O nas

1. Kim jesteście?

Verdykt.pl jest jednym z serwisów należących do grupy Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. – największej grupy medialnej w Polsce, która stoi za takimi serwisami, jak PCLab.pl, Komputerswiat.pl, AGDLab.pl, Softonet.pl i Technowinki.onet.pl. Oznacza to, że za treściami publikowanymi na Verdykcie stoi  wiedza osób, które testowanie elektroniki, gadżetów, AGD i RTV znają od podszewki i zajmują się nim często od wielu lat. Większość naszych autorów publikuje treści nie tylko na Verdykt.pl, ale również przygotowuje szczegółowe testy trafiające na PCLab.pl, Komputerswiat.pl, AGDLab.pl i do drukowanej wersji magazynu Komputer Świat.

2. Dlaczego mam Wam zaufać?

O tym już trochę napisaliśmy powyżej, ale podkreślimy to jeszcze raz: bo znamy się na swojej pracy i testami sprzętu zajmujemy się od wielu lat. W naszej redakcji znajduje się laboratorium testowe wyposażone w profesjonalny sprzęt pomiarowy, który jest obsługiwany przez ludzi, którzy wiedzą co i jak należy nim sprawdzić, a także mających pojęcie o tym, jak pomiary te przekładają się na to, co najważniejsze – na praktykę. Krótko mówiąc, nie jesteśmy kolejnym serwisem, który bierze tabele ze specyfikacją różnych produktów i na ich podstawie próbuje wywróżyć, co będzie lepszym wyborem. Interesują nas fakty, a nie magia cyfr, którą próbują nas szokować producenci sprzętu.

3. Jak zarabiacie pieniądze?

Tworząc Verdykt zależało nam na tym, aby nic nie odwracało uwagi od tego, co najważniejsze, czyli od treści. Między innymi dlatego standardowe formy reklamy internetowej, czyli banery i okna reklamowe, będące głównym źródłem utrzymania większości serwisów internetowych, staramy ograniczyć się do minimum. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze: gdy nad tekstem, w którym poleca się produkt X umieszczony jest ogromny baner reklamowy jego producenta, trudno nie zwątpić w czystość pobudek autora. Nawet jeśli jest z nimi wszystko w porządku i swoją opinię jest w stanie podeprzeć twardymi danymi. Dlatego na Verdykcie chcemy zarabiać przede wszystkim na afiliacjach.

4. Jak działają afiliacje i jakie to ma znaczenie dla mnie?

Pod opisami rekomendowanych produktów umieszczamy bloczki z odnośnikami do sklepów. Gdy po kliknięciu na jeden z nich kupisz dany produkt, sklep dzieli się z nami częścią swojego zysku. Co ważne, z Twojego punktu widzenie nie ma żadnego znaczenia, czy daną rzecz kupisz za pośrednictwem jednego z naszych odnośników, czy wchodząc do sklepu bezpośrednio, bo w jednym i drugim przypadku zapłacisz dokładnie tyle samo. W pierwszej sytuacji część pieniędzy po prostu trafia do nas – jest to wynagrodzenie za przekierowanie ruchu do witryny sklepu.

Jakie to ma znaczenie dla Ciebie? Nasze rekomendacje są wolne do wpływów zewnętrznych. Przy tworzeniu treści nie dogadujemy się z producentami ani sklepami. Dla nas nie jest ważne, jakiej marki sprzęt polecamy, bo prowizja, którą dostajemy, jest stała i niezależna od znaczka na jego opakowaniu. Za to ważne dla nas jest to, abyś był zadowolony z zakupu i chciał wrócić do nas po kolejne rekomendacje. A zadowolenie nie ma marki. Chyba łatwo zrozumieć, jaką Ty odnosisz z tego korzyść.