Ostatnia aktualizacja: 9 marca 2020
Historia aktualizacji
9 mar 2020

Aktualizacja listy polecanych smartfonów o Samsunga Galaxy A71.

18 wrz 2019

Aktualizacja rekomendacji po przetestowaniu Xiaomi Mi 9T Pro.

18 lip 2019

Zmiana alternatyw na Xiaomi Mi 9T i LG G7.

23 maja 2019

Zmiana głównej rekomendacji na Xiaomi Mi 9.

5 lis 2018

Zmiana głównej rekomendacji na Xiaomi Mi 8.

30 maja 2018

Kompleksowe odświeżenie tekstu. Zmiana rekomendacji na HTC U11 i Honora 10.

30 sie 2017Pierwsza publikacja

Najlepsze smartfony stają się coraz droższe, ale na szczęście naprawdę dobry smartfon, tylko nieznacznie ustępujący jakością tym najdroższym, można kupić już za 2000 złotych. O ile niemal całkowicie zignoruje się ofertę tak zwanych „marek premium” i smartfona za 2000 złotych poszuka się w portfolio chińskich producentów. Które smartfony za około 2000 zł wypadają najciekawiej? Podpowiadamy w poniższym poradniku.

Jaki smartfon do 2000 zł? Na co zwrócić uwagę?

Smartfony za około 2000 zł należą do jednej z dwóch głównych grup:

  • topowe (lub prawie topowe) modele marek chińskich (takich jak Xiaomi, Realme itp.);
  • smartfony klasy „średniej-wyższej” tak zwanych marek premium, takich jak Samsung, LG, Sony itp.

Zazwyczaj najlepszym wyborem są te pierwsze, bo oferują świetny stosunek ceny do jakości i pod wieloma względami nie ustępują najdroższym smartfonom na rynku.

Xiaomi Mi 9

Po dobrym smartfonie za około 2000 zł należy oczekiwać jednego z najwydajniejszych procesorów na rynku (Snapdragon 855, Kirin 980, a niedługo już Snapdragon 865) i świetnej jakości, jasnego ekranu OLED, który tylko detalami odstaje od najlepszych smartfonowych wyświetlaczy. Smartfon za 2000 zł to też bardzo dobra jakość wykonania, atrakcyjny design z cienkimi ramkami, obsługa szybkiego ładowania i często bardzo dobra sekcja foto z kilkoma aparatami wysokiej jakości. Szczególnie ten ostatni element bardzo poprawił się w telefonach z tego przedziału cenowego, dzięki czemu najlepsze smartfony za około 2000 zł pozwalają robić bardzo ładne zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, a pod pewnymi względami nawiązują walkę z aparatami smartfonów najwyższej klasy.

Xiaomi Mi 9T Pro

Czym w praktyce różnią się dobre smartfony za około 2000 zł od jeszcze droższych modeli? Zazwyczaj nie mają one certyfikatu potwierdzającego ich wodoszczelność (co nie oznacza, że nie mają żadnych uszczelnień). Rzadkością jest też obsługa ładowania bezprzewodowego (a tym bardziej ładowanie zwrotne). No i choć główne aparaty smartfonów z tego przedziału cenowego są bardzo dobrej klasy, to ich aparaty dodatkowe (szerokokątny i tele) nie są najwyższych lotów.

A może jednak starszy flagowiec lub średniak?

A co, jeśli jednak ktoś nie chce kupować smartfona chińskiej marki, bo na przykład nie przepada za ich specyficznym oprogramowaniem? Opcje są dwie. Pierwsza, to zakup smartfona klasy średniej Samsunga, LG, Motoroli itp. Smartfony te mają już przyzwoity ekran i są nieźle wyposażone, ale trzeba pamiętać, że od swojej chińskiej konkurencji zazwyczaj odstają pod względem wydajności i jakości aparatów, bo tak zwane „marki premium” nie chcą, aby dużo tańszy sprzęt „podgryzał” sprzedaż ich najdroższych smartfonów.

Drugim wyborem jest poszukanie mocno przecenionych flagowców sprzed 1-2 lat. Rozwiązanie ma to swoje zalety, bo zazwyczaj w ten sposób zyskuje się telefon z bardzo dobrym aparatem, ekranem i pełnym wyposażeniem, jednak trzeba pamiętać o tym, że ich oprogramowanie nie będzie już dostawało większych aktualizacji. W kontekście tego, że internet jest coraz mniej bezpieczny, trudno nam polecić to rozwiązanie.

Polecane smartfony do 2000 zł

Wartych zakupienia smartfonów za około 2000 zł w tej chwili nie ma dużo, ponieważ firmy powoli przygotowują się do wprowadzania na rynek tegorocznych modeli, przez co ubiegłoroczne powoli znikają ze sklepów. Dlatego niezłym pomysłem jest chwilowe wstrzymanie się z zakupami i poczekanie na to, co przyniosą nowe telefony z tego przedziału cenowego. Jeśli jednak ktoś potrzebuje kupić smartfon już dziś, to najlepiej jest wybrać jeden z poniższych:

  • Xiaomi Mi 9T Pro – ciekawy design z wysuwanym przednim aparatem i skanerem linii papilarnych w ekranie, wyświetlacz OLED, bardzo dobry procesor, przyzwoity główny aparat, a nawet wyjście słuchawkowe. Słowem, smartfon o świetnym współczynniku ceny do jakości, któremu prawie nic nie brakuje. Prawie, bo w Mi 9T Pro brakuje miejsca na kartę pamięci i ładowania bezprzewodowego. Jeśli jednak Wam to nie przeszkadza, to jest to świetny wybór.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Samsung Galaxy A71 – pod względem szybkości działania i jakości aparatu smartfon gorszy od Mi 9T Pro, jednak ma on pewne cechy, przez które warto zwrócić na niego uwagę: bardzo duży ekran i slot na kartę pamięci. Jeśli są to dla Ciebie bardzo ważne cechy lub nie przepadasz za oprogramowaniem smartfonów chińskich marek, to jest to jeden z lepszych smartfonów do 2000 zł.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.