Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2020
Historia aktualizacji
12 maja 2020Pierwsza publikacja

Większość graczy nie wyobraża sobie wirtualnych potyczek bez odpowiednich słuchawek gamingowych. Dobrze dobrane słuchawki pozwolą nie tylko delektować się przygotowaną przez twórców gier ścieżką dźwiękową, ale zapewni też dużą przewagę w sieciowych strzelankach. Na polskim rynku możemy znaleźć setki modeli dedykowanych graczom, jednak tylko nieliczne warte są polecenia. Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki gamingowe do 300 zł? Sprawdźcie sami.

Jakie powinny być słuchawki gamingowe do 300 zł?

W przypadku słuchawek gamingowych do 300 złotych bez dwóch zdań najważniejsza jest wygoda. Doskonałe brzmienie nie da nam nic, jeśli zakupione słuchawki nie będą dobrze leżały na głowie. Niewygodne konstrukcje dadzą się we znaki już po kilkudziesięciu minutach grania, a przecież wielu graczy w słuchawkach spędza nawet po kilka godzin dziennie. Najlepsze słuchawki gamingowe do 300 złotych powinny wyróżniać się welurowymi, bądź bardzo miękkimi, skóropodobnymi nausznikami. Tym samym materiałem powinien być też pokryty pałąk. Nie powinien on uciskać głowy, a same muszle powinny być idealnie dopasowane (tak, aby nie gniotły Waszych uszu). 

Drugi kluczowy aspekt to brzmienie. I choć nie ma idealnego dla wszystkich brzmienia, ponieważ każdy z nas ma własne upodobania co do dźwięku, to istnieje ogólna zasada, która mówi, że wszystkie słuchawki gamingowe powinny brzmieć lekko, szczegółowo i bardzo przestrzennie. Na nic zdadzą się głębokie basy, jeśli będą one zaburzać subtelne dźwięki mogące zdradzić przeciwnika. Jego lokalizację umożliwia też szeroka scena muzyczna słuchawek. Im jest ona szersza, tym łatwiejsza okaże się wykrycie przeciwnika, co niejednokrotnie może uchronić Was przed porażką.

Nauszniki w słuchawkach gamingowych do 300 zł
Komfort jest jednym z najważniejszych aspektów każdego modelu słuchawek gamingowych do 300 zł.

Trudno wyobrazić sobie najlepsze słuchawki gamingowe do 300 złotych bez przyzwoitego mikrofonu. To kolejny godny uwagi element. Już na wstępie warto powiedzieć, że mikrofony słuchawek gamingowych do 300 złotych nie są najlepsze. Nie oznacza to jednak, że nie da się przez nie rozmawiać. Najlepsze słuchawki gamingowe do 300 złotych powinny więc mieć mikrofon, który pozwoli na przekazywanie czystych i klarownych przekazów bez zbędnych szumów. Jeśli jesteście jednak fanami najlepszej jakości, to znacznie lepiej rozważyć wybór słuchawek ze złączem USB. Co prawda są one nieco mniej uniwersalne od słuchawek gamingowych ze złączem 3,5 mm (modeli USB nie podłączymy na przykład do smartfona), ale wiele z nich wyposaża się w dodatkowe narzędzia, które pozwolą na pełną kontrolę jego działania, a nawet korektę brzmienia. Dla fanów rozmów mogą więc okazać się lepszym wyborem.

Ostatni element, to nic innego, jak różne dodatki, ułatwiające korzystanie z zestawu. Należą do nich wszelkiego rodzaju kontrolery, dedykowane oprogramowanie, czy gadżety w postaci dodatkowych kart dźwiękowych USB. Warto jednak wiedzieć, że to najmniej istotne elementy, które nie powinny decydować o zakupie konkretnego modelu. Doskonałym tego przykładem są dedykowane karty dźwiękowe USB, które często okazują się na tyle słabe, że zamiast poprawiać brzmienie, to dodatkowo je pogarszają. Niektóre z nich potrafią być jednak wyjątkowo użyteczne i zauważalnie usprawnić obsługę zestawu (kontrola głośności, mikrofonu, błyskawiczne wyciszenie). To właśnie dlatego powinniśmy traktować je jako miły, ale jednak tylko dodatek.

Czy warto wybrać słuchawki gamingowe z wirtualnym dźwiękiem przestrzennym?

Dźwięk przestrzenny to hasło, z którym w zestawach słuchawkowych dla graczy spotykamy się szczególnie często. Wielu z Was z pewnością nie raz widziało go na pudełkach – co ciekawe – nawet drogich modeli. Czym jednak wyróżnia się dźwięk przestrzenny i dlaczego tak chętnie wykorzystują go producenci? Według nich efekt ten dostarczyć ma niebywałych doznań podczas rozgrywki, oferując głębię oraz przestrzeń na kształt prawdziwego kina domowego. W większości przypadków jest to jednak hasło marketingowe, które ma jedynie zachęcić do zakupu wybranego modelu. Dzieje się tak, ponieważ dużo zestawów słuchawkowych dla graczy wyposaża się w programową funkcję tzw. wirtualnego dźwięku przestrzennego. Oznacza to, że w rzeczywistości są to tradycyjne słuchawki stereofoniczne (wyposażone w jeden przetwornik na muszlę), które dzięki dodatkowemu oprogramowaniu lepiej bądź gorzej symulują brzmienie prawdziwego zestawu wielokanałowego. Tego typu rozwiązanie bardzo słabo spisuje się w grach. W wielu przypadkach zniekształca ono dźwięk do tego stopnia, że niejednokrotnie lepsze i bardziej naturalne brzmienie słuchawek całkowicie zanika. Co więcej, dobrej jakości stereofoniczne słuchawki gamingowe do 300 zł zapewnią niejednokrotnie dużo lepsze, bo precyzyjne i wyjątkowo przestrzenne, brzmienie, które pozwoli na komfortową zabawę w wielu gatunkach gier.

Kontroler w słuchawkach gamingowych do 300 zł
Kontroler dźwięku to przydatny dodatek, który pozwoli na sterowanie głośnością i mikrofonem bez konieczności pauzowania rozgrywki.

Bezprzewodowe słuchawki gamingowe do 300 zł – czy mają sens?

Co prawda bezprzewodowe słuchawki gamingowe w kwocie do 300 złotych to rzadkość, jednak na rynku znaleźć można i takie modele. Czy warto wziąć je pod uwagę? Absolutnie nie. I choć perspektywa uwolnienia się od plączących przewodów kusi, to tanie bezprzewodowe słuchawki gamingowe przysporzą więcej kłopotów, aniżeli korzyści. Wszystko ze względu na komunikację bezprzewodową, która w tak tanich modelach nie jest dopracowana na tyle, aby móc zapewnić bardzo szczegółowe brzmienie. Pod wielkim znakiem zapytania pozostaje też czas ich pracy, który często nie przekracza nawet 10 godzin. Trzeba pamiętać też o tym, że dobre bezprzewodowe słuchawki gamingowe to również bezproblemowe działanie w odległości nawet kilku metrów od komputera. W przypadku modeli bez kabla do 300 złotych trudno na to liczyć.

Bezprzewodowe słuchawki gamingowe
Trudno jest znaleźć dobre bezprzewodowe słuchawki gamingowe do 300 złotych. W praktyce przyzwoite modele kosztują przynajmniej dwa razy tyle!

Jakie słuchawki gamingowe do 300 zł? Polecane modele

Spośród dziesiątek dostępnych par słuchawek gamingowych tylko kilka jest godnych szczególnej uwagi. To modele, które zapewnią nie tylko bardzo szczegółowe brzmienie, ale również najwyższą wygodę użytkowania. Należą do nich:

  • Corsair HS50 Pro Stereo – świetnie wykonany, wytrzymały i bardzo wygodny zestaw dla graczy z odpinanym mikrofonem, który doskonale sprawdzi się w roli słuchawek dla wymagającego gracza gatunku FPS. Zapewnia bardzo precyzyjny, szczegółowy dźwięk, pozwalający wychwycić najmniejsze detale. Co więcej, jest on jednym z najbardziej uniwersalnych zestawów, który dobrze sprawdzi się też w muzyce i filmach. Pod względem brzmienia nie może on jednak konkurować z HyperX Cloud Alpha. Jest jednak dla niego tańszą, a zarazem najlepszą alternatywą.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Corsair Void Elite Surround – jeden z najlepszych zestawów słuchawkowych dla graczy ze złączem USB. Oferuje funkcjonalne oprogramowanie, dobrej jakości mikrofon oraz przyzwoite, neutralne brzmienie. W trybie stereo wyróżnia go jednak tylko zadowalająca przestrzenność. Nie przypadnie on do gustu osobom z mniejsza głową, ponieważ w trakcie użytkowania jest zbyt luźny.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • HyperX Cloud Alpha – bez cienia wątpliwości najlepsze, najwygodniejsze i najlepiej brzmiące słuchawki gamingowe w kwocie do 300 złotych, które pod wieloma względami dorównują znacznie droższym modelom. Polecamy je wszystkim tym, którzy oczekują możliwie najlepszego dźwięku, wygody, jednak nie interesują ich programowe dodatki, czy też ponadprzeciętna jakość mikrofonu.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.