Ostatnia aktualizacja: 2 października 2020
Historia aktualizacji
2 paź 2020

Aktualizacja listy polecanych soundbarów.

31 sty 2020Pierwsza publikacja

Soundbar staje się nieodzownym elementem każdego salonu, o czym świadczy chociażby to, że coraz częściej kupując telewizor myślimy od razu nad zakupem soundbara. Wynika to z tego, że nie jest to tylko modny gadżet, ale sposób na znaczące poprawienie dźwięku podczas filmowych seansów. Czy jednak możliwy jest zakup taniego i dobrego soundbara za kilkaset złotych? Prześwietlamy modele do 1000 zł i wskazujemy najsensowniejsze tanie soundbary do 1000 zł.

Czemu warto kupić soundbar?

Oglądanie filmów, seriali, sportu czy granie w gry to nie tylko obraz, ale też i dźwięk. W serwisach streamingowych i na konsolach możemy cieszyć się dźwiękiem przestrzennym 5.1, czy nawet Dolby Atmos, ale większość współczesnych telewizorów, szczególnie tych tańszych, po prostu sobie z nim nie radzi.  Dlatego niezbędne jest zainwestowanie w sprzęt, który choć trochę poprawi doznania dźwiękowe i pozwoli bardziej docenić ścieżkę dźwiękową oglądanego materiału.

Tani soundbar JBL

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na zaawansowany system kina domowego. Co więcej, w większości mieszkań takie rozwiązanie nie ma sensu i będzie irytowało i nas, i sąsiadów. Dlatego właśnie soundbar jest pewnym kompromisem, ale też udogodnieniem, które pozwala każdemu cieszyć się (relatywnie) dobrym dźwiękiem w domu. Pozostaje jednak pytanie, czy wydając na niego tysiąc złotych będziemy zadowoleni? Czy warto inwestować w tani soundbar? Oto kilka wskazówek, które ułatwią ten zakup i odpowiedzą na palące pytania.

Czego oczekiwać po soundbarze do 1000 zł?

Rozpiętość cenowa soundbarów jest spora. W sklepach znajdziemy głośniki uznawane za soundbary kosztujące już kilkadziesiąt złotych, a topowe, audiofilskie modele potrafią kosztować nawet 6-10 tysięcy złotych. Skupmy się jednak na tanich urządzeniach. Generalnie nie warto interesować się modelami poniżej 300 zł – chyba, że mają nam służyć jako głośniki do komputera. Tani soundbar raczej też nie będzie dobrym uzupełnieniem drogiego telewizora, ponieważ jego zakup może się zakończyć... pogorszeniem jakości dźwięku. Soundbar za 300-1000 zł jest więc dobrym uzupełnieniem telewizora średniej lub niższej klasy.

Tani soundbar należy traktować właśnie jako uzupełnienie telewizora, wyprowadzenie dźwięku z telewizora na nieco lepsze głośniki. Natomiast trudno w tym przedziale cenowym liczyć na dźwięk, który będzie oddawał przestrzeń. Możemy też zapomnieć o Dolby Atmos i innym dźwięku obiektowy, czy formacie DTS-HD MA. Generalnie soundbar do 1000 zł to dobry dźwięk stereo, który jest w stanie sprawnie nagłośnić około 20 metrowe pomieszczenie o standardowym kształcie.

Sounbar z subwooferem

Przede wszystkim warto szukać modeli z subwooferem. To właśnie brak basu najczęściej doskwiera podczas grania, filmów akcji, czy mrocznych seriali. Dzięki subwooferowi rzeczywiście otrzymamy znacznie ciekawsze doznania w trakcie seansów. Istotne jest też, aby soundbar był podłączany do TV za pomocą przewodu HDMI (z kanałem zwrotnym ARC). Miłym udogodnieniem jest Bluetooth, który pozwoli od czasu do czasu przesłać na soundbar muzykę z telefonu, na przykład podczas wizyty znajomych.

Zakup taniego soundbara – rady końcowe

  • Przy zakupie soundbara poniżej tysiąca złotych powinniśmy uważać na to, by nie dać się zwieść marketingowi, który często próbuje wcisnąć klientowi produkt słabej jakości – i dotyczy to zarówno słabo znanych marek, jak i produktów z logotypem renomowanych firm audio.
  • Jeśli tylko macie taką możliwość, to warto posłuchać 2-3 soundbarów, których zakup rozważacie. Nie zastąpi tego przeczytanie wszystkich testów soundbarów dostępnych w internecie.
  • Zazwyczaj warto kupować jak najnowsze modele soundbarów, a nie produkty sprzed 2-3 lat, bo urządzenia te bardzo szybko się rozwijają – zarówno pod względem usprawnień w konstrukcji soundbarów, jak i obsługiwanych formatów audio. Tutaj konieczne jest zweryfikowanie nazwy modelu i poszukanie w sieci chociażby pierwszych wzmianek o urządzeniu.
Soundbar Panasonic

Polecane soundbary do 1000 zł

Wskazując najciekawsze tanie soundbary staraliśmy się przejrzeć cały przekrój urządzeń od 0 do 1000 zł. Dlatego też najtańszy produkt w zestawieniu można kupić za nieco ponad 400 zł. Trzeba jednak jasno zaznaczyć, że nie są to modele dla każdego i nie każdy z zakupu tych urządzeń będzie zadowolony. Tanie soundbary mają swoje ograniczenia w mocy, w szczegółowości dźwięku, wspieraniu formatów itd. Dlatego tak ważny przed zakupem jest odsłuch urządzenia, rozsądne dobranie sprzętu pod swoje potrzeby dźwiękowe i dopasowanie go do wielkości pomieszczenia. Oto 5 najlepszych modeli, które można nabyć jesienią 2020 roku.

  • Creative Stage 2.1 – Creative stworzył soundbar z myślą nie tylko o telewizorach, ale też komputerach. Ma on kompaktowe rozmiary, a jednocześnie nie rozczarowuje dźwiękowo i oferuje niezły bas. Przynajmniej w małych pomieszczeniach. Dużym atutem jest mnogość złącz – HDMI z ARC, optyczne, minijack. Obsługuje też Bluetooth.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • TCL TS7010 – propozcyja TCL to jeden z tańszych przyzwoicie grających soundbarów wyposażonych w bezprzewodowy subwoofer. To dobra propozycja do uzupełnienia dźwięku z telewizorów, gdy chce się poczuć trochę basu i lepszych efektów dźwiękowych w filmach. Plusem jest dołączenie zestawu do montażu na ścianie i przyzwoita ogólna moc dźwiękowa systemu.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Samsung HW-T450 – najnowszy podstawowy soundbar Samsunga z bezprzewodowym soundbarem. Sprzęt jest solidnie i estetycznie wykonany. Gra też bardzo czysto i z niezłym basem. Ma też tryb gry, mający zaoferować lepsze wrażenia w trakcie rozgrywki. To jeden z lepszych podstawowych sprzętów audio, które są w stanie nagłośnić typowy salon i dać przy tym przyjemne wrażenia dźwiękowe. Zestaw można rozbudować o tylne głośniki.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Sony HT-S20R – w cenie do 1000 złotych możemy otrzymać nie tylko soundbar, ale kompaktowe kino domowe ukryte w belce grającej, subwooferze oraz tylnych głośnikach. W dodatku mowa tu o sprzęcie od Sony. Zestaw nie wspiera szerokiego wachlarza formatów, więc można w nim zapomnieć o Dolby Atmos i DTS, ale wciąż jest to rozwiązanie dające niezłe efekty dźwiękowe. Odpowiednie dla tych, co chcą cieszyć się dźwiękiem przestrzennym oglądając filmy z serwisów streamingowych.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Sony HT-S20R
od 799 zł
  • Philips TAPB405/10 – nie tylko gra czysto i oferuje niezły dźwięk w filmach, sporcie i programach telewizyjnych, ale też w czasie słuchania muzyki. Ma niezły bas i dobrze się prezentuje. Jego atutem jest asystent głosowy Google, dzięki czemu za jego pośrednictwem można sterować na przykład inteligentnym domem (na razie w języku angielskim).
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
Sprawdź
Philips TAPB405/10
od 1095 zł