Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2020
Historia aktualizacji
16 kwi 2020

Aktualizacja listy polecanych myszek gamingowych do 150 zł: usunięcie Logitecha G102 Prodigy, dodanie Cooler Master MasterMouse CM310, Dream Machines DM1 S2, Krux Beam i Modecom Volcano Shinobi.

5 wrz 2018

Dodanie modelu DreamMachines DM3 Mini do listy alternatyw.

22 sie 2018

Usunięcie z listy alternatyw modelu Genesis Krypton 500 i dodanie Dream Machines DM2 Comfy S,

9 kwi 2018Pierwsza publikacja

Na rynku wiele jest myszek gamingowych do 150 zł, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się godne uwagi. W praktyce większość okazuje się jednak źle wykonana, mało funkcjonalna, a przede wszystkim – mało precyzyjna. Tylko nieliczne modele faktycznie są warte zakupu. Jaka powinna być dobra myszka gamingowa do 150 zł? Podpowiadamy i wskazujemy modele godne polecenia.

Jaka powinna być myszka gamingowa do 150 zł?

Najlepsza myszka gamingowa za 150 zł przede wszystkim musi być jak najbardziej precyzyjna, czyli wyposażona w czujnik PixArt PMW3360. Dlaczego akurat w ten konkretny? Bo inne przyzwoite sensory spotykane w modelach z tego przedziału cenowego, takie jak PMW3310, 3330, Mercury, czy TrueMove 1, są nieco gorsze od niego, a najlepsze czujniki, takie jak PMW3389, montowane są w znacznie droższych urządzeniach. Za to PMW3360 to jeden z najbardziej zaawansowanych sensorów optycznych montowanych w myszkach gamingowych. Dzięki niemu można mieć pewność, że w trakcie użytkowania kursor będzie dokładnie odzwierciedlał wykonane przez Was ruchy.

Krux Beam - jedna z najlepszych myszek gamingowych do 150 zł
Krux Beam to jedna z najlepszych myszek gamingowych do 150 zł. Jeszcze jakiś czas temu za podobne jakościowo modele trzeba było zapłacić nawet 300 złotych!

Bardzo przydatne są też dodatkowe funkcje sprzętowe i rozbudowane oprogramowanie. Dlatego mysz gamingowa do 150 złotych powinna mieć przynajmniej dwa dodatkowe, w pełni programowalne przyciski oraz całkiem zaawansowane oprogramowanie, które pozwoli na kontrolę każdego aspektu jej pracy. To właśnie dodatkowe narzędzia sterujące sprawiają, że mysz nada się idealnie zarówno do gier MOBA, jak i gier FPS.

Oczywiście tak intensywnie użytkowane urządzenie, jak myszka gamingowa, musi być też wykonane z dobrze spasowanych ze sobą elementów wysokiej jakości. Trzeba pamiętać, że to właśnie one wpływają bezpośrednio na komfort użytkowania. Model z trzeszczącymi i skrzypiącymi częściami obudowy nie jest dobrym wyborem i jest niemal pewne, że po kilku miesiącach użytkowania będzie sprawiał problemy. Na szczęście dobra jakość wykonania nie jest dziś zarezerwowana jedynie dla najdroższych myszek gamingowych. Warto więc zwrócić na nią uwagę. Szczególnie, jeśli mysz ma spędzić u Was kilka lat.

Bezprzewodowa myszka gamingowa za 150 zł?

Trudno jest znaleźć dobrą bezprzewodową myszkę gamingową do 150 zł
Bezprzewodowe myszki zapewniają największy komfort, ponieważ w żaden sposób nie krępują ruchów. Za taką wygodę trzeba jednak słono zapłacić.

Kiedy dokładnie przeanalizujemy oferty myszy gamingowych do 150 złotych, to zauważymy, że wśród nich można znaleźć modele bezprzewodowe. Technika łączności bezprzewodowej staje się coraz bardziej popularna i szczególnie mocno przyciąga do siebie wielu nieświadomych klientów. Myszki bezprzewodowe bez wątpienia mają swoje plusy, ale te, które można kupić za mniej niż 150 złotych, nie są dobrym wyborem dla gracza. Wpływ ma na to przede wszystkim ich wnętrze. W takich myszkach montuje się zazwyczaj słabej jakości sensory, które charakteryzują się bardzo niską prędkością maksymalną (podczas szybkich przesunięć sensor będzie się gubił) oraz akceleracją (przesuwanie myszki z różną szybkością zmienia odległość, o którą jest przesuwany kursor). Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie myszy bezprzewodowe nie nadają się do grania. Najlepsze dostępne na rynku modele są tak dopracowane, że korzystają z nich nawet profesjonalni gracze w trakcie największych turniejów. Ich największą wadą jest jednak cena. Nierzadko trzeba za nie zapłacić nawet kilkaset złotych. Co prawda występują i tańsze przyzwoite gamingowe myszki bezprzewodowe, jednak nawet w ich przypadku trzeba mieć przygotowane ponad 200 zł.

Najlepsze myszki gamingowe do 150 zł

Które myszki gamingowe do 150 zł są faktycznie warte uwagi, bo wyróżniają się pod względem precyzji, funkcjonalności i jakości wykonania? Podpowiadamy na podstawie przeprowadzanych przez nas testów:

  • Cooler Master MasterMouse CM310 – idealny wybór dla osób szukających myszki gamingowej za 150 zł z jak największą liczbą dobrze ulokowanych przycisków. Model CM310 ma aż sześć przycisków dodatkowych. Trzy z nich znajdują się na górze, dwa zaś – na wewnętrznym boku. Dołączone oprogramowanie pozwoli dostosować je do własnych potrzeb. Trudno o bardziej uniwersalny sprzęt w tej kwocie.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Dream Machines DM1 S2 – odświeżoną wersję kultowego modelu DM1 polecamy przede wszystkim tym, którzy szukają prostej, ale uniwersalnej myszy zapewniającej najwyższą precyzję i kontrolę. Wyposażono ją bowiem w uznany sensor PMW3360. Należy też podkreślić, że jej niewyprofilowana obudowa pozwala na wygodne użytkowanie jej wszystkimi trzema rodzajami chwytów oraz ich mieszankami, dzięki czemu sprawdzi się w niemal każdej dłoni. Mysz chwyta się bardzo pewnie, a niska waga zapewnia doskonałe prowadzenie.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Krux Beam – model równie prosty co DM1 S2, jednak polecany przede wszystkim osobom praworęcznym, poszukującym najwygodniejszej profilowanej myszy w tej kwocie. Precyzyjna, świetnie wykonana oraz funkcjonalna. Dodatkowo warto też pochwalić jej przyciski boczne. Są znacznie szybsze, aniżeli w konkurencyjnych modelach.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.
  • Modecom Volcano Shinobi – jedna z najciekawszych myszy w naszym zestawieniu. Wszystko ze względu na jej wygląd, który sprawia, że jest jedną z najlżejszych myszek w tym przedziale cenowym, którą wyposażono w czujnik PMW3360. Uroku dodaje jej stylowe oświetlenie. Jeśli doliczymy do tego bardzo dobrej jakości przyciski główne i możliwość regulacji parametru LOD, to otrzymamy w pełni kompletny model, który dorównuje znacznie droższym myszkom gamingowym. Świetny sprzęt przede wszystkim dla fanów szybkich gier FPS, którym zależy na jak najmniejszej masie „gryzonia”.
Wiarygodne sklepy gwarantujące bezpieczne zakupy
Poniższe odnośniki są linkami afiliacyjnymi. Dokonując zakupu nie płacisz nic więcej, a wspierasz naszą działalność.

Myszki gamingowe z innych przedziałów cenowych: