Ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2020
Historia aktualizacji
31 sty 2020Pierwsza publikacja

Soundbar staje się nieodzownym elementem każdego salonu, o czym świadczy chociażby to, że coraz częściej kupując telewizor myślimy od razu nad zakupem soundbara. Wynika to z tego, że nie jest to tylko modny gadżet, ale sposób na znaczące poprawienie dźwięku podczas filmowych seansów. Czy jednak możliwy jest zakup taniego i dobrego soundbara za kilkaset złotych? Prześwietlamy modele do 1000 zł i wskazujemy najsensowniejsze tanie soundbary do 1000 zł.

Czemu warto kupić soundbar?

Oglądanie filmów, seriali, sportu czy granie w gry to nie tylko obraz, ale też i dźwięk. W serwisach streamingowych i na konsolach możemy cieszyć się dźwiękiem przestrzennym 5.1, czy nawet Dolby Atmos, ale większość współczesnych telewizorów, szczególnie tych tańszych, po prostu sobie z nim nie radzi.  Dlatego niezbędne jest zainwestowanie w sprzęt, który choć trochę poprawi doznania dźwiękowe i pozwoli bardziej docenić ścieżkę dźwiękową oglądanego materiału.

Tani soundbar JBL

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na zaawansowany system kina domowego. Co więcej, w większości mieszkań takie rozwiązanie nie ma sensu i będzie irytowało i nas, i sąsiadów. Dlatego właśnie soundbar jest pewnym kompromisem, ale też udogodnieniem, które pozwala każdemu cieszyć się (relatywnie) dobrym dźwiękiem w domu. Pozostaje jednak pytanie, czy wydając na niego tysiąc złotych będziemy zadowoleni? Czy warto inwestować w tani soundbar? Oto kilka wskazówek, które ułatwią ten zakup i odpowiedzą na palące pytania.

Czego oczekiwać po soundbarze do 1000 zł?

Rozpiętość cenowa soundbarów jest spora. W sklepach znajdziemy głośniki uznawane za soundbary kosztujące już kilkadziesiąt złotych, a topowe, audiofilskie modele potrafią kosztować nawet 6-10 tysięcy złotych. Skupmy się jednak na tanich urządzeniach. Generalnie nie warto interesować się modelami poniżej 300 zł – chyba, że mają nam służyć jako głośniki do komputera. Tani soundbar raczej też nie będzie dobrym uzupełnieniem drogiego telewizora, ponieważ jego zakup może się zakończyć... pogorszeniem jakości dźwięku. Soundbar za 300-1000 zł jest więc dobrym uzupełnieniem telewizora średniej lub niższej klasy.

Tani soundbar należy traktować właśnie jako uzupełnienie telewizora, wyprowadzenie dźwięku z telewizora na nieco lepsze głośniki. Natomiast trudno w tym przedziale cenowym liczyć na dźwięk, który będzie oddawał przestrzeń. Możemy też zapomnieć o Dolby Atmos i innym dźwięku obiektowy, czy formacie DTS-HD MA. Generalnie soundbar do 1000 zł to dobry dźwięk stereo, który jest w stanie sprawnie nagłośnić około 20 metrowe pomieszczenie o standardowym kształcie.

Sounbar z subwooferem

Przede wszystkim warto szukać modeli z subwooferem. To właśnie brak basu najczęściej doskwiera podczas grania, filmów akcji, czy mrocznych seriali. Dzięki subwooferowi rzeczywiście otrzymamy znacznie ciekawsze doznania w trakcie seansów. Istotne jest też, aby soundbar był podłączany do TV za pomocą przewodu HDMI (z kanałem zwrotnym ARC). Miłym udogodnieniem jest Bluetooth, który pozwoli od czasu do czasu przesłać na soundbar muzykę z telefonu, na przykład podczas wizyty znajomych.

Zakup taniego soundbara – rady końcowe

  • Przy zakupie soundbara poniżej tysiąca złotych powinniśmy uważać na to, by nie dać się zwieść marketingowi, który często próbuje wcisnąć klientowi produkt słabej jakości – i dotyczy to zarówno słabo znanych marek, jak i produktów z logotypem renomowanych firm audio.
  • Jeśli tylko macie taką możliwość, to warto posłuchać 2-3 soundbarów, których zakup rozważacie. Nie zastąpi tego przeczytanie wszystkich testów soundbarów dostępnych w internecie.
  • Zazwyczaj warto kupować jak najnowsze modele soundbarów, a nie produkty sprzed 2-3 lat, bo urządzenia te bardzo szybko się rozwijają – zarówno pod względem usprawnień w konstrukcji soundbarów, jak i obsługiwanych formatów audio. Tutaj konieczne jest zweryfikowanie nazwy modelu i poszukanie w sieci chociażby pierwszych wzmianek o urządzeniu.
Soundbar Panasonic

Polecane soundbary do 1000 zł

Wskazując najciekawsze tanie soundbary staraliśmy się przejrzeć cały przekrój urządzeń od 0 do 1000 zł. Dlatego też najtańszy produkt w zestawieniu można kupić za nieco ponad 400 zł. Trzeba jednak jasno zaznaczyć, że nie są to modele dla każdego i nie każdy z zakupu tych urządzeń będzie zadowolony. Tanie soundbary mają swoje ograniczenia w mocy, w szczegółowości dźwięku, wspieraniu formatów itd. Dlatego tak ważny przed zakupem jest odsłuch urządzenia, rozsądne dobranie sprzętu pod swoje potrzeby dźwiękowe i dopasowanie go do wielkości pomieszczenia. Oto 5 najlepszych modeli, które można nabyć na początku 2020 roku.

  • JBL BAR STUDIO – podstawowy soundbar JBL oferuje niezły dźwięk ze sporą ilością basu – i to mimo tego, że nie ma zewnętrznego subwoofera. To głośnik kompaktowy: w sam raz do kawalerki lub studenckiego mieszkania. Dodatkowo jest wyposażony w Bluetooth. W tej cenie trudno o ciekawszy i lepszy soundbar.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Panasonic SC-HTB250EGK – miniaturowy soundbar Panasonic cechuje się dobrym, czystym brzmieniem i dobrym basem. To rozsądne rozwiązanie 2.1 o bardzo małych gabarytach. Subwoofer łatwo ukryć, zresztą sam głośnik też nie będzie się rzucał szczególnie w oczy. To właśnie wymiary są głównym atutem tego zestawu, oczywiście obok ceny i przyzwoitego w jej kontekście brzmienia.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Panasonic SC-HTB250EGK
od 524 zł
  • Samsung HW-R450 – podstawowy soundbar z oferty Samsunga na rok 2019 daje przyzwoite wrażenia dźwiękowe, nieźle sobie radzi w grach i sporcie. Głośnik próbuje tworzyć dźwięk przestrzenny, ale nie jest to szczególnie efektywne. Jednak możemy dokupić do niego tylne głośniki i otrzymać kino domowe 5.1, wciąż nie przekraczając 1000 zł.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • YAMAHA YAS-108 – zgrabny, a jednocześnie nieźle grający soundbar Yamaha. Rozwiązanie idące na kompromisy, ale próbujące jednocześnie dać posmak kina domowego. Technologia DTS Virtual:X działa i daje fajne efekty, biorąc pod uwagę wymiary urządzenia i jego cenę. To sprzęt dobrej jakości, ale też pozostawiający sporo niedosytu. Z drugiej strony, w tej cenie trudno o bardziej przestrzenny dźwięk płynący z samego soundbara.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Philips HTL3325/10 – soundbar Philipsa odróżnia od konkurencji srebrny kolor oraz kształt stożka. Finalnie jednak największą jego zaletą jest moc 300 W i fakt, że jest to system 3.1 z głośnikiem centralnym, który dba o wyraźne dialogi w filmowych seansach. Jednocześnie jest to sprzęt, który nie stara się na siłę tworzyć efektu kina domowego. Po prostu daje dobrą jakość brzmienia na froncie. Ograniczony jest jedynie do 1 portu HDMI ARC, czyli połączenia wyłącznie z telewizorem. Gra dobrze, a nawet bardzo dobrze w swojej klasie cenowej.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Philips HTL3325/10
od 1099 zł