Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2020
Historia aktualizacji
12 maja 2020Pierwsza publikacja

Trudno jest znaleźć dobre słuchawki gamingowe za 150 złotych. Co prawda na rynku dostępne są dziesiątki par słuchawek dla graczy w tej kwocie, jednak wiele z nich ma niewiele wspólnego z wygodą, dobrym brzmieniem, czy też przyzwoitą jakością wykonania. Dlatego w czasie szukania dobrego gamingowego zestawu słuchawkowego za około 150 złotych trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw, o których piszemy w tym artykule. Na końcu znajdziecie też listę modeli, które naszym zdaniem są warte uwagi.

Jakie powinny być słuchawki gamingowe do 150 zł?

Przede wszystkim wygodne, bo nawet najlepsza jakość dźwięku nie wynagrodzi bólu głowy. Szczególną uwagę należy zwrócić tu na fakturę nausznic, bo to właśnie one mają bezpośredni kontakt z uszami. Poduszki powinny być możliwie miękkie (mogą być welurowe, materiałowe, bądź wykonane z tworzywa skóropodobnego). Sprawi to, że wielogodzinne granie nie będzie najmniejszym problemem.

Oczywiście bardzo istotna jest również jakość dźwięku. Warto jednak pamiętać, że dla każdego z Was oznaczało będzie to coś zupełnie innego. Nie ma bowiem idealnego dla wszystkich brzmienia, bo każdy z nas ma własne upodobania. Istnieje ogólna zasada, która mówi, że dobre słuchawki gamingowe powinny brzmieć lekko, szczegółowo i bardzo przestrzennie. Na nic zdadzą się głębokie basy, jeśli będą one zaburzać subtelne dźwięki mogące zdradzić pozycję przeciwnika. Jego lokalizację umożliwia też szeroka wirtualna scena dźwiękowa – im szersza, tym łatwiejsze okaże się wcześniejsze wykrycie innego gracza, co niejednokrotnie może uchronić Was przed porażką.

Nauszniki w słuchawkach gamingowych do 150 zł
Szczególną uwagę warto zwrócić na nauszniki. Ich wykonanie ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania słuchawek gamingowych.

Nie bez znaczenia pozostaje również mikrofon. W słuchawkach gamingowych do 150 zł co prawda trudno znaleźć naprawdę dobry mikrofon i generalnie nie należy oczekiwać cudów, ale powinien on przynajmniej pozwolić na bezproblemową komunikacji (taką, aby przekazywane komunikaty były wyraźnie słyszalne).

Istotne mogą okazać się również funkcjonalne dodatki. Co prawda słuchawki gamingowe do 150 zł nie mogą pochwalić się bardzo zaawansowaną funkcjonalnością, jednak niektóre z nich mogą wyróżniać się dołączonym do nich oprogramowaniem, bądź też oferować umieszczony na przewodzie kontroler, dzięki któremu możliwe jest zarządzanie dźwiękiem i pracą mikrofonu bez konieczności przerywania rozgrywki. Pamiętajcie jednak, że dodatkowe funkcje nie powinny być dla Was ważniejsze od wygody, dobrego brzmienia i przyzwoitego mikrofonu.

Czym różnią się słuchawki gamingowe do 150 zł od droższych modeli?

Słuchawki gamingowe do 150 zł to dobry wybór dla większości graczy. Na rynku dostępne są jednak znacznie droższe modele, toteż wielu z Was może zastanawiać się, czym różnią się one od tych tańszych i czy warto zwrócić na nie uwagę. Odpowiedź na to pytanie jest całkiem prosta. Wiele zależy od Waszych własnych preferencji. Droższe modele wyposaża się w lepsze przetworniki, co z kolei przekłada się na bogaty w detale i bardziej przestrzenny dźwięk. Często są one też lepiej wykonane. Co prawda cena niekoniecznie jest wyznacznikiem jakości, bo nawet w najdroższych modelach można znaleźć pewne niedociągnięcia. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie bardziej wytrzymałe materiały (na przykład prawdziwa skóra, metalowe elementy konstrukcji, specjalnie plecione, odpinane przewody) wpływają na nią bezpośrednio. Istotne są też dodatki dołączone do zestawu. Mogą to być dodatkowe karty dźwiękowe, zapasowe nauszniki, a nawet specjalne funkcje dodatkowe (na przykład system chłodzenia nauszników). Jeśli więc poszukujecie prostych, dobrze brzmiących słuchawek gamingowych z mikrofonem, a funkcje dodatkowe, najlepsze na rynku brzmienie i skórzane elementy nie są dla Was priorytetem, to zakup droższego zestawu nie ma sensu.

Przetworniki w słuchawkach gamingowych do 150 zł
Przetworniki są kluczowym elementem każdego zestawu słuchawkowego. Te, które znaleźć można w słuchawkach gamingowych do 150 złotych, różnią się jednak od przetworników montowanych w dużo droższych zestawach.

Czy warto wybrać słuchawki gamingowe z wirtualnym dźwiękiem przestrzennym?

Dźwięk przestrzenny to hasło, z którym w zestawach słuchawkowych dla graczy spotykamy się szczególnie często. Wielu z Was z pewnością nie raz widziało go na pudełkach – co ciekawe – nawet drogich modeli. Czym jednak wyróżnia się dźwięk przestrzenny i dlaczego tak chętnie wykorzystują go producenci? Według nich efekt ten dostarczyć ma niebywałych doznań podczas rozgrywki, oferując głębię oraz przestrzeń na kształt prawdziwego kina domowego. W większości przypadków jest to jednak hasło marketingowe, które ma jedynie zachęcić do zakupu wybranego modelu. Dzieje się tak, ponieważ dużo zestawów słuchawkowych dla graczy wyposaża się w programową funkcję tzw. wirtualnego dźwięku przestrzennego. Oznacza to, że w rzeczywistości są to tradycyjne słuchawki stereofoniczne (wyposażone w jeden przetwornik na muszlę), które dzięki dodatkowemu oprogramowaniu lepiej bądź gorzej symulują brzmienie prawdziwego zestawu wielokanałowego. Tego typu rozwiązanie bardzo słabo spisuje się w grach. W wielu przypadkach zniekształca ono dźwięk do tego stopnia, że niejednokrotnie lepsze i bardziej naturalne brzmienie słuchawek całkowicie zanika. Co więcej, dobrej jakości stereofoniczne słuchawki gamingowe do 150 zł zapewnią niejednokrotnie dużo lepsze, bo precyzyjne i wyjątkowo przestrzenne, brzmienie, które pozwoli na komfortową zabawę w wielu gatunkach gier.

Wirtualny dźwięk przestrzenny w słuchawkach gamingowych do 150 zł
Prawdziwe wielokanałowe słuchawki gamingowe istnieją, jednak trzeba zapłacić za nie nawet ponad 1000 złotych!

Jakie słuchawki gamingowe do 150 zł? Polecane modele

Na rynku nie ma zbyt wielu godnych polecenia słuchawek gamingowych do 150 złotych. Łatwo jest więc kupić zestaw, którego brzmienie okaże się mało atrakcyjne, a sama konstrukcja – mało wytrzymała i niewygodna. Aby ułatwić Wam wybór, postanowiliśmy stworzyć listę najlepszych słuchawek gamingowych do 150 złotych, którą znajdziecie poniżej.

  • Creative Sound Blaster Blaze – to najtańsze i najprostsze słuchawki w tym zestawieniu, które polecamy przede wszystkim tym, którzy poszukują po prostu taniego i dobrze brzmiącego zestawu, a nie zależy im na najlepszej jakości materiałów lub funkcjach dodatkowych. Warto dodać, że w praktyce okazują się całkiem wygodne, a ich mikrofon umożliwia bezproblemową komunikację.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Creative Sound BlasterX H3 – nieco droższy model słuchawek od Creative, które spodobają się przede wszystkim fanom bardzo szczegółowego, krystalicznego wręcz dźwięku. Najlepiej sprawdzą się więc w grach, w których istotne okazuje się precyzyjne określenie kierunku, z którego nadchodzi przeciwnik, takich jak CS:GO. Nie polecamy ich jednak osobom szukającym słuchawek do filmów i muzyki.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • HyperX Cloud Stinger Core – jedyna propozycja marki HyperX do 150 złotych, która w praktyce okazuje się najlepszym wyborem dla osób poszukujących słuchawek o uniwersalnym brzmieniu, które nadają się zarówno do gier, jak i filmów czy muzyki. Nie powinni narzekać też fani dobrego wykonania oraz wygody. Szczególnie, że model ten wyposażono w dobrej jakości materiałowe nausznice.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.