Ostatnia aktualizacja: 29 października 2019
Historia aktualizacji
29 paź 2019Pierwsza publikacja

Najwygodniejszym rodzajem słuchawek bezprzewodowych są tak zwane słuchawki prawdziwie bezprzewodowe, w których nie ma nawet przewodu łączącego jedną słuchawkę z drugą. Zakup ich jest najlepszym sposobem na poprawę komfortu zarówno w trakcie treningów, jak i typowego codziennego słuchania muzyki, bo gwarantują największą swobodę. Przekłada się to na ich rosnąca popularność, sprawiającą, że na rynku znaleźć można coraz więcej słuchawek prawdziwie bezprzewodowych różnych marek. Na co zwrócić uwagę, aby być zadowolonym z ich zakupu?

Dlaczego prawdziwie bezprzewodowe słuchawki są tak popularne?

Spośród wielu rodzajów słuchawek bezprzewodowych, to właśnie modele prawdziwie bezprzewodowe cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić – w końcu mają one najwięcej wspólnego z podręcznikową definicją bezprzewodowości. Ponieważ obie słuchawki są w pełni niezależnymi elementami i zazwyczaj zapewniają dużą dyskrecję noszenia, to w ich przypadku nie trzeba się martwić o ucisk pałąka, czy ograniczanie ruchów przez cienki przewód.

Bezprzewodowe (2)

Choć pierwsze słuchawki prawdziwie bezprzewodowe nie należały do najlżejszych i najwygodniejszych, to o najnowszych modelach można powiedzieć naprawdę wiele dobrego. Producenci dbają dziś o to, aby były one w pełni komfortowe, zapewniały dobre brzmienie i miały wiele przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak szybkie ładowanie i redukcja szumów. Na pochwałę coraz częściej zasługuje też jakość brzmienia, która w tak małych słuchawkach potrafi być najwyższych lotów. Co prawda problemem nadal jest stosunkowo krótki czas pracy na baterii, bo zazwyczaj wynosi on mniej więcej 6 godzin, jednak pod wieloma innymi względami słuchawki prawdziwie bezprzewodowe nie różnią się zanadto od bardziej klasycznych konstrukcji, a problem żywotności przynajmniej częściowo rozwiązuje etui z dodatkowym akumulatorem.

Czy prawdziwie bezprzewodowe słuchawki to na pewno sprzęt dla mnie?

Bezprzewodowe

Dużo zależy od Waszego trybu życia oraz warunków, w jakich będziecie korzystać ze sprzętu. Jeśli poszukujecie możliwie najlżejszych i najmniejszych słuchawek bezprzewodowych, które dają pełną swobodę i łatwo zabrać ze sobą, to prawdziwie bezprzewodowe modele są bez dwóch zdań dla Was. Co innego, jeśli zależy Wam na maksymalnej wygodzie, na jak najdłuższej pracy bez konieczności doładowywania, czy też na dużej wytrzymałości. W takim wypadku warto pomyśleć o słuchawkach innego typu, na przykład w pełni klasycznych, nausznych słuchawkach bezprzewodowych, z którymi trudno konkurować w aspekcie komfortu, czy też efektywności aktywnej redukcji hałasu, przez co się świetnie spisują w czasie długiego użytkowania w warunkach biurowych. Ciekawe mogą okazać się również bezprzewodowe słuchawki sportowe, które z reguły są wytrzymalsze, przez co doskonale nadają się do wymagających treningów.

Na co zwrócić uwagę wybierając prawdziwie bezprzewodowe słuchawki?

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki to sprzęt jak każdy inny. Oznacza to, że przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kilka elementów, co w ostateczności pozwoli nam dokonać właściwego wyboru. Należą do nich:

 • Czas pracy na jednym ładowaniu – najważniejszy aspekt każdego urządzenia bezprzewodowego. Jeśli decydujecie się na zakup prawdziwie bezprzewodowych słuchawek, dobrze byłoby, aby wyróżniały się one jak najdłuższą pracą. Co prawda żadne z nich nie pozwolą na tak długie działanie, jak na przykład konstrukcje pełnowymiarowe, jednak najlepsze modele są w stanie zapewnić około sześć godzin ciągłej pracy. Ma to znaczenie także z tego powodu, że wszystkie akumulatory z biegiem czasu się zużywają, więc im dłuższy czas pracy nowych słuchawek, tym dłużej będą one używalne.
 • Wydajność ładowania – często lekceważony aspekt słuchawek bezprzewodowych, który w praktyce często jest wyjątkowo istotny. Dlaczego? Bowiem niektóre modele są w stanie pracować nawet przez godzinę po zaledwie 15-minutowym ładowaniu. Przed zakupem wybranego modelu sprawdźcie więc, czy obsługuje on szybkie ładowanie.
 • Etui – do zdecydowanej większości prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dołączane jest etui, które pełni też rolę powerbanka. Przed zakupem wybranego modelu dobrze jest sprawdzić, jak wiele dodatkowego czasu pracy jest w stanie zapewnić słuchawkom ich etui oraz w jaki sposób można je naładować ponownie, bo niektóre obsługują na przykład ładowanie bezprzewodowe. Pamiętajcie też o sprawdzeniu rozmiarów etui. Większość z nich z łatwością zmieści się do niewielkiej kieszeni, ale od tej reguły są pewne wyjątki, mogące sprawić nieprzyjemną niespodziankę.
 • Opóźnienia – bezprzewodowe słuchawki mają swoje niepodważalne zalety, ale nie można też zapominać o pewnych wadach. Jedną z nich jest na przykład opóźnienie, nierozerwalnie związane z techniką Bluetooth. Przesyłany bezprzewodowo dźwięk zawsze jest odtwarzany z lekkim opóźnieniem względem tego, co widać na ekranie. W lepszych modelach słuchawek bezprzewodowych opóźnienie to jest właściwie niezauważalne, ale w niektórych może dojść do widocznych problemów z brakiem synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Problem ten szczególnie daje się we znaki mobilnym graczom, bądź osobom oglądającym na smartfonie swoje ulubione seriale. Zjawisko to najczęściej da się zaobserwować w przypadku najtańszych modeli słuchawek bezprzewodowych, ale zdarza się też, że i droższe modele mają wyraźne problemy ze zbyt dużym opóźnieniem, przez co nadają się one wyłącznie do słuchania muzyki.
 • Obsługa – trudno wyobrazić sobie słuchawki, które nie pozwalają na wygodną kontrolę głośności, przewijanie, czy też obsługę połączeń telefonicznych. Z racji swojej konstrukcji, słuchawki prawdziwie bezprzewodowe nie mają pilota umieszczonego na przewodzie. Wiele z nich wyposaża się jednak we wbudowane w słuchawkę przyciski bądź dotykowe panele, które zapewnią wszystkie wyżej wymienione funkcjonalności. Przed zakupem warto więc sprawdzić, które z nich oferuje upatrzony model, bo na przykład nie wszystkie modele słuchawek bezprzewodowych pozwalają na zmianę głośności lub odtwarzanego utworu bez wyjmowania telefonu z kieszeni!
 • Funkcja redukcji hałasu – wyjątkowo przydatna funkcja, która pozwala niemal całkowicie odciąć się od dźwięków otoczenia, bez względu na to, czy znajdujemy się w samolocie blisko jego silnika, czy też w zatłoczonym biurze. Słuchawki wyposażone w redukcję hałasu nie należą do tanich. Jeśli jednak cenicie dobrą jakość dźwięku i chcecie w pełni delektować się ulubionymi utworami, to może ona okazać się niezbędna.
 • Wodoszczelność – wiele prawdziwie bezprzewodowych słuchawek może pochwalić się wodoszczelnością. O ile w trakcie typowego użytkowania nie jest ona najważniejsza, o tyle bezprzewodowe słuchawki towarzyszące nam w treningach powinny się nią wyróżniać. Wodoodporność sprawi bowiem, że nie straszny będzie im deszcz, przypadkowe zachlapanie, a przede wszystkim pot, który mógłby negatywnie wpłynąć na ich działanie.
Bezprzewodowe (3)

Oprócz aspektów czysto technicznych warto pamiętać też o wygodzie. W końcu nawet najlepiej brzmiące słuchawki nie sprawdzą się, jeśli nie zapewnią należytego komfortu lub będą łatwo wypadać z uszu. Trudno jest jednak ocenić, czy dany model spisze się po włożeniu do Twoich uszu, bo jest to kwestia bardzo subiektywna. Pomóc mogą w tym jednak dołączone do zestawu dodatki, takie jak choćby silikonowe nakładki o różnych rozmiarach, umożliwiające precyzyjne dopasowanie słuchawek, więc warto sprawdzić, czy dany model słuchawek pozwala na ich wymianę. Nie należy też lekceważyć masy słuchawek prawdziwie bezprzewodowych. Wśród dostępnych na rynku modeli istnieją takie, których masa wynosi nawet 30 gramów, które zdecydowanie nie przypadną do gustu każdemu. Najlżejsze ważą około 5 gramów i ich dobre dopasowanie sprawi, że będą niemalże niewyczuwalne.

Polecane słuchawki prawdziwie bezprzewodowe

Jeśli szukacie absolutnie najlepszych, prawdziwie bezprzewodowych słuchawek, to koniecznie sprawdźcie przygotowane przez nas propozycje. Wśród nich znalazły się jedynie uznane i cenione przez użytkowników modele, które zadowolą zarówno mniej wymagających, jak i prawdziwych miłośników dobrego brzmienia.

 • Xiaomi Redmi Airdots – jedne z najlepszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek do 120 złotych. Wszystko ze względu na świetne brzmienie, dobry czas pracy na jednym ładowaniu, a przede wszystkim niską masę (jedna słuchawka waży zaledwie 4 gramy).
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Xiaomi Redmi Airdots
od 101 zł
 • Edifier TWS2 – jeden z najlepiej brzmiących modeli do 300 złotych, umożliwiający precyzyjną kontrolę odtwarzania dzięki wbudowanemu przyciskowi.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Edifier TWS2
od 266 zł
 • Jabra Elite 65T – ceniony przez wielu model prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. Teoretycznie jest on stworzony głownie z myślą o sportowcach, ale spisze się także w codziennym użytkowaniu.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
 • Samsung Galaxy Buds – najlepsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dla fanów marki Samsung, oferujące funkcję przechwytywania dźwięków tła, a także kontrolę za pomocą panelu dotykowego.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
 • Apple AirPods 2 – najlepsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dla posiadaczy sprzętu Apple.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
 • WF-1000XM3 – najlepszy wybór dla osób szukających modelu ze świetnie działającą aktywną redukcją szumów.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
 • Apple PowerBeats Pro — świetnie wykonane słuchawki z dodatkowymi zaczepami, przeznaczone dla aktywnych osób ze smartfonem Apple.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.