwyższej precyzji, to jest to najlepszy wybór.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Dream Machines DM1 Pro
od 107 zł

Myszki gamingowe z innych przedziałów cenowych: