Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2020
Historia aktualizacji
27 maja 2020

Aktualizacja listy polecanych słuchawek.

6 lut 2019Pierwsza publikacja

Słuchawki bezprzewodowe przestały być już tylko technologiczną ciekawostką, a stały się niemal obowiązkowym wyposażeniem współczesnego użytkownika elektroniki. Coraz częstszym, choć nadal kosztownym, dodatkiem do słuchawek Bluetooth jest aktywna redukcja szumów, która pozwala użytkownikowi na całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego. Jakie słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją hałasu są najlepsze? Na to i inne pytania odpowiemy w tym poradniku.

Dobre bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów, czyli jakie?

Zakup bezprzewodowych słuchawek z redukcją szumów warto dobrze przemyśleć. Dlaczego? Bo sprzęt tego typu jest często bardzo drogi, więc dobrze by było, aby upatrzony model faktycznie okazał się wart swojej ceny.

Słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów przede wszystkim muszą być wygodne. To najważniejszy aspekt każdych słuchawek – zarówno gamingowych, prawdziwie bezprzewodowych, jak i bezprzewodowych z redukcją szumów. Najlepsze modele wyposaża się w bardzo miękkie nauszniki z naturalnej skóry. Tym samym materiałem powinien być też pokryty pałąk. Porządne bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów nie powinny też uciskać głowy, a same muszle powinny być idealnie dopasowane (tak, aby nie gniotły uszu). Istotna jest również ich stabilność na głowie. Szczególnie jeśli macie zamiar korzystać z nich w podróży, w trakcie jazdy na rowerze czy w komunikacji miejskiej. Ocena wygody słuchawek jest kwestią bardzo indywidualną, więc w razie możliwości zawsze warto przymierzyć modele, których zakup się rozważa.

Drugim najważniejszym aspektem jest efektywność redukcji szumów. Dobre słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów powinny móc pochwalić się systemem, który będzie w stanie zredukować możliwie największą ilość hałasu bez wpływania na jakość odtwarzanego materiału. Właśnie w tej dziedzinie widać największe różnice między słuchawkami najtańszymi a najdroższymi. Wpływ ma na to wiele elementów, takich jak na przykład mikrofony (powinny one znajdować się na zewnątrz muszli, a nie wewnątrz, aby część odtwarzanego dźwięku nie została uznana za element hałasu, a co za tym idzie – wyeliminowana). Najlepszym sposobem na wybranie zestawu słuchawkowego jest więc wcześniejsze sprawdzenie go w jednym z marketów bądź dokładna analiza rzetelnych testów prezentujących jego możliwości.

Słuchawki bezprzewodowe z ANC Sony WH-1000XM3
Wygoda to podstawa w przypadku słuchawek.

Nie można zapomnieć o jakości dźwięku. Należy jednak podkreślić, że nie ma idealnego dla wszystkich brzmienia, ponieważ każdy z nas ma własne upodobania co do dźwięku. Istnieje jednak ogólna zasada, że powinien być on przede wszystkim bardzo szczegółowy. Niemniej ważna okazuje się również odpowiednia scena muzyczna, dzięki której w trakcie odtwarzania wybranego utworu każdy z instrumentów jest dobrze słyszalny, a nie zlewa się z innymi.

Bardzo ważne są też aspekty związane z działaniem bezprzewodowym. Do najważniejszych należy na przykład czas pracy na jednym ładowaniu. Pełnowymiarowe modele mogą pochwalić się znacznie dłuższym czasem działania, aniżeli niewielkie modele dokanałowe. Trzeba jednak pamiętać, że i pomiędzy poszczególnymi modelami pełnowymiarowymi występują duże różnice. Niektóre z nich umożliwią odtwarzanie muzyki przez kilkanaście godzin bez ładowania. Inne z kolei pozwolą na ciągłą pracę nawet przez ponad 20 godzin. Trzeba też pamiętać o szybkości ładowania. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele z szybkim ładowaniem. Dzięki temu wystarczy zaledwie 10 minut uzupełniania energii, aby cieszyć się działaniem nawet przez kilka godzin.

Ostatni aspekt, na który należy zwrócić uwagę, to funkcjonalność i przydatne dodatki. Najlepsze bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów powinny współpracować z dedykowaną aplikacją na smartfona, bo dodatkowe oprogramowanie pozwala na kontrolę brzmienia, monitorowanie stanu baterii oraz wiele więcej. Powinny też umożliwić intuicyjne sterowanie muzyką, a co za tym idzie, mieć dodatkowe przyciski bądź panel dotykowy pozwalający na obsługę gestami. Należy jednak pamiętać, że dodatkowe funkcje nie powinny okazać się ważniejsze od wygody, dobrej redukcji szumów, brzmienia, czy jakości działania bezprzewodowego.

Słuchawki bezprzewodowe Bose QC 35 połączone z aplikacją na smartfonie.
Dodatkowa aplikacja instalowana na smartfonie to bardzo przydatny dodatek do każdych słuchawek z aktywną redukcją szumów. Niektóre z nich pozwalają nawet na pełną regulację brzmienia słuchawek, dzięki czemu można dostosować je do własnych preferencji.

Dokanałowe czy nauszne? Które bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów wybrać?

Oprócz tradycyjnych, pełnowymiarowych słuchawek z aktywną redukcją szumów, coraz popularniejsze stają się także prawdziwie bezprzewodowe modele dokanałowe. Wielu z Was może więc zastanawiać się, czy i na nie warto zwrócić uwagę. Okazuje się, że w najlepszych z nich aktywna redukcja szumów jest tak dobra, jak w wielu modelach pełnowymiarowych. Trzeba jednak pamiętać, że jest to zupełnie inny typ słuchawek, co zauważalnie odbija się na użytkowaniu. W większości przypadków nawet najwygodniejsze słuchawki dokanałowe nie okażą się tak wygodne, jak modele pełnowymiarowe, które umożliwią bezproblemowe użytkowanie ich nawet przez kilka godzin bez żadnej przerwy. Trzeba być też świadomym tego, że jedynie najlepsze słuchawki dokanałowe pozwolą na pracę przez kilka godzin na jednym ładowaniu, a częste odkładanie słuchawek do etui pełniącego funkcję powerbanka może okazać się dla niektórych sporym problemem. Co prawda mają one też swoje zalety, bo są wyjątkowo lekkie i można schować je nawet w najmniejszą kieszeń. Ich wybór powinien być jednak świadomy i podyktowany koniecznością posiadania jak najmniejszych słuchawek.

Bezprzewodowe słuchawki Sony z redukcją szumów
W większości przypadków to pełnowymiarowe słuchawki z aktywną redukcją szumów sprawdzą się najlepiej. Nie oznacza to jednak, że na niewielkie modele dokanałowe nie warto zwrócić uwagi.

Jakie bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów? Polecane modele

Aby ułatwić Wam wybór dobrych słuchawek bezprzewodowych z aktywną redukcją szumów, przygotowaliśmy listę najlepszych dostępnych na rynku modeli, które wyróżniają się najwyższym komfortem, świetnym brzmieniem i najefektywniejszą redukcją szumów. Należą do nich:

Bose QuietComfort 35 II – przez wiele osób uważane są za jedne z najlepiej brzmiących, a zarazem najwygodniejszych słuchawek pełnowymiarowych z ANC na rynku. Ich cena nie jest najniższa, jednak jeśli zależy Wam na wygodzie, uniwersalnym brzmieniu i skuteczności aktywnej redukcji hałasów, to są to najbardziej kompletne słuchawki na rynku. W sprzedaży dostępny jest też ich następca, model Bose ANC 700. Jest on droższy, ale w zamian za to oferuje minimalnie lepszą redukcję szumów, nieco szybsze ładowanie oraz port USB typu C. Naszym zdaniem różnice te nie są jednak warte dopłaty.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Sony WH-1000XM3 – najlepsze pełnowymiarowe słuchawki z aktywną redukcją szumów marki Sony. Od Bose QuietComfort 35 II są lepsze jedynie w dwóch aspektach. Pierwszy to dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu (do 30 godzin), a drugi to szybkie ładowanie, dzięki któremu wystarczy zaledwie 10 minut uzupełniania energii, aby cieszyć się muzyką przez następne 5 godzin. Nieco gorzej wypada z kolei obsługa słuchawek (dotykowy panel umieszczony na prawej słuchawce nie należy do najlepszych). Mimo wszystko to najlepszy wybór dla osób, którym zależy na rekordowym czasie działania. Niektórym też po prostu bardziej pasuje ich brzmienie z bardziej podkreślonymi wysokimi i niskimi tonami.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Sennheiser PXC 550  bez dwóch zdań jedne z najbardziej opłacalnych słuchawek z ANC na rynku. Bardzo dobrze wykonane, wygodne, a przede wszystkim przyzwoicie wycenione. Co prawda technika aktywnej redukcji hałasów nie stoi w nich na tak wysokim poziomie, jak w przypadku słuchawek Bose i Sony, jednak w dalszym ciągu okazuje się skuteczna i z pewnością nie można nazwać jej jedynie niepotrzebnym dodatkiem. Są więc najlepszym wyborem dla osób szukających naprawdę dobrych słuchawek, które mimo wszystko chciałby nieco zaoszczędzić.

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Sony WF-1000XM3 – najlepszy wybór dla miłośników niewielkich słuchawek dokanałowych, którym mimo wszystko marzy się posiadanie sprzętu z możliwie najwydajniejszą aktywną redukcją szumów. Wygodne, świetnie wykonane i doskonale brzmiące. Czego chcieć więcej?

Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.